Covid-19 sırasında ABD’ye seyahat etmek nasıl bir şey?

Yayınlanan: 10/5/20 | 5 Ekim 2020

Haziran ayında, ayın sonundan önce kaybolacak Covid antikorlarıyla dolu, ailemi görmek için Boston’a gittim. Orijinal planım bir hafta kalmak ve sonra yavaş yavaş Austin’e geri dönerek, olabildiğince çok sayıda milli parkta durmaktı.

Ancak Covid davaları güneyde yükseldiğinde, planlar hızla değişti: Boston’da daha uzun kaldım, Maine’ye gittim ve sonra Austin’e geri döndüm, mümkün olduğunca az yerde durdu (çoğunlukla milli parklar).

Toplamda, otomobilime 6.000 milin üzerinde ve düzinelerce eyaleti geçerek üç aya yakın bir süre uzaktaydım.

Peki Covid sırasında seyahat etmek nasıl bir şey?

İlk olarak, lojistik olarak, popo bir acıdır. Birkaç cazibe (park, müzeler, vb.) Açıktır ve açık olanlar genellikle bazı ulusal ve eyalet parkları da dahil olmak üzere ilerleme kaydı gerektirir. Son dakika gezgin olarak, planlarıma bir anahtar attı. Genellikle son anda programımı değiştirdim ve müsaitlik bulmak için cazibe merkezlerine geldim. Kentucky’deki Mamut Mağaralarına gittiğimde, tüm noktaları ertesi hafta boyunca doluydu!

İkincisi, bu yolculuk bana Covid’in yakın zamanda kontrol altına almayacağını gösterdi. Amerika’nın pandemiye karşı zayıf tepkisi, hükümet, bilim, medya ve diğer vatandaşlarda çürümenin bir sonucudur.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kasabalarda, Covid’in bir aldatmaca olduğunu düşünen insanlarla tanıştım. Maske takmayı reddeden insanlarla tanıştım. Hepsinin aşırı şişmiş olduğunu ve bilim adamlarının ve doktorların yalan söylediğini düşünen insanlarla tanıştım, böylece çok daha fazla para kazanabiliyorlardı.

Pandemiye ilişkin ciddiyet seviyesinin kırmızı durum-mavimsi bir devlet bölünmesi değil, kentsel kırsal bir bölünme olduğunu buldum. Ziyaret ettiğim eyalet ne olursa olsun, daha da büyük bir şehirden daha fazla, daha az insan virüs hakkında endişe duyuyordu. Küçük kasaba Maine’den Tennessee banliyölerine, şimdi Austin’de eve dönmeye bile, bunu Amerika’da Covid’in yakın zamanda gitmediğini fark etmemi sağlamak için bunu “sadece başka bir grip” olarak gören yeterince insanla karşılaştım.

Nüfusun kurallarına uymada ne kadar iyi bir kısmı olursa olsun, Covid’de asla bir anlaşma yapamayacağımızı garanti etmek için yeterince yüzecek. Pandemi (insanların sağlığı!) Ciddiye alınmadığı sürece, eğrinin ne kadar gerisinde olduğumuzu – ve kalacağımızı ilk elden görmek gerçekten cesaret kırıcıydı.

Beni bir kerede kızdırdı, sinirli ve üzdü. (Bir sonraki yazım buna daha fazla girecek.)

Ama çok nefret ettiğim şey – ve daha erken eve gelmeme neden olan şey yalnızlıktı. Diğer ülkeler kilitlenmelerden yeniden ortaya çıkarken ve yavaş yavaş toplantılara izin verirken, Covid’in devam eden varlığı, insanların sınırsız buluşma yollarını çok sayıda hale getirdi.

Hiçbir hostel yurt, yürüyüş turları, kanepe sörfü etkinlikleri, canlı barlar, yüz yüze buluşmalar, pub taramaları, ev partileri, vb.

Pandemi sırasında seyahat kendiniz çok zaman ima eder.

İçine kapanık olarak, kendimle saatler geçirebilir ve memnun olabilirim. Günler bile.

Ben kendi en iyi arkadaşım.

Ama sonunda, ağzım çok şey yapmaktan hoşlandığı şeyi yapmak istiyor: konuş.

Sonuçta seyahat insanlar hakkında. Yerlilerden ve diğer gezginlerden öğrenmekle ilgilidir. Deneyimleri paylaşmak, hikayeleri değiştirme ve insan bağlantısı ile ilgilidir.

Ancak herhangi biri bir koronavirüs taşıyıcısı olabildiğinde, insanlar (haklı olarak) yabancılarla (ve bazı durumlarda bile arkadaşlarla) etkileşimlerini sınırlar.

Sonuç olarak, sürekli insan etkileşiminden dayanılmaz bir şekilde seyahat etmeyi buldum. İnsanlar olmadan seyahatim boş hissetti.

Ben “bir hafta boyunca sadece ormanda yürüyüş ve kamp” değilim. Sıkıldım ve yalnızım. İçe dönük bir doğaya sahip olmasına rağmen, insanlarla etkileşim kurmak için seyahat ediyorum. Yerlilerle tanışmak, biralar içmek ve dünyanın bir kısmını öğrenmek istiyorum.

Tabii, bazı insanlarla tanıştım. Maine’deki insanlarla güzel konuşmalar yaptım ve Kentucky’deki bir bira bahçesinde bir çift tanıştım. Ve yol boyunca görebildiğim bazı arkadaşlara sahip olacak kadar şanslıyken, çoğunlukla yalnızdım.

Ancak cazibe merkezleri kapalı olduğunda, insanlar izole edilir ve yabancılarla bağlantı kurma yeteneği azalır, seyahat nedir?

Ve eğer Covid ile sözleşme yapmaktan endişe ediyorsanız, virüsün kimin daha fazla eğlenebileceğini merak etme gerginliği ve kaygısı, seyahatten eğlenceyi daha da azaltın. Ülkenin kısımlarına girdiğimde hastalığı içermediğini biliyordum, kaygım arttı. Baktığım herkes potansiyel bir taşıyıcıydı ve bu yüzden mesafemi korudum.

Yüksek umutları olan yeni bir hedefe varırdım ve sonra her şeyin kapalı olduğunu görünce, “Ah evet, virüs istediğim gibi seyahat edemediğim anlamına geliyor.”

Bu seyahat etmenin bir yolu değil.

Peki şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde seyahat etmenizi tavsiye eder miyim?

Birkaç gün boyunca bir yerde kalmak istiyorsanız, tek başına zaman harcamayı umursamayın veya sadece bir milli parkta bir yürüyüş tercih etmek istiyorsanız, müthiş bir zamanınız olacak. Çıkmanın birçok yolu varf, yayılımı azaltmak için üzerinize düşeni yapmaya devam etmenizi sağlarken.

Yolculuğumda çok sayıda önemli nokta vardı: Birkaç yeni milli park kontrol ettim, nihayet Maine’ye gittim, bazı arkadaşlar gördüm, NY’nin Finger Lakes bölgesine hayran kaldım, Franklin, TN’ye aşık oldum ve yeni buldum Favori Bourbon (Franklin’den HC Clake).

Ancak, tüm bunlarla bile, tekrar yapma seçeneği verilirse, yapacağımdan emin değilim. İnsanlarla buluşma ve etkileşim seçeneklerinin çoğunluğu gittiğinde, çok fazla seyahat zevk.

Ve bu geri dönene kadar, ABD’de veya başka yerlerde – uzun bir yolculuğun benim için olduğundan emin değilim.

Şimdilik evde kalıyorum.

1 – Yolculuğum boyunca asemptomatik bir taşıyıcı olmadığımı ve yolda hiçbir şey almadığımı garanti etmek için toplam üç Covid testi aldım.

Amerika Birleşik Devletleri’ne Yolculuğunuzu Ayrıştırın: Lojistik Öneriler ve Hileler
Uçuşunuz
Skyscanner veya Momondo kullanarak düşük maliyetli bir uçuş bulun. Onlar benim favori iki arama motorum çünkü dünyanın dört bir yanındaki siteleri ve havayollarını arama yapıyorlar, bu yüzden her zaman hiçbir taş kalmadığını biliyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve düşük maliyetli oteller için sürekli olarak en uygun fiyatları iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını unutma
Seyahat sigortası sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda geniş bir koruma. Geçmişte defalarca kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. On yıldır dünya göçebelerini kullanıyorum. En iyi hizmeti ve değeri sunan en sevdiğim şirketler:

Güvenlik Kanadı (70’in altındaki herkes için)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ek geri dönüş kapsamı için)

Para tasarrufu sağlayacak en iyi şirketleri mi arıyorsunuz?
Seyahat ederken en iyi şirketler için kaynak sayfama göz atın! Seyahat ederken paradan tasarruf etmek için kullandığım her şeyi listeliyorum – ve sanırım size de yardımcı olacak!

Amerika Birleşik Devletleri hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?
Çok daha fazla planlama ipucu için ABD’deki sağlam hedef kılavuzumuza göz atmayı unutmayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *