Yeni Güney Galler’de

7 gün ile ne yapmalı, Avustralya’daki Yeni Güney Galler’in güneydoğu belirtisi, büyüleyici kıyı şehirleri, nefes kesici adalar ve çok sayıda milli park için popülerdir. Belirtinin mücevheri, başkenti Sydney, ünlü Sydney Opera evi ve bu liman şehrinin cazibesini sergileyen liman köprüsüdür.

İç kısımda, avustralya kıyı şeridinden uzaklaşmayı beklediğiniz pürüzlü mavi dağları, sınırsız yağmur ormanlarını ve normal Outback kasabalarını keşfedeceksiniz.

Yeni Güney Galler, Sydney’de Avustralya maceralarına başlamak için çok fazla arazi olduğundan, backpackers ve gezginler için ilk duraklardan biri oldu.

Bu makalede, nerede kalacağınız, ne görüleceğine, nerede yemeye ve neyi kaçırmayacağına dair konseptlerle New South Wales’e 7 günlük bir gezi planlamanıza yardımcı olacağız. Haydi Yapalım şunu!

Ayrıca bakınız: Avustralya’da çalışan vizenin tam olarak nasıl alınacağı

Sydney’de 2 gün

Sydney’de 2 hızlı gece ile New South Galler’de 7 günlük seyahat planına başlayacağız. Avustralya için bütçe planınız büyük olasılıkla burada kozmopolit şehrinde üflenecek, ancak Sydney para için olağanüstü bir değer kullanıyor ve her kuruşa değer.

Açıkçası, Sydney Opera evini ve Liman Köprüsü’nü görmek için dışarı çıkmak isteyeceksiniz, ancak buradayken daha az bilinen birkaç faiz oranı var.

Biraz yoldan çıkmak için, Surry Hills’te bir pub taraması yapmayı düşünün. Bunu yaparsanız, olağanüstü viski de dahil olmak üzere önemli bir içki listesine sahip duvar ekleminde genel bir delik olan düğme çubuğunu kaçırmayın.

Birkaç Sydneysider’ın anladığı bir cazibe için Paddington Rezervuar Bahçeleri’ni inceleyin. Bunlar sokak seviyesinin altında ve çağdaş tarihi endüstriyel ilerlemenin çelik ve tuğla yapılarını muhteşem bahçe tasarımı ile entegre ediyorlar.

Ayrıca, Sydney Opera Binası’nın harika bir görünümünü elde etmek için, tüm limanın çarpıcı bir panoramiği için Pylon Lookout Point’e gitmenizi öneririm.

Sydney’de nerede kalacağınızı merak ediyorsanız, bu yayınları hangi listelemeleri en iyi konaklama yerlerini ve mahalleleri inceleyin.

Mavi Dağlarda 1 Gün

Yeni Güney Galler’e yapılan bir gezi, Mavi Dağlar’da bir gün olmadan toplam olmazdı. Sydney’in 90 dakikadan biraz daha fazlası olan bu zorlu dağ çeşidi, nefes kesici dikkat çekici manzara, yoğun okaliptüs ormanları, büyüleyici köyler, bahçeler ve şelaleler için anlaşılmaktadır.

Bu büyük bölgeyi kontrol etmek için günler geçirebilirsiniz, ancak bu 7 günlük NSW güzergahında bir günlük gezi yeterli olacaktır.

Buraya çıkmak için kiralık arabanızı alabilir veya Sydney’den bir gezi işletmesi tutabilirsiniz. Mavi dağlara günlük geziler için çok sayıda sunulmasının yanı sıra birçoğu da bir nehir gezisi veya parkta gondol gezisi içerecek.

Mavi dağlara götürmeyi seçerseniz seçin, Katoomba kasabasını ve Katoomba şelalesini gördüğünüzden emin olun. Tam burada Blue Dağlardaki Aborijin tarihinin yanı sıra Dünya Popüler Üç Kızkardeşler Rock Formasyonu hakkında her şeyi keşfedebilirsiniz.

Hunter Valley’de 2 gece

Hunter Valley, sahil yakınlarındaki pitoresk manzarayı gösteren yüzden fazla şarap imalathanesi ile Avustralya’nın ana şarap üretimi bölgelerinden biridir. Tam burada eski yağmur ormanları ile yürüyüş yapabilir, yuvarlanan şelaleleri görebilir ve vahşi yaşamın dikkate değer bir çeşitliliğini yaşayabilirsiniz.

Aynı şekilde Yeni Güney Galler’in en büyüklerinden biri olan Wollemi Milli Parkı’nı görebilirsiniz. Muhteşem Wollemi’nin evine ev sahipliği yapan Milli Park, müthiş kaya tırmanışı, yürüyüş, kano ve çalılık fırsatları kullanıyor.

Kendinizi sahil şeridine dayandırmanın yanı sıra her gün içten kontrol etmenizi öneririm. Caves Coastal Beachside Hotel, Hunter Valley’e oldukça yakın olan havalı bir konaklama setidir. 18 özel plaj süitleri, kum tepelerinin altında idealdir ve sadece Hamptons tarzı kereste tahtaları tarafından erişilir.

Fotoğraf: lüksurescapes.com
Caves Coastal Beachside Hotel’deyken, Hunter Valley’i kontrol etmenizi öneririm, ancak aynı şekilde balina izleme, dalış, yürüyüş ve sahil boyunca diğer aktiviteler düzenlemeyi de organize edin. Birkaç gün boyunca sizi telaşlı tutacak çok şey var.

☞ Booking.com’da Hunter Valley’deki tüm konaklama seçenekleri için buraya tıklayın

Outback NSW’de 1 gün

Kutsal Aborijin alanlarıyla dağılmış ve akılda kalıcı bir doğal güzelliğe sahip olan aşırı ve ıssız bir araziye hazırlanın. Buradaki topografya büyüleyici. Kurak arazilerin arasına yerleştirilmişBatı ve yağmurlu kıyı doğu, buradaki zemin, eski volkanik aktivitenin sonucu olan muhteşem kaya zirveleri ve kubbelerle patlıyor.

Burada Lightning Ridge Madencilik Kasabalarında Opal arayabilir veya Beyaz Uçurumlar veya Dubbo’nun zengin tarihini kontrol edebilirsiniz. Zamanınızı balmer alçak bölgelerde veya kar giydirilmiş dağlarda yüksek geçirebilirsiniz.

Yeni Güney Galler’in Outback’inde görmeyi seçtiğiniz her yerde, ürkütücü sakin ve yüzyıllardır taşıyıcıları çizen ıssız çekicilikten şaşkına döneceksiniz.

Lord Howe Adası’nda 1 gün

Yeni Güney Galler’deki en doğal kutsanmış destinasyonlardan biri olan Lord Lowe, her zaman kaçamak için çok sevilen yerlerimden biri olmanın yanı sıra doğayı ve doğayı da aradı.

Dünyanın en güney mercan resifiyle yutulan bu nefes kesen ada, bir seferde sadece en fazla 400 konuka ev sahipliği yapabilir ve biraz VIP hissettirebilir.

Wikicommons tarafından görüntü

Adanın% 60’ından fazlası korunduğundan, şaşırtıcı derecede zengin bir flora ve fauna çeşitliliğini kontrol etmek için bir konuma ek olarak olağanüstü bir kuş gözlemciliği hedefi haline getiriyor.

Lord Howe Island Deniz Parkı da aynı şekilde, ziyaretçilere inanılmaz şnorkel ve dalış fırsatları sağlayan adanın sadece denizaşırı olan mercan resiflerini korur.

Adanın kendisi bir dünya mirası sitesi olarak sağlanır ve sörf, kano, bisiklet ve yürüyüş için en iyi yer sağlar.

Buraya gelmek için Sydney veya Brisbane’den 2,5 saatlik bir uçuş yapmanız gerekecek, bu nedenle çok sayıda ziyaretçi 1 günden daha uzun kalmayı seçiyor. En azından sabah erkenden uçmalı ve ertesi gün öğleden sonra Sydney’e dönmelisiniz.

Bu seyahat planını çizin

Tüm bunları 7 güne kadar şekillendirmeye çalışmak son derece zor olurdu, ancak yapılabilir. Bunu 14 günlük bir seyahat planına ikiye katlayabiliyorsanız, son derece öneririm. Her yerde iki kat daha fazla zaman geçirin veya Norfolk Adası, Güney sahil şeridi ve Byron Körfezi gibi yeni duraklar ekleyin.

Çoğu Yeni South Walers ve bu bölgeye gezginler size 7 günün neredeyse yeterli olmadığını söyleyecektir, ancak her zaman kontrol etmeniz gerekiyorsa, bu seyahat planı sizin için iyi bir şey yapmalıdır. Otobüslerde ve gündüz turlarında beklerken zamanınızı boşa harcamamanızın yanı sıra kontrol etme esnekliğine sahip olduğunuzdan emin olmak için bir araç kiraladığınızdan emin olun.

Bu makale gibi mi? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *