HOW TO HIKE THE INCA path

Last Updated: 11/7/20 | November 7th, 2020

Machu Picchu is one of those bucket-list activities people dream about. While a lot of people go to on a day trip, you can likewise go to by means of the Inca Trail, a difficult multi-day hike with the jungles of Peru. In this guest post, Gillian divulges the details of her trip while sharing some ideas as well as recommendations to assist you plan your trip to Machu Picchu.

Hiking to Machu Picchu along the Inca path in Peru stays the highlight of my year traveling. It’s that amazing. Looking out over the peaks of the Andes, as well as understanding that I hiked to get there, filled me with happiness as well as awe. I didn’t want to be anywhere else. I won’t lie, though — it took some work. A great deal of work, in fact. however it was absolutely worth it.

Sitting some 2,500m above sea level, Machu Picchu was an Inca citadel that was developed in the 15th century. The citadel was developed as a royal estate, though it was utilized for less than 100 years before being abandoned when because of the arrival of the Spanish, who were set on conquest.

It wasn’t up until 1911 when the ruins were re-discovered by archeologist Hiram Bingham III. While the locals were familiar with the ruins, it wasn’t up until Hiram trekked up the mountain for himself that he realized just exactly how spectacular his (re)discovery was.

To sluggish the damage triggered by tourism, the entrance of Machu Picchu is “limited” to 6,534 people per day, split in morning tickets as well as afternoon tickets. While that seems like a lot, tickets frequently offer out months in development (especially for the hike). For that reason, you’ll want to make sure you plan ahead, do your research, as well as book early!

Hiking the Inca Trail: Itinerary

To begin things off, right here is a in-depth introduction of what the actual hike is really like:

1.gün
They broke us in simple on the very first day with a gentle begin along a large path that passed with the sacred Valley. referred to as “Inca Flat,” the path starts together with the Urubamba River as well as meanders with the trees as well as scrub brush, slowly getting altitude.

Our guide, Marco, stopped us at different points along the method to tell us the history of the trail, the ruins along the trail, as well as likewise the Incan people as well as their struggle to survive. Marco was passionate about his ancestors’ story, as well as as time went on, we realized that he was not just telling us stories that come from guidebooks however that his understanding was much deeper. He had spent time at university studying as well as likewise in the mountains with the Incan descendants as well as so had a special point of view on the area.

2. gün
We awake at 5 am to the seems of hustle as well as bustle outside. As I scrubed the sleep out of my eyes, a doorperson appeared with hot tea as well as one more brought a bowl of hot water as well as soap for me to laundry up with. I drank my tea, washed up, as well as packed up the few things I was accountable for (the porters dismantle as well as bring whatever except your personal belongings).

It was chilly as we set out on the day’s hike – frost clung to the sides of the path as well as I might see my breath with every labored exhalation. We were already feeling the altitude as well as still had a lot more than a thousand meters ahead of us. We swiftly climbed above the tree line as well as were rewarded with the sensational views of mountains as well as valleys that would be our buddy for the rest of the day.

The climb to Dead Woman’s Pass was relentless. Up as well as up as well as up as well as up along the ancient Inca pathway made up of massive stone steps. My heart was beating wildly, my lungs were tight as well as seemed as well little for the task, as well as my legs felt like cement as I tried to lift them over as well as over once again up onto the next step.

Then it was down the other side – a 600-meter decrease along a gorgeous stone pathway cutting down into the valley below. If I believed this was going to be the simple part, I was wrong. Controlling those floppy, leaden legs was an exercise in concentration. The afternoon saw us climb one more 400 meters before dropping into one more valley that was a lot more jungle than scrub. We crossed the valley to discover our campsite overlooking a set of astrological ruins.

Fog set in just as the light faded, loaning an eerie feel to the landscape however likewise supplying some insulating warmth. After 16 kilometers of hiking with two passes, it didn’t take much of the special “rum tea” to send us all off to a restful night’s sleep.

3 gün
As much as Day 2 was about climbing, Day 3 was about descent — general we dropped nearly 800 meters. I’m not sure which is a lot more difficult, however I understand that my legs were sorer after a day of going down than they were after Day 2. This is where the walking sticK gerçekten değerini doğruladı! Machu Picchu’nun Jungle tarafından çok yıl boyunca nasıl gizlendiğini tam olarak anlamaya başlayabiliriz, orman benzeri manzaraya girerek ağaç çizgisiyle geri çekildik.

Siteye girmeden önce diğer gruplar kamp alanına katılırken o gece kampı paylaştık. Geç bir akşam yemeğinin yanı sıra erken yatmadan önce çok ihtiyaç duyulan duşların yanı sıra biranın da zevk aldık. Yarın bizi güneş girişine ve kayıp şehrin ilk görünümüne götürecekti.

4. Gün
Güneş girişine ulaşmak inanılmazdı. Aşağıdaki Machu Picchu’nun görüşüne bakmak, yolculuğun tüm zorluklarını ortadan kaldırdı. Aşağıdaki bir platoda otururken, site beklediğim kadar muhteşem ve gizemli görünüyordu.

Günün geri kalanında Machu Picchu’nun etrafında dolaşırken, eski inansların herhangi bir çağdaş makineden böyle müthiş bir şehir geliştirmiş olabileceğine dair huşu içinde kaldım. Yaratıcılık ve hassasiyet şaşırtıcı yanı sıra şaşırtıcı. Binalar ve taş işçiliği, sansasyonel form, fonksiyonun yanı sıra şaşırtıcı astronomik ve coğrafi bilginin ekranlarıdır. Taşlar, güneşin kışın yanı sıra yaz aylarında gündönümü pozisyonları veya sıralı coğrafi çizgiler boyunca sıraya girecek şekilde koyulur veya oyulur.

İnka haçının şekline oyulmuş bir kayanın yanı sıra, noktaların bir pusulayla nasıl eşleştiğini tam olarak gösterdiğini görünce, inansların sahip olması gereken anlayışa şaşırdım. Bütün şehir ve dağ zemini nefesimi aldı.

Güney Amerika’ya bir gezi mi planlıyorsunuz?

61 en iyi seyahat ipuçları, tercih edilen şirketler, adım adım kontrol listesi ve ücretsiz uçuşların tam olarak nasıl alınacağına dair bir rehber içeren ücretsiz bir planlama araç setine ek olarak Güney Amerika’ya en iyi seyahat fikirlerimi alın!

Bana ipuçlarımı gönder!

İnka Trail yürüyüşü için ipuçları

İşte seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı fikirler ve daha tipik tuzaklardan birkaçını önlemenize yardımcı olacak:

Erken gel-Yürüyüşünüzden 3-5 gün önce Cusco’ya ulaşmaya çalışın, böylece yürüyüşten önce yüksekliğe alıştırabilirsiniz. Yürüyüşünüzü çok daha kolay hale getirecek!

Trekking direklerini kullanın – trekking direklerini getirin veya gezi şirketinizden kiralayın. Onlara ihtiyaç duyacaksınız.

Chew Coca yaprakları – Yükseklik size sorun sağlıyorsa, koka yapraklarını çiğner. Bu, hem rehberlerin yanı sıra birçok rehberin kullandığı bölgesel tedavidir. Yaprakları çiğneyebilir veya koka sakızı alabilirsiniz. (Gitmeden önce doktorunuzdan irtifa ilacı alabilirsiniz. Sadece çok fazla işemek zorunda kalacağını unutmayın!).

Botlarınızı kırın-seyahatinizden en az 1-2 ay önce ayakkabılarınızı kırdığınızdan emin olun. Bu, kabarcıkları önlemenize yardımcı olacaktır.

Güneş kreminin yanı sıra böcek spreyi getirin – istediğiniz son şey bir dağa yürüyüş yaparken bir güneş yanığı. Hemen burada sivrisinekler bol (ve ısırıkları inanılmaz derecede kaşıntılı!) Bu yüzden her iki gün de uygun şekilde hazırlayın.

Bandaids/blister kitleri getirin – Ayaklarınız bir dayak alacak. Bazı küçük ilk yardım malzemelerine sahip olmak yardımcı olacaktır.

Ek atıştırmalıklar taşıyın – patikada çok fazla yiyecek alacaksınız, ancak tercih ettiğiniz atıştırmalıklardan birkaçını getirmek bu zor bölümler için harika bir moral güçlendirici.

Ek mil – Machu Picchu’nun fantastik bir görünümü için Huayna Picchu’ya ek saati artırın. Biraz karıştırmanın yanı sıra yol oldukça dardır, ancak görüşler buna değer!

Gitmeden önce tren – bu zor bir yürüyüş. Yüzeyin Olimpik bir sporcu olmanız gerekmez, ancak çok daha fazla antrenman yaparsanız, yürüyüşünüz çok daha kolay olacak.

Duş almayı beklemeyin – duşlar yürüyüşe kısmen sunulur, ancak su acı verici bir şekilde soğuktur. Duşlardan kaçının ve sadece iyi kazanılmış BO’nuzu kabul edin.

Ek piller alın – telefonunuz için dış şarj cihazı ve kameranız için ek piller getirin. Machu Picchu’da görünmek ve bir veya iki resim çekememek trajik olurdu!

Kulak tıkacı getirin – İnka yolu telaşlı olabilir ve her kampta çok sayıda yürüyüşçü olacak. Gürültülü geceler için kulaklıklar getirin.

Salkantay’ı düşünün-Daha az sürüngeli bir rota için Salkantay’a yürüyüş yapmayı düşünün. İnka yolunun yaptığı turistlerin 1/3’ünü görüyor. Ayrıca, fiyatın bir kısmı!

Duş odası için para getirin – banyo için biraz paranız olduğundan emin olun. Machu Picchu’da sadece bir duş odası var ve birkaç taban masraflı olacak.

Damgalı alın – Yolculuğu onurlandırmak için pasaportunuzu özel bir Machu Picchu damgası ile damgalayabilirsiniz.Pasaportunuzda bir alanınız varsa eğlenceli bir hediyelik eşya yapar.

Çantanızı kontrol edin – Machu Picchu’ya sadece 20L’nin altında bir günlük çantayı getirebilirsiniz. Çantanızdan daha büyükse, kapıda incelemek için ödeme yapmanız gerekir.

Machu Picchu’ya Nasıl Gidilir: Fiyatlar, Turlar ve Lojistik

Inca Trail’e yürüyüş yapmayı planlamıyorsanız, Cusco’dan Machu Picchu’ya ulaşmanın en basit yöntem Aguas Calientes’e götürmektir. Poroy’dan (Cusco yakınında) ayrılan kutsal vadi ile pitoresk 3,5 saatlik bir yolculuk. Tam olarak ne kadar zarif bir yolculuk istediğine bağlı olarak 275-1.800 kalem (77-500 USD) arasında bilet çeşitliliği. Keşif (en ucuz seçenek olan) tamamen iyi ve birçok gezgin için uygun. Panoramik bir manzara almanın yanı sıra içeceklerin yanı sıra atıştırmalıklar da alabilirsiniz.

Tren istasyonundan Machu Picchu’nun kapılarına, kişi başına 86 kalem (24 USD) (gidiş -dönüş) harcayacak bir otobüs götürmeniz gerekecek. Machu Picchu Gider 235 Pen (65 $ USD) biletleri. Aynı şekilde Machu Picchu Mountain veya Huayna Picchu’ya gitmek istiyorsanız, ek bir bilet almanız gerekir. Machu Picchu için kombinasyon biletleri ve Machu Picchu Mountain veya Huayna Picchu (ancak her ikisi de değil) 200 kalem (80 USD) harcayacak.

Bu ekstra alanların her ikisi de zammı ayarlamak için zaman ayırdı, bu nedenle seyahatinizi buna göre planlamanız gerekecek.

25 yaşın altındaki stajyerlere ve 18 yaşın altındaki çocuklar için indirimler sunulmaktadır. Biletlerinizi Peru’nun Kültür Bakanlığı web sitesinde satın alabilirsiniz.

Machu Picchu için sabah girişi veya öğleden sonra girişi için bilet alabilirsiniz (tam günlük biletler mevcut değildir).

Cusco’dan Machu Picchu’ya ulaşmak için diğer yöntem, çok daha pitoresk ve tatmin edici bir yol olan çok günlük bir İnka Yolu turunun bir parçası olarak yürümektir. Birçok yürüyüşçü 5 gün boyunca yürüyüş yapmayı seçer, ancak zamanınız yoksa daha az seçebilirsiniz.

Aynı şekilde, daha uzun ve çok daha zorlu bir şey istiyorsanız, İnka yolunu diğer yürüyüşlerle aynı şekilde entegre edebilirsiniz. Maliyetler, tam olarak ne kadar sürdüğünüze ve aynı zamanda ekipmanınızın yüksek kalitesine ve kılavuzlara bağlı olarak değişecektir. Çok günlük bir yürüyüş, dişli kiralama, ulaşım ve biletler/ücretler için 2.500-7.000 kalem (700 $-2.000 USD) arasında herhangi bir yere ödeme yapmayı bekleyin.

Not: Seçtiğiniz işletmenin hamallarına iyi ödeme yaptığından ve onlara adil davrandığından emin olun. Taşıyıcıların son derece zor bir görevi var, bu yüzden seçtiğiniz işin dürüst olduğundan emin olmak istiyorsunuz. Bunu aklınızda bulundurarak, aynı zamanda hamallarınızı düşünmek için biraz para gerektireceğinizi unutmayın. Her hamal için her gün kişi başı 17-23 kalem (5-7 USD) arasında çeşitli tahminler ve o zamanlar rehberler için her gün kişi başına 20-33 kalem (6-10 USD), ancak işiniz olacak Muhtemelen ekstra devrilme yönergeleri sağlar. Fikirler bölgesel para biriminde ödenir.

Bunun için tercih ettiğim gezi işim cesur seyahat. Bölgesel rehberlerle küçük grup gezileri sunuyorlar ve biraz çevresel ayak izi var. Dünyanın dört bir yanındaki gezilerinde bulundum ve onları yeterince övemiyorum!

***
İnka Yolu Yürüyüşü basit bir başarı olmasa da, kesinlikle çabaya değer. Olağanüstü manzaralarla entegre olmanın yanı sıra Machu Picchu tarihinin kendisi, her türlü konteyner listesini hak eden bir ömür boyu deneyimde bunu yaparken aldığınız iyi kazanılmış görüşler. Peru’ya gitmek Machu Picchu’yu görmeden toplamdır ve bunu yapmak için en iyi yöntem İnka Yolu ile – her seferinde bir adımdır!

Peru’ya Yolculuk: Lojistik Fikirler ve Püf Noktaları
Uçuşunuz
Ucuz bir uçuş keşfetmek için Skyscanner veya Momondo kullanın. Onlar benim tercih edilen iki göz atma motorlarım, çünkü web sitelerine ve dünyanın dört bir yanındaki havayollarına göz atıyorlar, böylece her zaman hiçbir taş kalmadığını anlıyorsunuz. Skyscanner ile en büyük erişime sahip oldukları için önce başlayın!

Konaklamanızı ayırtın
En iyi stoklara ve en iyi fırsatlara sahip oldukları için hostelworld ile pansiyonunuzu rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve ucuz oteller için sürekli olarak en ucuz fiyatları geri döndürürken Booking.com’u kullanın. Tercih ettiğim konumlar:

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı güvence altına alacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda ayrıntılı güvenlik. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Kanadı (70’in altındaki herkes için)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra geri dönüş kapsamı için)

Para kazanmak için en iyi işi mi arıyorsunuz?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. Yoldayken paradan tasarruf etmek için kullandığım tümleri listeliyorum. Seyahat ederken siz de paradan tasarruf edecekler.

Peru hakkında çok daha fazla bilgi ister misiniz?
Çok daha fazla planlam için Peru’daki sağlam hedef kılavuzumuza gittiğinizden emin olun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *