VIPKID Review: Bir Öğretmenden Doğru Bir Rapor

Çevrimiçi İngilizce öğretmeni olmak istiyorsanız, muhtemelen Vipkid adlı popüler bir öğretim şirketini duymuşsunuzdur. Bu doğru Vipkid incelemesinde, bu şirket için öğretmen olarak çalışmanın tam olarak nasıl bir şey olduğunu size izin vereceğim.

3 yıldır Vipkid ile İngilizce öğretmenim ve içeriden bilgilerimi sizinle paylaşmak için buradayım.

Vipkid’in bu ilk elden incelemesi, bir Vipkid öğretmeni olarak ne bekleyeceğiniz ve sizin için en iyi olup olmadığına nasıl karar vereceğiniz de dahil olmak üzere, bu çevrimiçi ESL devi hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır.

Başlayalım! İşte bir Vipkid öğretmeni olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğuna dair kapsamlı incelemem.

Güncelleme Ağustos 2021: İngilizce öğretmek bu günlerde biraz farklı görünüyor. Çin, yabancı İngilizce öğretmenleri ile ilgili yönergelerini değiştirdi. Bu, maalesef, çok sayıda çevrimiçi platformun şu anda işe almadığını ima ediyor – ancak Vipkid’deki temasımız bize hala yeni İngilizce öğretmenleri işe aldıklarını bildirdi.

Halen Çin merkezli olmayan çok sayıda şirket var, örneğin preply, cambly, italki, dış okul, öğretilebilir ve profy.

İçindekiler
VIPKID HAKKINDA
Vipkid öğretmeni olmak için gereksinimler nelerdir?
Vipkid’e nasıl başvururum?
Vipkid için hangi malzemelere ihtiyacım var?
Vipkid incelemesi: ilk elden deneyimim
Vipkid incelemesi: profesyoneller
VIPKID incelemesi: Eksileri
Vipkid sizin için uygun mu?

VIPKID HAKKINDA

2013 yılında yaratılan Vipkid, sektördeki en büyük ve tanınmış çevrimiçi İngiliz şirketlerinden biridir. Çin merkezlidirler ve 4 ve 12 yaşları arasında Çinli çocuklara İngilizce dersleri vermeye odaklanırlar.

Sınıflar bire bir ve öğrenciler Kuzey Amerika ilköğretimine uyacak şekilde geliştirilen bir müfredat öğreniyorlar. Bu, öğretmenlerin İngilizce dilbilgisi, okuma ve konuşmaya ek olarak bilim, matematik ve sosyal bilgiler konularını kapsayacağı anlamına gelir.

VIPKID dersleri 25 dakika uzunluğundadır ve VipKid uygulaması aracılığıyla öğretilir. Öğretmenler sınıfa girebilir ve güçlü bir internet bağlantısı olduğu sürece bir masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya tablette ders tutabilirler.

Öğretmenlere 14 – 22 $/saat arasında ödenir ve zamanlama inanılmaz derecede esnektir. Her hafta minimum veya maksimum çalışma saati yoktur, böylece istediğiniz kadar veya az talimat verebilirsiniz. Programınızı her hafta gerektiği gibi de değiştirebilirsiniz.

ABD’de eve dönen geleneksel bir sınıfta ders verirken VipKid’i öğrendim. Uzaktan çalışma ile ilgileniyordum ve bir meslektaşım hafta sonları ve okuldan önce çevrimiçi İngilizce öğretmek için ayda birkaç yüz dolar kazanabildiğini tartıştı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ilgimi çekti. Bu 2017’de idi ve çevrimiçi öğretim şu anki kadar yaygın değildi. Aslında çevrimiçi olarak iyi para öğretebileceğiniz fikri çok yeniydi ve gerçek olamayacak kadar iyi olduğundan endişeliyim.

Yine de, şüpheciliğim yaz için okula gittikten sonra kayıt olmamı engellemedi. Çevrimiçi öğretim yaşam tarzına tamamen bağlanmam uzun sürmedi.

Vipkid çok değişti çünkü 2017 yazında başladım. Bence bu değişiklikler daha iyi.

İşe alım süreci basitleştirildi, sınıf tasarımı ve işlevselliği büyük ölçüde gelişti ve öğretmenler güne geri döndüklerinden çok daha fazla destekleniyor.

☞ Ayrıca bakınız: Çevrimiçi İngilizce öğretmeni olmadan önce bilmeniz gereken 10 şey

Vipkid öğretmeni olmak için gereksinimler nelerdir?

Ne yazık ki, VIPKID gereksinimleri diğer bazı çevrimiçi ESL şirketlerine kıyasla katıdır. Vipkid öğretmeni olmak için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki kimlik bilgilerine sahip olması gerekir:

ABD veya Kanada’dan olmalısınız

Dünyanın herhangi bir yerinden ders verebilirken, Vipkid ile işe alınmak için ABD veya Kanada’dan olmalısınız. 2020 itibariyle Vipkid artık Kaliforniya’da yaşayan öğretmenleri işe almıyor.

BA derecesine veya daha yüksek olmalısınız

Dereceniz herhangi bir konuda olabilir, ancak Vipkid tarafından işe alınmak için en az bir BA veya daha yüksek bir süre almanız gerekir. Bu gereklilik konusunda katıdırlar ve daha sonra işe alım sürecinde derecenizin doğrulanmasını gerektirecektir. Derece yok mu? Sorun yok! Yine de sizi işe alacak 10 şirket listesine göz atın.

Çocuklarla çalışmak gerekli 1 yıldır deneyim gereklidir

Birçok deneyim türü bu gereksinime uyacaktır. Deneyim yılınıza kadar sayılan koçluk, mentorluk, bebek bakımı, öğretim veya özel dersiniz varsa.

Geleneksel sınıf öğretimi bir artı olsa da, Vipkid ile İngilizce’ye talimat vermek bir gereklilik değildir.

Yüksek hızlı internete sahip bir bilgisayar veya tablete ihtiyacınız olacak.

Bir Jo için saygın internete ihtiyacınız olması mantıklıB çevrimiçi olarak gerçekleşir, bu yüzden bu gereksinim muhtemelen bir sürpriz olmaz. VIPKID öğretmenlerinin öğretim için bir cihaz ve internete tutarlı erişim olması gerekir.

Mümkünse, çevrimiçi öğretim için en uygun internet hızı en az 20 Mbps’dir. Yaklaşık 10 Mbps hakkında uygun bir şekilde talimat verebildim, ancak daha yüksek hızlar tercih edilebilir.

Özel söz: TEFL Sertifikası

VipKID için çalışırken, tüm öğretmenlerin TEFL sertifikasına veya profesyonel bir öğretim lisansına ihtiyacı olacaktır. Ancak endişelenmeyin, bu niteliklerden birine sahip olmasanız bile başvurabilirsiniz.

TEFL sertifikanız veya öğretim lisansınız yoksa, VIPKID, işe alımınızı tamamlarken şirket içi bir TEFL kursu almanızı gerektirecektir. Bu kurs tamamen ücretsizdir ve VIPKID platformunda sunulmaktadır.

Bildiğim kadarıyla, bu özel Vipkid TEFL kursu diğer öğretim işlerine aktarılmayacak, ancak vipkid gereksinimlerini karşılamanız ve platformlarında öğretmeye başlamanız yeterlidir.

TEFL’niz varsa, çok daha büyük olmayan biri üzerinde işe alınma olasılığınız. Piyasadaki en iyi 7 TEFL sertifikalarını buradan öğrenin.

Vipkid’e nasıl başvururum?

Vipkid işe alım süreci, potansiyel öğretmenler için caydırıcıydı çünkü çok karmaşıktı. Ancak son aylarda Vipkid işe alma sürecini elden geçirdi ve şimdi çok daha basit.

Vipkid ile öğretmeye başlamak için yapmanız gerekenler!

Hesap oluştur. Bu tamamen ücretsiz ve kolaydır ve çevrimiçi yapılır ve yukarıdaki kriterleri karşıladığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir röportaj demo dersini tamamlayın. Telefonunuzda kısa bir “akıllı demo dersi” yapabilirsiniz, kendinizi bir demo dersi verebilirsiniz.

Sertifikasyon merkezindeki materyalleri gözden geçirin. Röportajı geçtikten sonra, Vipkid web sitesindeki Sertifikasyon Merkezine erişebilirsiniz. Öğretim, değerli kaynaklar ve sahte sınıflarınızda talimat vermeniz gereken dersler hakkında bilgi bulacaksınız.

Mock sınıflarınızı tamamlayın. Mock sınıfları, sahte sınıf akıl hocası olarak adlandırılan mevcut bir Vipkid öğretmeniyle gerçekleşir. Bir mini ders vereceksiniz ve akıl hocanız size geri bildirim verecektir. Birçok kişi devam etmeden önce sahte sınıflarını 2-3 kez yapacak. Bunu öğretmen eğitiminiz olarak düşünün!

Belgelerinizi yükleyin. Ödeme bilgilerinizi dolduracak ve gerekli belgeleri göndereceksiniz. Dosyalarınızın doğrulanması birkaç gün sürebilir, bu arada son adımda çalışabilirsiniz…

Profilinizi tamamlayın. Öğretmen biyografinizi oluşturacağınız, hoş geldiniz videosunu ve profil resimlerini göndereceğiniz yer burasıdır.

Vipkid’e buradan başvurun

Vipkid için hangi malzemelere ihtiyacım var?

Birçok VIPKID incelemesi ihtiyacınız olan materyallerden bahsetmiyor. Vipkid ile öğretmeye ilk başladığımda, dolar mağazasında satın aldığım flashcards ve köpek oyuncakları sahne olarak kullandım. Bugünlerde, öğretim ekipmanım biraz daha rafine!

Öğretim materyalleri ve kaynakları

Bu bölüm için yaratıcı olabilirsiniz! Vipkid bazı sahne ve sınıf dekorasyonlarını kullanmanızı beklerken, istediğiniz kadar yaratıcı ve farklı olabilirsiniz.

Başlamak için, bir tür akademik poster, bir kara tahta veya siz öğretirken arkanıza duvara koymak için süslemeler bulmak iyi bir fikirdir. Bu, küçük bilgisayar resminize çok daha fazla sınıf hissi verir.

Sahne için, bir dizi flashcard ve küçük bir kuru silme tahtası ile yanlış gidemezsiniz. Ayrıca, genç öğrencilere soru ve cevap senaryolarını göstermeye yardımcı olmak için doldurulmuş bir hayvana veya kuklaya sahip olmalısınız.

Bu eşyaları dolar mağazalarında, öğretmen tedarik mağazalarında veya Amazon’da bulabilirsiniz.

Teknoloji Gereksinimleri

Öğretim dersleri için oldukça yeni bir dizüstü bilgisayara, masaüstü veya tablete ihtiyacınız olacak. Ayrıca, öğrencilerinizin arka plan sesleri tarafından dikkati dağılmaması için mikrofon ekli bir kulaklığa ihtiyacınız olacaktır.

Bilgisayarınızda bir HD video kamerası yoksa (çoğu modern cihazın yerleşik bir tane var), öğrencilerinizin sizi net bir şekilde görebilmesi için ayrı bir web kamerası video kamerası satın almanız gerekir.

Bunu yapabiliyorsanız, dizüstü bilgisayarınızı bir Ethernet kablosu üzerinden internet kaynağınıza bağlamak da iyi bir fikirdir. Bir Ethernet kablosu kullanmak, bağlantınızın çok daha saygın olacağını ve daha yumuşak bir sınıf deneyimini garanti ettiğini ima eder.

Vipkid incelemesi: ilk elden deneyimim

Bu Vipkid incelemesinin başında tartıştığım gibi, 3 yıldır öğretmenim! İşte Vipkid öğretmen olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğu hakkında biraz.

Bir Vipkid öğretmeni olarak ortak günüm sabah erken başlıyor. Doğu kıyısı saat dilimindeyken, time is opposite for me and my students in China. This implies that China’s evening is my early morning.

The highest demand for classes is in the afternoons and evenings after kids are home from school, so I’m up well before first light many weekdays.

After getting a cup of coffee and changing into my orange teaching t-shirt, I head to my classroom which is set up in the corner of my bedroom.

How I Prepare For My VIPKID Classes

With VIPKID, you open the time slots you’re available to instruct in the teacher platform. You can open classes a few weeks in advancement or a few days in advance.

Parents can see your availability schedule. starting about 1-2 weeks in advance, parents can book your time slots for their child. While you’ll typically see the same students again and again (called regulars), you might also meet new students.

Once a time slot gets booked by a student, I can see the lesson I’ll be teaching. This implies that I can look over the slides in advancement so there are no surprises.

The night before a class, I make sure to review which lessons I have coming up and pull out any props I’ll need.

For example, if I’m teaching a class about fruit, I might go to the kitchen and get a banana so I can use it during the lesson. If I’m teaching a younger student about colors, I’ll try to find a few different colored items that I can use.

I’m always impressed by how numerous teaching props I can find around my home!

I also look through my 2D image props and pull out any pictures that might be helpful for the lesson. some of my many frequently used 2D props are a picture of my family and a world map.

Starting A VIPKID Lesson

About 5 minutes before my first class, I get settled into my desk and connect my ethernet cord to my laptop. then I launch the VIPKID computer app and click on my bookings tab.

This displays a calendar of all my booked classes, so I can click on the one that’s about to start to “enter the classroom.”

Once I’m in the classroom, I can see a timer that tells me exactly how long I have until the start time. VIPKID is strict about starting and ending classes on time, so don’t be late!

With 10 seconds until class time, I turn on my webcam and unmute my microphone on my headset. now I can see my student and the student can see me. It’s time to begin class.

If I see a regular, I’ll ask them about their day and chat with them about the topics we discussed last time before introducing the new material.

If I see a new student, I’ll focus on much more “get to know you” information like asking them their name, how old they are, where they’re from, and, depending on their speaking level, their interests.

After saying hi and building that initial connection, we begin the lesson.

VIPKID Review: What Is A Lesson Like?

Lessons in VIPKID typically follow the same format. They all start with a warm-up activity where the student practices reading or conversation skills. With younger students, this could be a song or matching game. Find much more English classroom games here.

Then I introduce new material to the student and we practice it together. After practicing together, I encourage the student to practice independently. There will be activities to assess student understanding throughout the lesson.

Remember that VIPKID will offer the entire lesson for teachers so you don’t have to worry about creating a curriculum. teachers are expected to instruct the material and encourage the student to participate independently.

At the end of the 25-minute lesson, my student and I will say goodbye. If I have another lesson scheduled in the next time slot, I have about 5 minutes between classes to go to the bathroom, revitalize my coffee, stretch, and start on class feedback.

Eğer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *