Harika Lizbon dairem veya kınamak – Roomorama

Maceracı Kate’in izniyle bağlı kuruluş bağlantılarından oluşur. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Son birkaç yıldır seyahat kalıplarına uyuyorsanız, büyük olasılıkla tatil kiralama web sitelerinin patlamasını gördünüz. İnsanlar, yolcuları ödemek için evlerindeki evlerini veya boşluklarını hızla kiralayabilirler. Bu sitelerden biri de Roomorama.

Roomorama bana birkaç ay önce yaklaştı ve site için bir konut veya ticari mülkü incelemeyi düşünüp düşünmediğimi sordu. Kolayca kabul ettim ve en iyi yolculuğun gelmesini bekledim.

İber gezim gerçekleşmeye başlar başlamaz Lizbon’da bir hafta boyunca bir daire veya kınamak denemek için bir karar aldım. Globetrotter kadınlarının şehir hakkında övündüğünü duyduktan sonra, sevdiğim yer gibi geliyordu.

Onlar haklıydı. Lizbon, yanı sıra bir hafta boyunca dayanmak için harika bir yer oldu!

Birinin evinde kalmanıza gerek yok!

İşte bir şey – birinin evinde kalmak istemedim. Konsept beni biraz sürünüyor, açıkçası. Bir yabancının yatağında, insan kokulu çarşafları ile uyumak benim için değil.

Ama birinin evinde kalmanıza gerek yok. Tatil kiralama işi, Roomorama’yı kullanmanın yanı sıra Roomorama’nın yalnızca tatil kiralamaları için kullanılan birçok daire bulunmaktadır. Bir otelin en iyi melezinin yanı sıra bir daire veya kınamak – hiçbir şeyden hoşlanmayan çarşaflarla.

Bu daire veya kınamak, Lizbon merkezli bir kiralık işletme tarafından yapılmıştır.

Roomorama sürecini gözden geçirme

Roomorama’da kalmak için bir yer bulmak basitti-“Lizbon, Portekiz” yazdım ve Lizbon’da, Lizbon şehir merkezinden banliyölere, Cascais gibi yakın plaj tatil köylerine kadar herhangi bir şekilde bir göz attım.

Harika olan, tercih ettiğiniz olanaklara göz atmanızdır. Benim için kablosuz web en önemli olanıydı. Sonra da bir çamaşır makinesi istediğime karar verdim!

Bu bir dairelerle geldi, aynı zamanda favorimi hızla keşfettim. Ancak birkaç takipten sonra cevap almadıktan sonra, keşfettiğim şey, bir dizi mülke sorgu göndermeniz gerektiğidir. Birçok sahip her sitede kullanılabilirlik takvimlerine ayak uydurmaz, bu nedenle sitede sunulduğunu belirtir, gerçekten mevcut olmayabilir.

Şimdi, bir sorun vardı. Roomorama bana e -posta gönderdi. Bu kiracı cevap vermezse, onlara e -posta göndermek için ve sahibini arayacaklarını söyledi. Bu güzel bir fikir. E -postaya cevap verdim, ancak birkaç gün sonra kimse bana geri dönmedi.

Daha sonra Roomorama’nın hattını – iki kez aradım – hem de hat bağlantısının kesilmesinden birkaç dakika önce beklemeye alındım.

Daha sonra Roomorama’nın çevrimiçi sohbet özelliğini denedim. 32 dakika sonra kimse bana cevap vermemişti.

Onlara ulaşmak için her yöntemi denedim, hiçbiri işe yaramadı. Onlarla temasa geçebileceğim tek yöntem, reklamın sahip olduğum temas etmesiydi – ki bu birçok insanın sahip olmadığı açıktı. Bu iyi değildi.

Ancak – bunu Roomorama’nın ilgisine getirdim ve neyin yanlış gittiğini keşfetmek ve tekrar gerçekleşmediğinden emin olmak için müşteri hizmetleri ekibiyle birlikte çalışacaklar. Onlara buna güveniyorum, yanı sıra bu beni tekrar Roomorama’yı kullanmamı engellemeye izin vermeyeceğim.

Daireyi gözden geçirme

Lizbon’da kalmanız için bu daire veya kınamak kiralamak istiyorsanız, Roomorama listesini görmek için buraya tıklayın!

Kireç tonlarında süslenmiş bu tek yatak odalı daireyi beğendim, Honeydew ve Chartreuse. Yalnız bir gezgin veya çift için en iyi boyuttu, ancak çekim kanepesini kullandıysanız dört kişi kadar formda olabilirsiniz.

Principe Orieluine yer büyük – Bairro Alto gece hayatının kenarında ideal ve Lizbon’daki birçok manzaradan kısa bir yürüyüş. İki yakın parkın yanı sıra küçük bir önek bakkalın yanı sıra köşede ideal şehirdeki en iyi panoramik manzaralardan biridir.

Mutfak alanı tencere ve aletler – hatta bir Nespresso makinesi ile dolu! (Kahveyi almak istiyorsanız Chiado’daki caddede bir Nespresso mağazası var.) Battaniyenin yanı sıra tonlarca ek yorgan vardı. Alan ısıtıcılarını hatırlamıyor – Portekiz evleri ısıtılmıyor, bu nedenle alan ısıtıcılar kış için bir ihtiyaç var.

Web olağanüstü ve hızlı oldu. Bütün hafta tek bir biptim yoktu.

Yalnız kadın seyahat endişelerime gelince, kapıda iyi, çağdaş bir kilit görmekten çok memnun oldum. Geceleri de dahil olmak üzere anlık mahallede risksiz hissettim, ancak başka biriyle birlikte olmadıkça geceleri Bairro Alto’da yürümezdim.

Birincil sorunum, korkunç bir kalıp kokusu benimLavabo, buzdolabının yanında. Ayrıca, yemek odasındaki tüm ampuller de dahil olmak üzere bir dizi ampul dışarı çıktı. İşe bundan bahsettim, bu yüzden umarım her iki sorun da yakında giderilir.

Şubat ayında masraf gecelik 50 EUR veya haftada 250 EUR’dur. Üçüncü ve dördüncü konuklar için ek ücretler vardır ve yüksek sezonda maliyetler daha yüksektir. Hala son derece büyük bir maliyet – bir otelden daha uygun fiyatlı.

Daire veya kınamak deneyimi

Lizbon’da bir daire veya kınamak bulundurmayı sevdim. Kendime çok fazla alana sahip olmak, özellikle de patlatma reggaeton üzerinde çalışamadığım bir kutlama pansiyonunda birkaç geceden sonra çok harikaydı. Ben kalbinde içe kapanık biriyim. Nasıl sosyal olacağımı tam olarak anlamadığımı gösteriyor muyum? Hayır, bu, yalnız zaman geçirmezsem delirdiğimi gösteriyor. Tabii ki masalarda dans arasında!

Bir dairede veya kınamakta kalmak, yiyeceklere müstehcen bir miktar para tasarrufu sağlar. Lizbon’da birkaç öğün yemek yedim, ancak birçok gün pişirdim, yanı sıra harika bir akşam yemeği için harcayacağım miktar bana bir hafta sürecek kadar yiyecek aldı.

Ancak bir daire veya kınamak kiralamanın en büyük yararı daha önce bahsedilen kesinti süresi idi – bir günlük geziden sonra bir pansiyon salonuna veya ucuz otel alanına geri dönmek yerine, kendi kanepemde uzanmalıyım veya kendi soba veya yemek pişirmeliyim. Kendime sürekli “nerelisin? Ne kadar seyahat ediyorsun? Para seyahat blogunu nasıl kazanırsınız? ” sorular.

Resmi olarak bir dönüştürüyorum – bundan sonra, seyahat ederken daire veya kınamak kiralamalarına bakacağım!

Lizbon’da konaklama sağladığı için Roomorama’ya çok teşekkürler. Tüm görüşler, her zamanki gibi, kendim.

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *