Nikaragua

Taş Oyma Hermit’i ziyaret etmek Son Güncelleme: 07/01/2018 | 1 Temmuz 2018

Nikaragua, sörf, plajları, yürüyüş, volkanlar ve lezzetli yemekleriyle ziyaretçileri çeken bir yerdir. Asla yapacak bir şey olmayacaksınız. Ancak farklı ve yakışıklı bir şey arıyorsanız, kuzeye Esteli’ye gidin ve kasabanın taş oyma kıtası Alberto Gutiérrez’i arayın.

Ulaşması kolay değil ama yürüyüşe değer.

Şanslıyım. Bir arkadaşım beni, yangın güvenliği ve EMS hakkında topluluklara öğreten harika bir program yürüten Rodney McDonald adında yerel bir yerle bağladı. (Trajik bir şekilde, Orta Amerika’da çok yaygın değil.) Rodney, beni Alberto’yu görmek de dahil olmak üzere bölge etrafında gösterecekti.

“Çok sayıda insan onu görmek için dışarı çıkmıyor. Birçoğu onu bile bilmiyor. Yürüyüşünüzü, ortak gezinizi ve içmeyi parçalamak istiyorsanız, sabah gideceğiz. ” Rodney bana dedi.

İlgimi çekti.

Buna nasıl hayır diyebilirim?

Alberto yerel bir karakter ve yaklaşık 30 yıldır evinin etrafındaki kayalara figürler ve görüntüler oyuyor. Gizli bir sır olmasa da (keşke bu olağanüstü adamla ilk ziyaret eden ben olduğumu söyleyebilseydim), çünkü çok sayıda insan onu ziyaret etmeye gayret etmiyor. (Hızlı bir Google araması yapın ve Alberto hakkında çok az bilgi bulacaksınız.)

Ve böylece, ertesi sabah, çalışanlarından biri olan Rodney (videoda çevirdiğini duyabilirsiniz) ve ben onun pikap tuckına tırmandım ve şehir dışına çıktım. Evlerin ağaçlar ve küçük sokak tezgahları haline geldiği kırsal Nikaragua’ya, kenarına gittik. “Bu kesinlikle yoldan çıktı,” diye düşündüm kendi kendime.

Hepimiz aniden bir toprak yola döndük. Yeşil tepeler ve çiftliklerden başka bir şey yoktu. Yolumuza işaret eden hiçbir işaret yok. Yol macera kadar rastgele görünüyordu. Atları ve birkaç evi bu engebeli, rüzgarlı toprak yola çıkardık, sonunda durduk. Solumuzda bir yabancının çiftliğinde bir patika vardı.

“Oraya Alberto’nun evine gideceğiz,” dedi Rodney bana.

Ormanda küçük bir inek yoluna devam etmeden önce, sonunda kilometrelerce tek ev gibi görünen şeylere gelmeden önce, güzel manzaraya hayret etmek için zaman ayırdık.

Bir kadın çıktı, bizi selamladı ve bizi kulaktan kulaktan kulağa bir gülümsemeyle güneşten öptüğü, pis bir adamın bizi selamlamak için çıktığı evin arkasına götürdü. Alberto’ydu – ve hemen bize yerel ormanlar, bitki yaşamı ve oymaları hakkında hikayeler anlatmaya başladı, hepsi bu haftanın videosunda özetlendi:

Alberto’ya gitmek, hikayesini duymak, oymalarını görmek ve Nikaragua’daki bu uzak bölgede dolaşan gün, ziyaretim sırasında yaşadığım en beklenmedik ve zevkli günlerden biriydi. Kendinizi Nikaragua’da bulursanız ve ülkenin en neşeli ve ilginç adamını görmek istiyorsanız, Esteli’ye gidin ve Alberto’yu ziyaret edin.

Ona merhaba dediğimi söyle.

Talimatlar: Oraya ulaşmak biraz karmaşık. Alberto Gutiérrez’i ziyaret etmek için Tisey Estanzuela Doğal Rezervine otobüs veya taksi gidin. El Calejate veya Eco Posada’nın girişine bırakılmasını isteyin. Eko Posada’ya bırakılırsanız (öğle yemeği alabilir, içecek satın alabilirsiniz, vb.), Yolda yürümeye devam edin ve sonunda solunuzda büyük bir açıklığa geleceksiniz, iyi giyilen bir yolla hafifçe aşağı ineceksiniz. Tepe. “El Calejate” yazan bir işaret olacak. Bu yoldan aşağı inin, muhteşem manzaraya hayran kal ve sonra tepeden aşağı patikayı aşağı indirin. Yürümeye devam edin ve “Bienvenidos A Galeria Esculturas en piedras” yazan bir işaret göreceksiniz. Ahşap kapıyı geçin ve aramaya başlayın. Alberto sizi selamlamak için çıkacak. Alberto’yu kendiniz bulmaya çalışmak istemiyorsanız, Roam Nikaragua’nın 30 $ ‘lık bir gezisi de var! Ayrıca bir pazarı ziyaret ediyorlar ve yürüyüşe çıkıyorlar.

Nikaragua seyahatinizi ayırtın: lojistik öneriler ve püf noktaları
Uçuşunuz
Ucuz bir uçuş bulmak için Skyscanner veya Momondo kullanın. Onlar benim favori iki arama motorum çünkü dünyanın dört bir yanındaki siteleri ve havayollarını arama yapıyorlar, bu yüzden her zaman hiçbir taş kalmadığını biliyorsunuz. start with Skyscanner first though because they have the most significant reach!

Konaklamanızı ayırtın
En önemli envanter ve en iyi fırsatlara sahip oldukları için pansiyonunuzu hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. If you want to stay somewhere other than a hostel, use Booking.com as they consistently return the most affordable rates for guesthouses and cheap hotels. Kalmam en sevdiğim yerler:

Seyahat sigortasını unutma
Travel insurance will safeguard you against illness, injury, theft, and cancellations. It’s extensive protection in case anything goes wrong. I never go on a trip without it as I’ve had to use it numerous times in the past. En iyi hizmeti ve değeri sunan en sevdiğim şirketler:

Güvenlik Kanadı (70’in altındaki herkes için)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ek geri dönüş kapsamı için)

Para tasarrufu sağlayacak en iyi şirketleri mi arıyorsunuz?
Check out my resource pagE Seyahat ederken en iyi şirketler için. Yoldayken paradan tasarruf etmek için kullandığım her şeyi listeliyorum. Seyahat ederken siz de paradan tasarruf edecekler.

Nikaragua hakkında çok daha fazla bilgi ister misiniz?
Çok daha fazla planlama ipuçları için Nikaragua’daki sağlam hedef kılavuzumuzu ziyaret ettiğinizden emin olun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *