Seyahat ederken sağlık hizmetinize hazırlanmanın 6 basit yolu

Seyahat, kısa bir tatil veya dünya çapında bir yıl süren deneyim olsun, en tatmin edici deneyimlerden biridir, ancak yurtdışında sağlık hizmetlerinizi düşünmeniz gerekir. Tüm yolculuğunuzun hastalanma veya yaralanma konusunda endişe duymasından ziyade olumlu olmak önemlidir, ancak basit gerçek şu ki, birçok şey tamamen kontrolümüz dışında. Seyahatlerinizin tadını çıkarmanın yanı sıra rahatlayabilmeniz için hazırlıklı olmanın yanı sıra korumanın yanı sıra daha iyidir.

(Fotoğraf Kredi Geçmişi – Akış Geliyor)

Seyahat sigortası, seyahat aşılarının yanı sıra yurtdışındaki en iyi hastaneyi keşfetmekten, temel kişisel sağlık ve zindeliğe ve zindeliğe kadar, kendinizi seyahat zorluklarına hazırlamanın yanı sıra birçok yol vardır.

İlgili Makaleler-Seyahat ederken ve kadın gezginler için kadın hijyen için en iyi fikirler-Seyahat ederken risksiz seks

İçindekiler

Seyahat ederken sağlık hizmetinize hazırlanmanın bu 6 basit yoluna göz atın.

1. Neye başladığınızı anlayın – Sağlık ve Sağlık Kontrolü Alın
2. Önleme – Seyahat aşıları ve ilaçlar
3. Seyahat Sigortası
4. Yurtdışında Risksiz ve Güvenilir Hastane’nin nasıl keşfedileceğini tam olarak anlayın
5. Vücudunuzu hazırlayın
6. Dişlerinizi hatırlamayın!

Seyahat ederken sağlık hizmetinize hazırlanmanın bu 6 basit yoluna göz atın.

1. Neye başladığınızı anlayın – Sağlık ve Sağlık Kontrolü Alın

Hastalık ve yaralanmaya karşı mücadelenizdeki en iyi silah bilgidir. Dünyanın diğer tarafındaki tropikal yağmur ormanlarına uçmadan önce, mevcut sağlık durumunuzu anlamak gerekir. Tamamen sağlıklı hissedebilirsiniz, ancak günlük yaşamınızda ‘normal hissetmek’ olarak düşündüğünüz şey, belki de güzel bir basit iklimde alıştığınız bazı vitamin veya besin eksikliği, burada Vücut bölgesel gıdalara ve suya alışkındır.

Kendinizi biraz halsiz hissettiren bir şey, kendinizi uzun mesafeli uçuşlar, yüksek irtifa trekking, aşırı koşullar ve hatta pis su gerginliğine koymaya başladığınızda çok daha kötü hissetmenizi sağlayabilir.

Büyük olasılıkla seyahat etmenizi engellemez, ancak en azından buna hazırlıklı olabilir ve diyetinizde bazı basit ayarlamalar yapabilirsiniz. ‘Kendinizi hasta düşünmeye’ – hipokondriye – inandığımız kadar olumlu düşünmekle ilgiliyiz – ancak güvencenin yanı sıra, iyi olduğunuzu söyleyen bir sağlık ve sağlıklı yaşam uzmanının güvenine benzer bir şey yok, Sağlık hizmetinizin halledildiğini bilerek, seyahatlerinizin tadını doldurabilirsiniz!

Seyahat ederken sağlık hizmetleri – gitmek için harika olduğunuzu bilmek! (Fotoğraf Kredi Geçmişi – Dvidshub)

2. Önleme – Seyahat aşıları ve ilaçlar

Farklı türlerin aşıları, her türlü nedenden dolayı rutin bir temelde ve haberlerin dışında, çitin ne olursa olsun, oturduğunuzda, seyahatlerinizde istemediğiniz bazı hastalıklar var. Sadece birkaç isim – Tetanus; Hepatit A ve B; Sarıhumma; Kuduz; Japon ensefaliti – hepsi son derece zayıflatıcı, aynı zamanda tedavi olmadan tehlikeli veya ölümcül. Seyahat etmeden önce bunları yapmak çok daha iyidir, çünkü doktorunuza uyuşturucu veya aşı hakkında soru sorabilirsiniz ve bazı ülkeler orada seyahat etmeden önce belirli aşılara sahip olmanıza ihtiyaç duyar. Bazı aşılarda kullanılan Thimerosal adı verilen bir koruyucu, birçok kişi için sağlık ve sağlıklı yaşam endişesi olan cıva’dan oluşur, ancak şimdi onsuz bir çok aşı sunulur, bu yüzden bazı araştırma çalışmaları yaptığınızdan emin olun ve doktorunuza bunu sorduğunuzdan emin olun. .

Her zaman olduğu gibi, önleme bir tedaviden çok daha iyidir. Hemen hemen her ülke için mevcut sağlık ve sağlıklı yaşam gereksinimlerini kontrol etmek için İngiliz Ulusal Sağlık ve Sağlık Hizmeti Web sitesini kullanıyorum – seyahat için uygun.

Seyahat ederken Sağlık Hizmetleri – Kendinizi Korumaya Alın (Fotoğraf Kredi Geçmişi – NHS İşverenleri)

3. Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, her türlü uzun süreli gezgin varlığının gerçek bane… biz bunu zorunlu hale getirinceye kadar! Ev ülkenizin ne olduğuna ve bir seferde ne kadar süre seyahat ettiğinize bağlı olarak, harika bir seyahat sigortası kapsamı politikası oldukça ucuz olabilir. Seçtiğiniz politikanın, yabancı bir ülkede denemeyi düşündüğünüz her türlü faaliyet için sizi karşılayacağından ve yeterli tıbbi korumaya sahip olduğundan emin olmanız gerektiğinden, bu konuda tutmak istediğiniz bir şey değildir. Beklenmedik bir şekilde uzun bir hastanede kalmak için ödeme yapmak, en kötüsünün olması durumunda.

Tıbbi maliyetleri hafife almayın, ucuz hakkında düşündüğümüz ülkelerde bile, yakında kontrolden çıkabilirler. Çok fazla görünse de, 100.000 ila 150.000 ABD Doları Tıbbi Koruma – Minimum!

Yaralanmanız veya hastalığınızyeterince fakirdir, o zaman olağanüstü pahalı olan eve uçmak zorundasınız, bu yüzden orada da yeterli ‘geri dönüş kapsamına’ sahip olduğunuzdan emin olun. Son derece kapsamlı bir kapağa sahip oldukları ve eve dönmeden yolda uzun bir süre geçiren gezginleri kapsadıkları için güvenlikWing’i kullanıyoruz.

Seyahat ederken sağlık hizmetleri – seyahatlerinize sıçrayın (Fotoğraf Kredi Geçmişi – Justin De La Ornellas)

4. Yurtdışında Risksiz ve Güvenilir Hastane’nin nasıl keşfedileceğini tam olarak anlayın

Her türlü olasılıkta ödeme yapacak mükemmel bir sigorta kapsam politikası olması bir şeydir, ancak birçok insan sadece orada durur ve en iyisini umarak seyahat eder. Birçoğumuz göz ardı etmemiz, eğer bir aksilik varsa veya bazı korkunç hastalıkları sözleşme yaparsak, bir hastaneye gitmemiz gerektiği gerçeğidir. Afrika’da büyüdükten sonra, tüm hastanelerin eşit inşa edilmediğini anlıyorum, aynı zamanda size deneyimlerden, hiçbir yerin ortasında fakir biriyle sonuçlanmak istemediğinizi söyleyebilirim!

Kolombiya’da büyük bir Avrupa şehrindeyseniz veya Santiago de Chile, Rio de Janeiro veya Bogota gibi iyi gelişmiş bir Güney Amerika şehrinde iseniz, o zaman iyi, temiz bir hastanede bitirmek için çok daha iyi bir olasılık vardır. İyi eğitimli personel ve çağdaş tesisler, ancak bu şehirlerin bile hala yoksul hastaneleri var, aynı zamanda kendinizi keşfetmek istediğiniz yer burası değil.

Seyahat ederken sağlık hizmetleri – gereksiniminize kadar beklemeyin (fotoğraf kredi geçmişi – tuoitreews.vn)

Ne kadar hazırlıklı olmak istediğinize gerçekten bağlıdır, ancak ideal olarak, yeni bir şehre veya ülkeye varışta, herhangi bir tür acil tıbbi tedaviyi gerektirmeden önce gitmek için en iyi yeri anlarsınız.

Harika bir hastane veya sağlık ve sağlıklı yaşam kliniği keşfetmek için çok fazla şey yapmayı beklemeyin.

Seyahat ederken sağlık hizmetleri – nerede olmayı tercih edersiniz?

5. Vücudunuzu hazırlayın

Seyahat etmek, uzun mesafeli uçuşlar, bir gecede otobüs yolculukları, şüpheli su ve fantastik yeni yiyeceklerin sisteminize zarar vererek sağlığınız üzerinde bir etkisi olabilir. Uzun seyahatlerden yıprandığımızda, bağışıklık sistemlerimiz biraz daldırma alabilir ve yeni mutfaklarla gece, normalde yiyeceklerimizden olacağı kadar çok besin alıp almadığımızı anlamıyoruz. Seyahat öncesi kontrolünüz olduğunda, doktorunuza basit vitamin ve yanınıza almak için mineral takviyelerini isteyin, böylece nerede olursanız olun, her zaman önemli şeylerin önerilen günlük miktarlarına vurma konusunda her zaman ek yardıma sahip olduğunuzu anlarsınız.

Fiziksel hazırlık da önemlidir. Özellikle planladığınız her türlü açık hava etkinliği veya deneyim sporu için seyahat etmek için yeterli durumda olduğunuzdan emin olun. Etrafta bir sırt çantası taşımak bile, tüm hayatınızdan ve şekilsiz olduğunuzda bir yaralanmaya neden olabilir. Yine, önleme tedaviden çok daha iyidir ve biraz daha iyidir, doğru egzersiz uzun bir yol kat edebilir.

Siz de seyahat ederken formda kalmanın birçok basit yolu vardır – yolda sağlıklı kalmak için bu 7 fikrine göz atın.

Seyahat ederken sağlık hizmetleri – buna hazır mısınız? (Fotoğraf Kredi Geçmişi – Paxson Woelber)

6. Dişlerinizi hatırlamayın!

Vücudumuzun en önemli kısımlarından biri ve yanlış gittiklerinde en zayıflatıcı ağrı. Seyahat ederken sağlık ve sağlıklı yaşamlarını düşündüklerinde neredeyse herkes dişlerini unutur, ancak onları her gün geçirdiğimiz şeyle, daha fazla olmasa da, bir dişi kol veya bacak olarak kırmak için muhtemeliz!

Diş tedavisi, Avrupa, İngiltere ve ABD gibi yerlerde en büyük tıbbi maliyetlerden biri olarak, yurtdışında diş tedavisi çok şey olduğu için Tayland’da bir kök kanalına ihtiyaç duymanız çok daha iyisiniz. daha ucuz. Bununla birlikte, hala inci beyazlarınıza zarar vermeyecek veya ihtiyacınız olandan daha fazla tedavi sunmayacak büyük bir diş merkezi keşfetmeniz gerekiyor.

Kimse garip dişleri sevmez, bu yüzden araştırma çalışmanızın yanı sıra harika bir diş hekimi alın!

Seyahat ederken sağlık hizmetleri – dişler ömür boyu, onlara doğru davranın! (Fotoğraf Kredi Geçmişi – Conor Lawless)

Yurtdışında sağlık hizmetinize bakmak için herhangi bir tür daha fazla fikriniz ve tavsiyeniz var mı? Bunları yorumlarda paylaşın!

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *