Seyahat acenteleri hala faydalı mı?

Son güncelleme: 8/9/20 | 9 Ağustos, 2020

Web’den önce (bu günler göz önünde bulundurun, değil mi?), İnsanlar bir tatil planlamak istediğinde, bir seyahat acentesini kullandılar. Bu büyüleyici insanlar uçuşlarınız, yolculuklar, tatil köyleri, balonlarınızın yanı sıra arasında ne olursa olsun ayırırlar. Tüm planlarınızı, sizinle birlikte olduğu gibi sizinle birlikte irtibat kuracaklardır.

İşler ters gittiğinde kimseydiniz. Yaptıkları kaynaklara erişiminiz olmadığından, kendi başınıza keşfedemediğiniz teklifleri size aldılar.

Ancak seyahat acenteleri şimdi antika hissediyorum.

İnternet rezervasyonu yapılan web sitelerinde olduğu gibi, ekonomik iklimin paylaşılması çok daha popüler olan seyahat acenteleri değerinde azalmış (9/11 yanı sıra 2008 ekonomik düşüşü de yardımcı olmadı).

Web yaşı, gezginlerin seyahat acentesini kesmelerinin yanı sıra, doğrudan havayolları ile rezervasyon yaptırarak (veya günümüzde yerliler – Teşekkürler, airbnb).

Ayrıca, bize yardımcı olan web sitelerinin, uygun fiyatlı uçak biletlerini keşfetmesine yardımcı olan birçok teklif, otellerin, tüketicilerin ajanların alanı olarak kullanan uygun maliyetleri keşfetmelerini sağladı.

Web, orta adamı ve seyahat acentelerinin yaşı düşüşe bağlı gibi görünüyor.

Brülör havasının Ryan Geist’e göre:

Doğrudan tüketici web siteleri, saatlerce veya günlerden dakikalardan itibaren bir gezi planlamak için geçen süreyi kesti. tam olarak şeffaflık olduğu gibi. Farenizi tıklayarak pazarlık yapabilirsiniz. Ödünç ilişkilerinin yanı sıra özel olarak girilen bir pazara zarar veriyor.

Ve yine de, “Seyahat acentelerinin ölümü”, Expedia’nın piyasaya sürdüğü göz önüne alındığında, hala var olsa da, sayılarda büyük ölçüde azalmış olsa da (serbest seyahat acentelerinin sayısı 2000’de 124.030’a kadar 2019’da 66,670 arasında geçti).

Ama bu hala oldukça yüksek bir sayı.

Aslında, gezginlerin% 43’ü hala uçuş rezervasyonu yaparken bir ajan kullanmayı sever.

Bu, yine de belirli seyahat türleri için değer verdikleri için (lüks, kurumsal, ayrıca grup seyahati için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır), uzmanlıklarının yanı sıra özel hizmet bağlantılarının yanı sıra, zaman kazandırmalarından bahsetmemek için – , stres giderici ve problem çözme becerileri.

Seyahat acenteleri, son derece pahalı ya da karmaşık bir gezi yapıyorsanız, bir balayı ya da fantezi bir şey planlıyorsanız veya büyük bir grupla seyahat ederse faydalıdır. DIY Solo Tüketicilerin, özellikle turlar, yüksek uçlu uçuşların yanı sıra turların yanı sıra, DIY Solo Tüketicilerin DIY TÜKETİCİLERİ DIY TÜKETİCİLİKLERİNE KAZANMAK İÇİN BİR ÇOCUK TEKLİFLERİ KAZANMASI GEREKİRLER

Taze Gezgin’den Patricia Serrano’yu koyduğundan:

New York’tan Miami’den Miami’ye bir uçuş rezervasyonu yaptırmanın yanı sıra, istediğin tek şey bu, çevrimiçi yapmalısın. Ancak, 10’dan fazla kişiden fazla bir grup için uçuşları bulmaya çalışıyorsanız veya JFK-Mia-Bog-Eze-Lax-Sea-Ord-EWR gibi bir uçuş seyahat planı, sonra bir seyahat acentesi mükemmel yardım olacaktır. .

Aynı şekilde, büyük, zorlu bir geziyi yönetmek istemeyen insanlar için en iyisidir. Seyahat acenteleri onlara gönül rahatlığı sunar. Ryan’ın dediği gibi, “Lojistik temel veya karmaşık olabilir, ancak neredeyse her zaman baş ağrısına neden olur. İnsanlar, sadece ‘onlar için’ tutmaya bağımlılara bağlı olan birine büyük para ödeyecekler. ”

Muhteşem Gezgin’den Alicia Saba şunu ele aldı:

Seyahat acenteleri, profesyonel rehberlik, kişiselleştirilmiş seyahatler ve zaman kazandırmak için hala kullanılmaktadır. Web, kendi seyahatlerinizi ayırtmayı çok daha kolaylaştırdı, ancak bunu bilgilendirme aşırı yükleniyor. Seyahat planlaması, zaman alıcı bir süreçtir, ayrıca tatil zamanınızdan ve ilgi alanlarınızın yanı sıra seyahat tarzlarınızı karşılayan deneyimlerinizden tam anlamıyla yararlanıyorsanız, gerçekten anlamadınız.

Carefree Tatillerinden Cheryl Oddo gibi,

İnsanlar ilk elden anlayışın yanı sıra tecrübenin yanı sıra, tatillerinden en iyi şekilde yararlanabilen, unutulmaz kılar. Birinin ‘bu bir hata olduğunu, bunun yerine, bunun yerine, seyahat sigortası, pasaport gereksinimlerini, vizeleri, yabancı ülkelerdeki, gümrüklerin yanı sıra kültürlerin yanı sıra’ -tos. ‘

Hepsine katılıyorum.

Seyahat acenteleri, seyahatlerini araştıran saatleri geçirmek istemeyen insanlar içindir, seyahat edenler deneyimli değildir ya da ekonominin kendinizin bulunduğu bu kadar büyük bir grupta seyahat ediyorlar.

Seyahat acentelerinin son birkaç yılın kullanımında, özellikle de zaman-yoğun faaliyetleri dış kaynak yapmaya çalışan binlerce yıllık bir artış gördüğü için.

Büyükannenizin doğum günü için 15 kişilik bir grupla seyahat ediyorsanız, bir seyahat acentesi kesinlikle kendinizden daha iyi bir teklif verebilir. Acenteler girerken yararlı olarak mevcutturToplu olarak tekliflere genellikle erişim sağladıkları için (bu da havayolu biletleri için geçerlidir).

Bir balayı mı yoksa üst düzey bir gezi mi planlıyorsunuz? Dört kişilik bir hane için dünya çapında bir geziye meydan okuyor musunuz? Seyahat acentelerinin son derece özel doğası onları bu tür geziler için de mükemmel hale getirir.

Yolculuk yapın. Seyahat acentelerinin kruvaziyer hatlarıyla bağlantıları vardır ve günlük tüketicilerin yapmadığımız tekliflere erişimi kazanırlar. Cruise Radio’dan Doug Parker, bir seyahat acentesi ile başlamanızı tavsiye ediyor, çünkü Cruise işiyle bağlantıları var ve genellikle çok daha iyi oranlar ve son dakika fırsatları elde edebilecek. Seyahat acenteleri genellikle çok daha düşük maliyetleri keşfedebilirler ve aynı şekilde bir şeyler ters gittiğinde kruvaziyer işine irtibat görevi görebilir.

Ajanlar her zaman kruvaziyer hatlarıyla konuşur, bu yüzden 15 kişilik seyahatin sorunsuz gitmesini istiyorsanız, bir ajan daha iyi olurdu.

Ve bu, seyahat temsilcilerinin kullanışlı olabileceği bir yer daha: Zorluk ortaya çıktığında. Patricia, “Seyahat acenteleri acil bir durumda olduğunuzda size zaman ve para kazandırabilir. Çok sayıda havayolu şirketi ve otel zincirleri seyahat acenteleri için sayıları tercih etti, böylece durumunuzu en iyi şekilde çözebilecek insanlarla hızlı bir şekilde temasa geçebilirler. ”

Ryan kabul etti: “Bir seyahat acentesinin en büyük varlıkları, özel ve kaldıraçlı ilişkileri, müşterileri için gerçek zamanlı, 7/24 problem çözme yeteneği ve grup seyahati için bir kedi çobanı olarak işlevidir. Başını belaya sokduğunuzda, bilgili, güvenilir ve kaldıraçlı bir seyahat acentesinin yerini tutmaz. ”

Öyleyse beklenmedik bir şekilde seyahat acenteleriyle ilgileniyor muyum? Hayır. Hala kişisel olarak onları kullanmıyorum. Geziler rezervasyonu yapmayı, anlaşmaları nerede keşfedeceğinizi anlamanın yanı sıra yirmi için hanehalkı gezileri planlamamayı seviyorum. Bana puan, bir pansiyon ve otobüs bileti ve hepsini hazırladığım bir uçuş sağlayın.

Bermuda’ya, eşiniz ve aileniz için bir gezi planlıyorsanız, bu oldukça basittir: Çevrimiçi olun, uygun fiyatlı bir uçuş keşfedin, bir otel veya airbnb rezervasyonu ve Git.

Avrupa ile sırt çantasıyla mı? Bir seyahat acentesi akışı tercih etmenizi söyleyemez. Hosteller, backpacker turları, tren biletleri veya bu bütçe planı havayolu taşıyıcılarına teklif vermeyecekler.

Konuştuğum her seyahat acentesi bu noktada benimle anlaştı. Alicia, “Bütçe planı konaklamalarında kalıyorsanız ve herhangi bir tür faaliyet veya ulaşımı önlemek istemiyorsanız, kendi başınıza rezervasyon yapmaktan çok daha iyi olursunuz” dedi.

Ancak önemli bir grup düzenliyorsanız, çok sayıda uçak bileti (bir seyahat acentesi kullandığımız flyte gruplarımızda olduğu gibi), bir balayı, karmaşık bir güzergah veya pahalı bir yolculuk gerektiriyorsanız, bir seyahat acentesi büyük olasılıkla büyük bir fikir. Hayatı kolaylaştıracaklar, size toplu indirimler alacaklar ve her şeyin ters gittiği durumda orada olacaklar.

Bu kategorilerden birine giren bir gezi planlarsam, sadece suları test etmek olsa bile bir seyahat acentesine bakardım.

Fikirden tasarruf edecekler ve kesintisiz, stressiz bir yolculuk için ödediğiniz maliyete değer olacaklar.

Dünyayı günde 50 $ ‘a nasıl gidilir?

Benim New York Times Çok Popüler Paperback Rehberi Dünya Seyahati’ne Paperback Rehberi, Dövülmüş yoldan çıkmanızı sağlamak, para kazanmak, daha derin bir seyahat deneyimine sahip olmasını sağlamak için seyahat sanatının tam olarak nasıl usta olduğunu gösterecektir. BBC’nin “bütçe planı gezginler için İncil” dediği A’dan Z’ye Planlama Rehberiniz.

Bugün bunu okumaya başlamak için çok daha fazla keşfetmek için buraya tıklayın!

Seyahatinizi ayırtın: lojistik fikirlerin yanı sıra püf noktaları
Uçuşunuz
Skyscanner’ı kullanarak uygun fiyatlı bir uçuş bulun. Bu benim tercih ettiğim gözat motorum, web sitelerinin yanı sıra dünyadaki havayollarını da aradığından, her zaman bir taşın çevrilmemesi gerektiğini anladığınızdan beri.

Konaklamanızı ayırtın
Hostelinizi HostelWorld ile rezerve edebilirsiniz. Bir hostel dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, otellerin yanı sıra otellerin yanı sıra oteller için en az pahalı fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamıyorum
Seyahat sigortası kapsamı, hastalığa, yaralanmaya, hırsızlığa ve iptallere karşı sizi güvence altına alır. Durumdaki detaylı güvenlik yanlış gidiyor. Geçmişte bir sürü kullanmak zorunda kaldığım için onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti sunan tercih ettiğim işimin yanı sıra değeri:

Safettwing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi ayırtmaya hazır mısınız?
Seyahat ettiğinizde en iyi işin en iyi işinin yolunu kontrol edin. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyoruz. Onlar sınıfta en iyisidir ve yolculuğunuzda onları kullanarak yanlış gidemeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *