İş seyahati: İş gezilerinizden en iyi şekilde yararlanmak için 9 ipucu!

Geçen yıl, zamanımın büyük bir kısmını bulutlarda geçirdim. Ve hayal kurmak demek istemiyorum; Kelimenin tam anlamıyla yukarıda 30.000 feet yukarı. Ve hayır – ben pilot değilim. İş için seyahat ediyorum. Küçük bir işletme yöneticisi olarak, zaman en değerli varlığınızdır. İş seyahat stratejiniz her seyahat sayımını yapmak olmalıdır.

İş gezileri genellikle pahalıdır ve üretkenliği etkileyebilir. Ancak, gereklidir.
Yolda kaldığınızdan ve seyahatlerinizin en iyisini yaptığınızdan emin olmak için bu basit ipuçlarıyla iş seyahatlerinizi optimize edin.

Gerekli gezilere öncelik verin.

Carbrain COO’su olarak operasyonların çoğunu denetliyorum ve alan kapsamımızı büyütmekle ilgileniyorum. Sektörden önce, sektörümüz eski okul ilişki kurma ile ilgiliydi. Çalışma ortaklıkları kurmak için tercih edilen yöntem, el sıkışması sırasında iyi bir yüz yüze toplantı ve “kavrama gücümü test” idi (el sıkışmadan önce ölümcüldü).

Toplamda geçen yıl 30’a yakın iş gezisi yaptım. Louis’den Chicago’ya, Las Vegas & San Francisco’ya – hepimiz ABD’deydik.

Ancak tüm toplantılar eşit yaratılmaz. İş gezileri planlarken, özellikle şimdi yeni bir normal ortaya çıktığında, iyi bir fikir kendinize sormaktır: yüz yüze görüşmek mutlak bir zorunluluk mu?

İyi ortaklar olup olmadığını kontrol etmek için nasıl çalıştıklarını gerçekten görmeniz gereken durumlar var.

Operasyonları nasıl?

Tesisleri nasıl?

Yetenekleri nasıl?

Çalışma ortamı nedir?

Şirketteki insanların tutumu nasıl?

Ekipman iyi bakılıyor mu?

Ve benzeri… Bu soruları cevaplayabilmek, ortaklık anlaşmaları yapmak için önemli bir karardır. Yani, zaman zaman, yüz yüze buluşma mutlak bir zorunluluk olabilir.

Fakat her zaman değil. Yüz yüze bir toplantının basit bir Zoom veya Microsoft takımlarının çağrısı olması gereken durumlar vardır. Ve bazen, toplantılar bir e -posta olarak daha iyi olurdu!

Zamanın en değerli kaynaklarınızdan biri olduğu göz önüne alındığında, yalnızca fiziksel varlığınızı gerçekten gerektiren gezilere öncelik vermek önemlidir.

Bir amaçla seyahat edin!

Odaklandığınızdan emin olmak için seyahatleriniz için hedefler belirlemeniz önemlidir. En önemli insan varlıklarınız bu kadar önemli bir zaman harcadığında – her dakika sayım yapmanız gerekir. Ve bu mutlak verimlilik anlamına gelir.

Bir yolculuğa çıkmadan önce, hedeflerinizi belirlemeniz ve buna odaklanmanız çok önemlidir. İstediğiniz son şey anlamsız ortaya çıkan bir yolculuk. Kendinize sorun: peşinde olduğum en önemli temel sonuçlar hangileri?

Bu yeni, büyük bir müşteriye kaydoluyor olabilir. Bu, belirli bir olayda da önemli bir maruz kalabilir. En önemli hedefleriniz görevlerinizin önceliklerinin ne olacağını tanımlayacaktır.
Zamanınız sınırlı olduğu için, bazı şeylerin ertelenmesi veya basitçe bir kenara bırakılması gerekecektir. Tüm fırsatların eşit olmadığını anlarken mümkün olduğunca çok toplantı planlama dürtüsünü hissedebilirsiniz.

Şunu hayal edin: Diyelim ki ana hedefiniz envanterinizi veya satışlarınızı büyük bir şekilde artırabilecek bir firma olan Big Partner, Inc’i imzalamaktır. Dün gece onlarla harika bir toplantı yaptınız ve hala kasabadayken belirli öğeleri takip ettiklerinden bahsettiler. Görev listenizde, reklam harcamanızın son iki hafta boyunca performansını gözden geçirmek için bir saatlik bir toplantı var.

Pazarlama ekibinizle toplantıya hazırlanırken, Big Partner size olası anlaşma terimlerini tartışmak için bir saatlik bir blok talep eden bir telefon görüşmesi sağlar. Big Partner, Inc ile toplantı lehine reklam incelemesini erteliyor musunuz?

Önceliklerinizi sıraladıysanız, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz: İncelemeyi pazarlama ekibiyle erteleyin ve potansiyel müşteri ile planlanmamış ikinci bir toplantıda sıkın.

Açıkça listelenen bir öncelik kümesine sahip olmak, seyahati neden ilk etapta hazırladığınız için hedefleri tamamladığınızdan emin olmak için esnek kalmanıza yardımcı olacaktır.

Takviminizi optimize edin.

Önceden planlama, verimli iş seyahatinin kritik bir bileşenidir. Yol gösterisinden seyahat süresine: Mümkün olduğunca çok farklı senaryo hesaba katmak zorunda kaldık. İş seyahati dikkatli bir planlama gerektirir. Seyirden iş toplantılarına ve şirket operasyonlarına kadar – ofisten uzak olmak, planlama ve planlama söz konusu olduğunda daha kesin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Yolculuğun her günü içinde şu şeyleri hesaba katmak zorunda kaldım:

İş toplantısı

Ulaşımda harcanan zaman

Yönetimsel görevler

Takım toplantıları

Geziler sırasında müşterilerle potansiyel geziler

Seyahat genellikle sabahları ve gece geç saatlerde eş anlamlıdır. Böylece yorgunluk hızlı bir şekilde oluşur. Hem fiziksel hem de zihinsel. Bu nedenle, gerekli olmayan öğeleri ortadan kaldırdığınızdan ve zamanınızı yönetirken akıllı olduğunuzdan emin olun.

Havaalanından otele binerken önemli bir çağrıda sıkışabilirseniz, bunu yapın. BizOrtak bir uygulama haline gelen kahve dükkanlarında iş işlevleri tutma fikrini ortaya koyun. Bir Starbucks’ta fiziksel veya sanal bir iş görüşmesi veya toplantı yapabilirsiniz! rahatla. Biraz iyi kahve sipariş edin. Ve bunu yap.

Erken kalk.

Benim durumumda, bu saat 4: 30’da uyanmak ve erken uyumak anlamına geliyordu. Tüm e -postaları gönderebilir, görevleri ayarlayabilir, raporları inceleyebilir ve şanslıysanız, yola çıkmadan önce spor salonuna vurmak için yeterli zamanınız olacak.

Erken uyanmak size mümkün olduğunca başarmaya başlamaya başlayın – bunu değerli zaman olarak alın.

Ayak parmaklarınızda kalın.

Seyahat etmek tahmin edilemez olabilir. İşler her zaman yolunuza çıkmayacak ve bu bir döngü için yapılacaklar listenizi atabilir. Yaratıcı ve esnek olun ve görevlerinizin üstünde kalın.

Toplantılar arasında boş zaman? Cevap e -postaları

.

Uçuş ertelendi mi? Bekleyen görevleri yakalayın.

Bir randevu iptal edildi mi yoksa ertelendi mi? İş incelemeleri yapın ve/veya ekip üyeleriyle check -in yapın.

Kesinti süreniz boyunca olabildiğince çok görevi sıkın. Uçak sürüşleri, araba sürüşleri, lobilerde bekliyor – bu, e -postaları kontrol etmek veya mesajlara yanıt vermek gibi menial görevler yapmak için her zaman.

Uzaktayken zamanınız daha kısıtlayıcıdır ve bu, onunla ne kadar verimli olduğunuzu en üst düzeye çıkarmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, normalde olduğunuzdan daha dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir.

Seyahat ışığı.

Ağır bagaj pratik ve rahatsız edici olabilir. Check-in bagajınızı beklemek çok zaman alır. Hızlı havaalanından çıkmanız gerekiyorsa, sadece bir taşıma çantası getirmeye çalışın.

Ayrıca oldukça pahalı. Havayoluna bağlı olarak, kontrol edilen bir çanta 25 ila 150 dolar arasında olabilir. Gereksiz fonları yabancı bagajda harcamaktan kaçınmak için bagajı atlayın ve sadece bir taşıma içinde temelleri paketleyin. Hedefinize ulaştığınızda kıyafetlerinizi her zaman çoğu otelde yıkayabilirsiniz.

Tabii ki, daha büyük bir bagajı kontrol etmenin yardımcı olamayacağı durumlar var. Geçen yıl, sadece Eylül ve Aralık ortaları arasında 12 ticaret fuarına katıldık. Bu, standlara, afişlere, sahne ve diğer öğelere ihtiyacımız olduğu anlamına geliyordu. Bu öğeleri varış noktasında tedarik edebilirseniz, harika! Aksi takdirde, maliyetleri en aza indirmenin bir yolunu bulun.

Akıllıca hareket et.

Kesinlikle gerekli olmadıkça uzun yolculuklardan kaçının. Özellikle yoğun nüfuslu bir metrodaysanız, bir tür trafik tıkanması olasılığı arttığından. Güzergahınız sırasında, her seyahati olabileceği en verimli hale getirmek için toplantılarınızı mümkün olduğunca yakın planlamaya çalışın.

Kesinlikle gerekli olmadıkça genellikle bir araç kiralamaktan kaçınırım. Ulaşım hizmetim çoğunlukla Lyft. Çoğu sürücü genellikle her iki şirketle de çalışır ve ortalama olarak – deneyimlerime göre, Lyft en azından burada ABD’de Uber’den% 25 daha ucuz olma eğilimindedir.

Bir araç kiralamak için genellikle Alamo ile gideceğim. Bunları, etrafta dolaşmam gerektiğinde en ucuz ve en güvenilir hizmetler olarak buldum.

Seyahat avantajlarını birleştirin.

Seyahat ödülleri, seyahat masraflarını en aza indirmenin kolay bir yoludur. Tipik olarak, onları otel, kiralık otomobil ve uçak biletleri de dahil olmak üzere seyahatle ilgili çeşitli masraflar için ödeme yapabileceğiniz noktalarda sizi ödüllendiren bir kredi kartı kullanarak alırsınız.

Kredi kartı şirketine bağlı olarak, bazı olağanüstü ödüllere erişebilir ve seyahat ederken binlerce dolar olmasa da yüzlerce tasarruf sağlayabilirsiniz. Farklı kartlar farklı ödüller, puan miktarları ve ücretler sunar. Örneğin, bir kart restoranlarda dört kat ve havayolları ile rezervasyon yaparken puanların üç katı sunabilirken, diğeri size belirli otellerde on kattan fazla puan sağlayacaktır.

Çok farklı seyahat kredi kartı seçeneği var. Seyahat sırasında para tasarrufu (ve bunun için ödüllendirilmek) konusunda ciddiyseniz, seyahat ödülleri gitmenin yoludur.

Eğlenmeyi unutmayın.

Şimdiye kadar, bu makale tamamen iş, iş, iş ile ilgiliydi. Tabii ki, ilk etapta iş gezileri tam olarak bu. Ancak boş zamanınız olduğu ortaya çıkıyorsa, hedefi deneyimlemek için bundan yararlanın.

Her zaman bir şehir gezisi turu veya harika bir vahşi macera olmak zorunda değildir. Bazen, sadece mutfağını deneyerek, yerel şarabı tatarak, gün batımını izleyerek veya uzun bir günlük işten sonra spaya çarparak bir yerle bağlantı kurabilirsiniz. Biraz eğlence içinde sıkmak, iş gezilerini daha fazla takdir etmenizi ve sizi yakmaktan uzaklaştırmanızı sağlayacaktır. Yine de seyahat ettiğiniz tüm görevleri yaptıysanız, kendinizi şımartmak için ekstra zamanı kullanın.

Genel olarak, her şey seyahatlerinizin üretken olmasını sağlamak ve kendinize bakmayı sağlamak arasında bir denge sağlamakla ilgilidir.

Umarım bu makale iş için seyahat edenler için yararlı bir kaynak olarak hizmet eder ve gezilerinizi nasıl yöneteceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

Yazar hakkında: Marcin Ladowski, Carbrain.com’un COO’sudur. Bir seri girişimci, Bri için yenilikçi yollar bulmaya kararlıDGE teknolojisi, pazarlama ve işletmenin operasyonel tarafı. Aynı zamanda Orta ve Güney Amerika’yı keşfeden ve üç dil konuşan bir dünya gezgini.

2020 • 7 • 13

YouTube için daha fazla ipucu ⬇️⬇ates

İlgili Mesajlar:

Ucuz uçuşlar nasıl başarılı bir şekilde rezervasyon yaptırılır

En Büyük 10 Seyahat Buzzkills ve Onlardan Nasıl Kaçınılır

Bütçe İpucu: Roomer seyahatiyle otel odalarını daha az puanla puanlayın

Seyahat etmeye başlamadan önce takip etseydim 10 pratik ipucu

Kiwitaxi ile güvenli havaalanı transferleri nasıl rezervasyon yaptırılır

Farklı kamp siteleri için nasıl paketlenir

En iyi seyahat fotoğraflarınızı evde sergilemenin 6 yaratıcı yolu

Seyahat Egzersizi: Havaalanı Baskısı olduğumda bilseydim 9 şey keşke

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *