Chiang Mai’deki hayatınızı basitleştirin

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarından oluşur. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Tayland’ın birçok popüler kuzey hedefi Chiang Mai, Bangkok’tan uzakta. Orta boy şehir, çok hoş, çok temiz ve sayabileceğinizden çok daha fazla wat’a ev sahipliği yapıyor.

Birçok gezgin, dağlarda trekking yapmak, Hilltribe köylerini kontrol etmek veya bir beceri öğrenmek için Chiang Mai’ye gelir: Tay yemekleri, Tay Masajı, Tay dili, yoga, meditasyon ve daha fazlası!

Ama Chiang Mai’yi dört gözle beklediğim için özel bir neden vardı – birkaç seyahat blogcusuna ev sahipliği yapıyor!

Resim: gotspasport

Resimde, soldan sağa: Gotsport’tan Jack, maceracı Kate, Spunky Girl Monologes’tan Pam, Eş Drew ve Baby Cole ile neredeyse korkusuzdan Christine, kız arkadaş Lindsay ile Işık Tuvalinden Dan, Kyle ve Bessie Kendi Yolunda ve Dmitry Rusya’dan. Kameranın arkasında: GOTPassport’tan evet.

Bir gecede otobüsümde geldikten birkaç saat sonra, şu anda bu büyüleyici şehirde bulunan bir grup gurbetçi, gezgin ve seyahat blogcuları olan Chiang Mai takımı ile öğle yemeği için bir araya geldim.

Bazıları gönüllü veya yarı zamanlı çalışıyor. Bazıları meslek veya hayat sabbatical. Benim gibi diğerleri sadece daha uzun bir yolculuğun parçası olarak geçiyor.

İnsanların Chiang Mai’de nasıl kaldıklarını görmek zor değil. Şehir Bangkok’tan çok daha uygun fiyatlı, iklim keyifli ve bahar benzeri ve dolaşmak çok kolay. Batı olanakları bol (evet, Meksika yemekleri için dışarı çıktık ve peynir yemek çok iyiydi !!!) ve şehir oldukça güzel. Tatilcı bölgelerinden uzaklaştıktan sonra, dikkate değer bir hava bulacaksınız.

Ama çoğu, Chiang Mai sakin. İnanılmaz derecede soğuk. Bunun Tayland’ın büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen, Chiang Mai anlaşılmaz bir şekilde rahatlıyor. Şehirde yürürken endişelerimin yavaşça hiçbir şeye dönüştüğünü hissettim.

Bu yüzden Chiang Mai’deki en iyi günlerden bazıları çok az şey yapmayı içeriyor. Dolaşmak. Bazı wats ziyaret. Biraz yiyecek var. Ve rahatla.

Amerikan go-go tarzına alıştıktan sonra, sadece insanların öğle yemeğinden sonra oyacağı gerçeği benim için saçma bir kavramdı. Ama Chiang Mai Takımı bunu yapıyor ve bu çok mantıklı. Şirketten hoşlanıyorsanız ve hiçbir yeriniz yoksa neden oyalanmıyorsunuz?

Bu Chiang Mai.

Chiang Mai Takımı, çeşitli yinelemelerde haftada birkaç kez takılıyor. Yemek yemeye, partileri var ve özel geziler planlıyorlar. Kendi yolumuzdan Bessie, Yoga’daki gruba liderlik ediyor ve Gotsport’tan Jack Tai Chi’yi öğretiyor.

Takım Chiang Mai ile zaman geçirmek, uzun zamandır düşündüğüm bir kavramı yineledi: insanların hayatlarını basitleştirdiklerinde daha mutlu oldukları. Chiang Mai gibi düşük maliyetli bir yerde daha basit bir hayat yaşayarak, insanların çok fazla ya da zor çalışmak zorunda değiller-böylece onları gerçekten mutlu eden şeyler için zaman alabilirler.

Zaten çekimi hissediyorum. Chiang Mai bir süre kökleri bırakmak için çok kolay bir yer. Olacak mı? Kim bilir?

Tıpkı Bangkok gibi, burada kalmak çok, çok kolay olurdu.

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *