Bir yeri anlamanı ne zaman anlayabilirsin?

Güncelleme: 01/17/19 | Yayınlanan: 10/12/09

İnsanlar her zaman turistlerin yanı sıra gezginler arasındaki sözde farkı tartışmayı severler.

Turist, birkaç fotoğraf çekmenin yanı sıra, bir kaç fotoğrafın yanı sıra, bir kaç fotoğrafın yanı sıra, yol boyunca pahalı restoranlar için rehberlerine uyuyordu.

Gezgin, diğer taraftan daha yavaş hareket etme eğilimindedir. Aynı turistlerin birçoğunu turistler olarak görüyorlar, ancak dövülmüş yoldan daha fazla çıktıktan sonra, şehirlerde daha uzun süre oyalanmanın yanı sıra, kültürün yanı sıra insanları da keşfetme çabasını daha fazla görüyorlar.

Sonra “bir yer gördük”, turist olmadığı çabalarımızda “bir yer gördük” dedi.

Ama gerçekten bir şey gördük mi?

Gerçekten bir fark var mı?

Hangi noktada, bir konumu ve “gördüğüm kadarıyla gördüm.

Şimdiye kadar gerçekten yapabileceğime inanmıyorum.

Tamamen ne kadar süredir oyalandığımız, ya da bizim gezi yaptığımız ya da turistik olmayan şeyler ne kadar zamandır, gezginler olarak, bir yeri asla anlamayacağız.

Şu anda Stockholm’dayım, hava koşulunun sevdiğimden çok daha biber. Stockholm’in kendisi de çok güzel. Sonbahar renklerini gördüğüm yıllar geçtikten sonra, yaprakların güzel değiştirilmesinin Stockholm’in güzel binalarına güzel bir iltifat yapmasını sağlıyor. Köprülerle bağlantılı bit adaları ve bit botları ile çalınan, bana Venedik’ü hatırlatıyor … biri Maine’nin ortasında Venedik’ü koyarsa. Kıştan kurtulmak için bir yöntem keşfettilerse, burada çevrimiçi olurdum.

Fakat hava koşullarından ve burada masraftan beri, birçok turistik şey yapmadım. Sadece etrafta dolaştım. İki fakir müze gördüm. Biraz daha yürüdüm. Ben insanlar izledim. Harika bir süpermarket keşfettim. Henüz Kraliyet Sarayı’ni ya da asil müzeyi görmedim. Tekne turu almadım. Henüz Vasa Müzesi’ne gitmedim. Kısacası, hala çok fazla delegasyon var.

Ama bu hala Stockholm’u görmedim ya da deneyimlemediğim anlamına mı geliyor? Ya da Stockholm’yu gerçekten gördüm, arkadaşlarımla birlikte yemek attığımda, birkaç film ile rahatladım, birkaç film ile rahatladı, birkaç bara ve kulüplere gittiğimde, yaramaz İsveççe sözler öğretti, Stockholm’nin vibe’sini açıkladı. Birkaç bölgesel restorana götürüldü?

Hangi gerçek daha iyi?

Uzun süreli gezginler, ziyaret ettikleri yerleri daha derin bir anlatmayı ararlar. Sadece birkaç fotoğraftan daha fazlası olan bir konumu anlamaya geldiler. Yine de biz genellikle üç günlük turistlerin aynı şeyleri yaygın olarak birçok seyahat şakasının poposu olanıdır. Yürüyor, biz dükkan, müzeler görüyoruz. Bunların yanı sıra, dövülmüş yol yerlerinden birkaçını görebiliyorken, en iyi şekilde, sadece bu yerin güzel ya da çirkin, bu ya da bu olduğunu belirteyim.

2005 yılında Bangkok’u ilk ziyaret ettiğimde, şehre nefret ettim. Bir turist şehri olarak, hala korkunç olduğuna inanıyorum. Yapacak ya da görecek çok şey yok. Etrafta dolaşmak zor. Kirli. Paris veya New York’un gezginleri için sonsuz aktiviteleri yok.

Bir turist olarak, şehrin kısıtlı manzarasını Müjde olarak tuttum. Gördüğümden daha fazla konuma daha fazla olamazdı. Yürümüz, manzaraları görmüştüm, yanı sıra insanları memnun etti. Şehri görmüştüm. Zavallı bir turist şehri olsaydı, sadece fakir bir şehir olmuş olmalı.

Bu, gezginlerin sık sık yaptığı bir şey. Uzman olarak gözlemlerin yanı sıra genelleşmelerin yanı sıra, keşfedilen akademisyenlerin yanı sıra genelleşmelerin yanı sıra yerlerle geçiyoruz. Yerel halkla, havalarda veya bir miktar aksaklıkla sahip olduğumuz kısıtlı etkileşimlere dayanarak süpürme kararlarını veriyoruz. Bir insanın görüntüsünden toplam bir tarih üretmenin yanı sıra bir yaşamın anlık görüntüsünü görüyoruz.

Yolda, genellikle insanların, “Fransızlar kaba” ya da “o şehirdeydim” gibi insanları anlatırsınız. Yorga yapacak hiçbir şey yok. ” Ancak bütün insanlar kaba olabilir mi? Belki de turistler olarak yaptıkları bir şey vardı, bu da kaba bir tepki var? Belki de yorucular, şehri gerçekten anlamıyorlar mı? Belki de bir şeyi kaçırdılar?

Buradaki kısa kalmamın yanı sıra, her türlü “gerçek” gezi eksikliğinin olmamasına rağmen, Stockholm’u normalde bir şeyden biraz daha fazla anladığımı hissediyorum.

Çünkü her türlü konumu kalbinin yürüme veya gezi içinde keşfedilmediğinden, yerlilerde keşfedilmiştir. Herhangi bir konuma sahip olmanız için, bu sesler olarak, bu sesler olarak, çevrimiçi olarak çevrimiçi gibi. Birkaç tane iyi arkadaş grubunu gölgeledim ve yaptıklarını yaptım. Tek yabancı olduğum yerleri deneyimlemiştim. Gündelik hayatı görmeliyim (ve bazı harika bir gece hayatı!). Emin olmadığım kadarıyla, sadece bir rehber kitabla silahlı olduğumdan, bunun türünü yapmış olabilirim.

Ama ben stockholm’i anlamıyorum. (Düzenle: Şimdi, 10 yıllık ziyaret sonra yaparım! O zaman, çok değil!)

Gerçekten uNdervand Bir yer, gezginlerin yaptığımız bir şeyi yapmalısınız: KONUM KONUŞMASI.

Bölgesel iyi arkadaşlar edinmenin yanı sıra yaşamın ritmine girmeniz gerekir.

Orada yaşamın ritmi için gerçekten takdir edebileceğimiz bölge gibi çevrimiçi olmaya başlayana kadar değil. Bu yüzden couchsurfing böyle mükemmel bir şey. Yerlilerle kalabilir, gittiklerini görebilir, onlarla çıkın, kendinizi bölgesel ritime sokun. Sonuçta, hepimiz sadece “yerlilerle takılmak” istemiyoruz? En büyük seyahat irmiklerinden biri, şehirleri kontrol etmenin yanı sıra yerlileri karşılamaya da gitmemizdir, ancak genellikle bizimle tanıştığımız diğer backpackers veya gezginler etrafında kalıyorum.

Stockholm’deki zamanımdan memnunum. Hala asla stockholm’i anladığımı söylerdim. Yaptığım kadar kalana kadar kalkmayacak. Fakat arkadaşlarımla, yerlilerin çevrimiçi olduğunu tam olarak nasıl görmeliyim ve günün sonunda, seyahat eden şey bu.

Bir yeri asla gerçekten anlamayacağız. Gezginler tıpkı turistler gibidir. Fark yok. Ancak, belki de, eğer hepimiz rehber kitabını koyarsak, bazı yerlileri yerine getirmeye çalışın, yüzeyi biraz daha derinden çizebiliriz.

Dünyayı günde 50 $ ‘a nasıl gidilir?

Benim New York Times Çok Popüler Paperback Rehberi Dünya Seyahati için tam olarak nasıl gidileceğini, dayak yolundan kurtulacağını, paradan tasarruf etmesini ve daha derin bir seyahat deneyimine sahip olmasını sağlamak için tam olarak nasıl ustalaşacağını öğretecek. BBC’nin “bütçe planı gezginler için İncil” dediği A’dan Z’ye Planlama Rehberiniz.

Bugün okumaya başlamanın yanı sıra daha fazla keşfetmek için buraya tıklayın!

Seyahatinizi ayırtın: lojistik ipuçları yanı sıra püf noktaları
Uçuşunuzu ayırtın
Skyscanner’ı kullanarak uygun fiyatlı bir uçuş bulun. Bu benim tercih ettiğim göz atmosluğum, web sitelerinin yanı sıra dünyanın çevresindeki havayollarını da aradığından, her zaman bir taşın çevrilmemesi gerektiğini anladın.

Konaklamanızı ayırtın
Hostelinizi HostelWorld ile rezerve edebilirsiniz. Bir hostel dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, otellerin yanı sıra otellerin yanı sıra oteller için en ucuz fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamıyorum
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalığa, yaralanmaya, hırsızlığa ve iptallere karşı korur. Durumda kapsamlı bir güvenlik yanlış gidiyor. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda kaldığım için hiçbir zaman bir geziye çıkmam. En iyi hizmeti sunan tercih ettiğim işimin yanı sıra değeri:

Safettwing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’ten fazla olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi ayırtmaya hazır mısınız?
Seyahat ettiğinizde en iyi işin en iyi işinin yolunu kontrol edin. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyoruz. Onlar sınıfta en iyisidir ve yolculuğunuzda onları kullanarak yanlış gidemeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *