Seyahat ederken

dijital göçebeler olarak bir VPN kullanmanızın 5 nedeni, düzenli olarak hareket halindeyiz ve her yıl en az 10 farklı ülkeye damgaladığımızı keşfediyoruz. Bu dijital yaşam tarzı, son 4 yıldır bir parçası olduğumuzun yanı sıra asla değiştirmeyeceğimiz bir yaşam.

İnovasyonun devralınması ve dizüstü bilgisayarlarla seyahat etmesiyle, akıllı telefonlar ve tabletler norm haline geliyor (2008’de ilk başladığımızın aksine), dünyanın dört bir yanındaki WiFi’ye giriş yapmak konusunda akıllıca olmak çok önemlidir.

Kişisel ağım veya Nord gibi bir VPN (sanal kişisel ağ), yurtdışında gadget’larınızı kullanırken size büyük bir baş ağrısı ve güçlük kazandırabilir.

VPN nedir ve tam olarak nasıl çalışır?

Temel olarak, bir VPN olmadan, kişisel verilerinizi siber uzayda yüzen görebilmek isteyen herhangi bir kişi. VPN’nizi değiştirerek, verileriniz şifrelenir ve kişisel bir “tünel” ile geçer ve onu casusluk gözlerinden korur.

VPN’lerin dünya çapında çok sayıda ağ var, hangi ülkede hangi portalla bağlantı kurmak istediğinizi seçebileceğinizi gösteriyor. Bu birçok nedenden dolayı harika olabilir.

Bir VPN için çok fazla kullanım vardır. Tam işte bugün bilgisayarınızda veya gadget’ınızda bir VPN ayarlamak için en iyi 5 nedenimiz:

Güvenlik ve güvenlik

Ücretsiz Wi-Fi, bugünlerde neredeyse her yerde ve bir bütçe planı gezgin için sunuluyor, bu mükemmel bir haber! Bununla birlikte, bir havaalanında, bir kafede, bir restoranda veya pansiyonunuzda ücretsiz kamu Wi-Fi’yi (şifre olmadan) kullanmak için giriş yaptığınızda, sizi hackerlar kadar açtığından temkinli olmanız gerekir.

Wi-Fi’ye bağlantı vermek için bir oturum açma adı ve bir şifre eklemeniz gerekmezse, bu, teminatsız olduğunu, kişisel verilerinizi ve şifreleri, gönderilen e-postalar, bankacılık bilgileri dahil olmak üzere, şifreleri açık bıraktığını gösterir. Kredi puanı kartı detaylarının yanı sıra kullanılan giriş parolaları.

Ancak, VPN’nizi açarsanız, korunacaksınız. Bir VPN, bilgilerinizin şifrelenmesini sağlar. Herhangi bir hacker kişisel verilerinizi almaya çalışırsa, sadece çok anlamsız ve anlaşılmaz görünecektir.

Sörf özgürlüğü

Dünyadaki birçok ülkede, hükümet sansürü nedeniyle belirli web sitelerini görüntüleyemeyeceğinizi anladınız mı? Çevrimiçi olarak görebileceklerini (ve yapamayacaklarını) dikte ederek, vatandaşlarından bilgi saklamak için en iyilerini deneyen güçler.

Yangzhou, Çin’de yaşarken ve 1 yıl boyunca İngilizce öğretirken, Facebook, CNN, YouTube, Netflix ve BBC News (birkaç isim) gibi sitelere erişemedik. “Çin’in mükemmel güvenlik duvarı” olarak adlandırılan şeyin altındaydık.

Aynı şey bir ay boyunca İran’da sırt çantasıyla, bir ay boyunca Myanmar ve Türkmenistan’da 5 günlük konaklamamız sırasında meydana geldi.

Bazı durumlarda, Facebook gibi siteler, bir miting için insanların toplanmasını durdurmak için kısa bir süre engellenecek veya bir ülkede seçimler varsa veya yorumlar varsa ve Başkan hakkında iftira yayınlanacak Ülkenin.

Bu Malezya, Vietnam, Tacikistan, Bangladeş, Almanya, İngiltere, Fas, Mısır ve Suriye’de meydana geldi.

Ancak, bu sansür etrafında bir yöntem var.

Bir VPN’niz varsa, istediğiniz web sitelerine erişebilirsiniz. Bir VPN, bir ülkedeki bir sunucuya bulunduğunuzdan başka bir sunucuya bağlanır.

Bunu Çin’de yaşarken ve İran’da kaldığımız süre boyunca yaptık. Web’de sörf yapma esnekliğinizi geri alın, özellikle de anlaşılmış web sansürüne sahip bir ülkeyi kontrol ediyorsanız, bir VPN alın.

Movie Nights

We all like hooking up our laptops to the TV as well as enjoying Netflix, or streaming TV shows as well as motion pictures from sites like Hulu, Couchtuner as well as Vumoo. But, in lots of countries, you cannot gain access to these media websites.

And it’s not only TV as well as motion picture web sites either. If you want to listen to music from somewhere like Spotify, or if you are utilized to streaming your news or shows live, you cannot do this in lots of places.

If you have a VPN, however, you can get back to enjoying shows as well as music whenever you feel like it!

For example, we’re currently in Grenada as well as when I try to gain access to Hulu, it states “Sorry however our video library can only be enjoyed from within the United States”.

To rectify that, we can just turn on a VPN as well as path our Web with a server in the USA. Hulu then believes we are in the USA, as well as voilà, we’re enjoying our shows.

Prevent Frozen bank Accounts

There’s nothing a lot more discouraging thanHiçbir yerin ortasında olmak, umutsuzca biraz nakit gereksinimi, sadece hesaplarınızın donduğunu keşfetmek için.

Mahsur, “Bu neden olur?!”

Belki de internet bankacılığı hesabınızı, sadece bir gün önce, örneğin Malavi’den bir gün önce inceliyordunuz. Bankanızı arayana ve durumu düzeltene kadar etkinlik.

Bu, yeterince temel olabilir, ancak birçoğunuzun bildiğinden eminim, Skype’ı uluslararası olarak telefon çağrısına kullanmak için yeterli güçlü bir Wi-Fi sinyali elde etmek her zaman basit değildir ve kimse ararken beklemede olmak istemez. uzun mesafe.

Bunun olmasını durdurmak için, İnternet bankacılığı web sitenize giriş yaptığınızda, ilk VPN’nizi açın ve evinizdeki bir sunucuya bağlantı verin. Bankanız daha sonra evde olduğunuzu ve herhangi bir sorun olmadığını varsayar.

Myanmar ve İran gibi bankacılık yaptırımları olan bir ülkede iseniz, bu da harika bir kavramdır.

İran için vizelerimizi aldım… şimdi VPN’mize sahip olduğumuzdan emin olmak için!

Özel tartışmalar

Kişisel verilerinizde olduğu gibi, casuslar, hükümetler ve bilgisayar korsanları da Skype, Facetime ve Messenger çağrısı gibi programları kullanırken internette sahip olduğunuz telefon görüşmelerinizi de izleyebilir.

Çin’de olduğunuzu ve annenizle hükümetle yapabileceğiniz bir şey hakkında konuştuğunuzu hayal edin…

Birisi bu çağrıyı izlerse, sonuç son derece iyi olmazdı.

Skype’a bağlanmadan önce VPN’nizi değiştirerek, iyi arkadaşlarla ve akrabalarla konuşmanız özel tutulacaktır. İnce veya uygunsuz bir şey belirtmeseniz bile, birisinin konuşmanızı dinleyebileceğini anlamak sadece ürperticidir.

Sonuç olarak

Gadget’ınızda bir VPN ile seyahat etmek, seyahat sigortası kapsamına sahip olmak kadar önemlidir – onsuz seyahat etmek dikkatsiz olacaktır. En azından, Çin, İran, Myanmar veya katı sansür olan diğer ülkelere giderken bir tane almayı düşünmelisiniz.

Verilerinizi, güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyun ve dünyanın dört bir yanında dolaşırken kullandığınız web sitelerinde zevk alabilirsiniz. Bugün bir VPN edinin ve web’de kendi şartlarınızla sörf yapmaya başlayın.

Hiç VPN’ye ihtiyacınız olan bir ülkede bulundunuz mu? VPN sorunlarınızı çözdü mü?

Bu makale gibi mi? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *