En İyi Seyahat UP-OFF: Corrour Station, İskoçya

Trainspotting’den bu sahneyi unutmayın? Gerçekten izole edilmiş tren istasyonuna İskoç kırsalına girdiklerinde? Burası gerçek bir yer. Buna Corrour İstasyonu denir, aynı zamanda biraz gizli hile – devreler arasında bir elmas.

Neredeyse her yıl Bonnie İskoçya’ya evine giden sevgili iyi arkadaşımız Jimmy, geçen yıl Inverness-Shire Highlands’i keşfederken bu yeri keşfetti.

Corrour Station House bir yürüyüşçünün rüyasıdır. Rannoch Moor’da bulunan en uzak tren istasyonlarından biri. Dahası, deniz seviyesinden 408m’de, İngiltere’nin en büyük istasyonu ve Lochs ve dağlar ve çarpıcı İskoç Yayla manzarası ile çevrilidir.

Jimmy’nin bu konuma nasıl geldiğine tam olarak bakmam yok – bu her şeyden çok uzak. Sadece yaya veya trenle erişilebilir – en yakın yol 27 km uzaklıktadır.

Jimmy gece Ossian hostelinde kaldı, ancak o gece Corrour Station Home Restaurant’ta akşam yemeği yedi. O zaman, bize yediği en iyi yiyecek olduğunu söylediklerine ek olarak orada konaklama olduğunu fark etti.

Ve Jimmy harika yemeği anlıyor: çalışma hayatının çoğunu Sydney’deki Dört Seasons’da kulüp seviyesinde yaşıyor.

Corrour Station Home, 2012’de genç bir çift-Ollie Bennett ve Lizzie Mackenzie tarafından devralındı. Bu ikonik bit istasyonunu evden evinden yeni bir dört odalı konuk evine dönüştürdüler. Her alanda bir en-suite banyosu vardır ve genellikle 4 ay önceden rezerve edilir!

Jimmy o gece bir yer alamadı, ancak gelecek yıl için rezerve edildi. Yine de bir gece daha pansiyon kaldı. Uzman bir şef olan Ollie’yi arkadan bir şey üzerinde çalışarak keşfettiğinde seyahat planlarını değiştirdi.

“Orada ne yapıyorsun?” Diye sordu Jimmy.

Ollie, o gece akşam yemeği için yakın nehirlerden birine yakalanan kendi somonunu sigara içiyordu. Jimmy için beyinsizdi ve Plan’daki modifikasyonu için ondan pişmanlık yoktu.

Gevrek, temiz havayı, inanılmaz manzaraları öngörmek zor; Bozuk Loch’lar, etkileyici Dağ Scape, esrarengiz Moors… Gördüğümüz resimler bile yer adaletini yapmıyor gibi görünüyor.

Corrour Station Home Restaurant ve Guesthouse

Açılış saatleri: Corrour Station Home, kış aylarında kapalıdır ve alanlar önceden uzun bir yöntemle rezerve edilir. Gecelik 100 £ (tek doluluk için 70 £) kahvaltı içerir.

Restoran: Guesthouse sakinlerine her zaman açın: 8.00 – 22:00. Yerleşik olmayanlar: akşam yemeği için 18:30-22:00.

Miras
Fort-William tarafından
İnverness-shire
PH30 4AA

P: +44 1397 732236 / +44 7786 216 350
W: Currour-Station-House-restaurant.co.uk
FB: @CorrourstationHouserestaurant

Bu kesinlikle bizim için bir konteyner listeleme konumudur. Buna neye inanıyorsun? Bir ülke kaçamağı mı yoksa şehir molası tipi bir kişi misiniz?

Görüntüler Courrour Station Guesthouse izniyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *