Edinburgh’u bölgesel yolu keşfetmek, bir yeri ziyaret ettiğimde aile yanında

, her zaman farklı kültürlerini deneyimlediğimden emin olurum. Bu sadece bir müzeye, mimari bir binaya, arkeolojik kalıntılara ve hatta ulusal anıtlara gitmekten daha fazlası; Gezilerim her zaman beni tamamen kaygısız ve “evde” hissettiren fantastik anları keşfetmekle ilgilidir. Kültürün deneyimlenmesi, yerlilerle mümkün olan her türlü şekilde etkileşim kurmayı, kolay konuşmalar, küçük konuşma veya muhtemelen bir yemek veya içecek üzerinde olabilecek şaka gibi – insanlarla rahat olmak, açılan rahat olmalarına izin verdiğinizi ima eder. Onları farklı bir perspektifte görmenin kapısı, birbirinizi gerçekten çok nazik hissetmenizi sağlıyor.

150’den fazla ülkedeki seçeneklerle, aile yanında kalacak yerleri asla tükenmeyeceksiniz.
Son altı yıldır İngiltere’nin güneyinde yaşıyorum ve her zaman İngiltere’nin diğer kısımlarını ziyaret etmek istedim, İskoçya da aynı şekilde listemin en üstünde olan bunlardan biri. Edinburgh, zengin tarihi, kültürü ve dünya standartlarında Fringe Festivali programından beri beni her zaman büyüledi.

Ev sahibi, ben uzaktayken uyumak için bir yatağa sahip olmaktan daha fazlası, kendimden farklı bir kültürel arka plana tam daldırmanın bir yoluydu, bu da bana bölgesel İskoç hayatına ilişkin içgörü derinliğine izin verdi ve görünüşte açılıyor Bu kültürden insanların tam olarak nasıl yaşadığına dair yeni bir boyut.

Okula gitmeden önce Jamie ile hızlı bir fotoğraf. Lisede ilk günüydü! Aferin genç adam.
Aradığınız şey, daha otantik ve sürükleyici bir deneyim ise, o zaman aile yanında kalmanın yoludur. Homestay, bölgesel ev sahipleri ile kalmak için çeşitli yerlerin kapsamlı bir listesini sunar ve her zaman bir sonraki seyahatiniz için bir çek değerine değer.

Ve bana gelince, tam burada Edinburgh aile içi deneyimim.

Edinburgh’da artan refah yeni binalara yol açtı. Kompakt bir şehir. Katılıyor musun?

Edinburgh havaalanının cephesi.

İçindekiler

Edinburgh’a nasıl ulaşılır:
Aile ev sahibimden sıcak bir karşılama
Pinterest’te Edinburghare etrafında tur mu? Bunları sabitleyin!
Yazar hakkında

Edinburgh’a nasıl ulaşılır:

Edinburgh uçuş terminalinden şehir merkezine tramvay bileti. 5.50 için tek bilet ve 9 kilo için tüm gün bilet

Londra’dan Edinburgh’a uçmak sadece bir saat sürüyor, bu da şehri kontrol etmek için daha fazla zamana sahip olmak için Londra Gatwick Uçuş Terminali’nden yaptığım şey. Bununla birlikte, güzel bir rotayı almak istemiyorsanız, Londra Euston’dan gelen trenler de benzer şekilde sunulursa, daha fazla zaman almanın yanı sıra, bunlar gerçekten daha pahalı olabilir.

Aile ev sahibimden sıcak bir karşılama

Şehir merkezinden, Edinburgh, Duddingston’daki ev sahibi ev sahibime bölgesel bir otobüs aldım. Otobüsten indiğimde Karen’ı yakında geleceğimi anlamasına izin verdim; Oraya vardığım zaman, evinin dışında duruyordu ve bana sallıyordu. Bazı durumlarda yeni insanları tatmin etmek garip olabilir, ancak Karen ve Jamie (oğlu) kendilerini tanıttığında, neredeyse birbirimizi yıllarca tanıdığımız gibiydi. Sadece bir şeyin tıkladığı ve her türlü iddiadan veya yargılamadan arınmış eski chums gibi birbirinizle derhal rahat olduğunuz gibi insanları tatmin ettiğiniz zamanlar vardır.

Karen çok kolay ve aynı zamanda kişilik özelliklerinin büyüleyici bir karışımı var, aynı zamanda seyahat hikayelerini değiştirdiğimizde zaman geçirmek için eğlenceli olacağını ve oğluyla birlikte maceralarından bahsettiğini söyleyebilirim. , Jamie.

Yukarıdaki fotoğraflar: Mutfak alanı ve yemek alanı, yemek dışında, aynı şekilde tüm mükemmel konuşmaların yanı sıra bankaların olduğu yer. Karen ve Jamie bizim için güzel bir barbekü yemeği hazırladı. Onlar en iyisi!

Evin etrafında hızlı bir yolculuktan ve güzel bir akşam yemeğinden sonra, birçok yerli halkın yaz aylarında öğleden sonra öğleden sonra geçirdiği Portobello Plajı’nda kısa bir durak da dahil olmak üzere Edinburgh’un etrafında küçük bir yolculuk yaptılar ve ardından sevimli olanı görmek için Holyrood Park’a bir gezi yaptı. İskoç Gün batımı.

Karen beni şehrin etrafında sürdü ve beni yerlilerin gevşemeye gittiği ve şehrin manzarasının tadını çıkardığı bazı yerlere götürdü.

Edinburgh’un etrafında tur

Calton Tepesi’nden hayranlık uyandıran gün batımı ve aşağıdaki mimariye bir manzara.
Şaşırtıcı ve farklı, tramvaydan iner inmez Edinburgh hakkında derhal ilgilenen kelimeler. Edinburgh, mükemmel Britanya’da en kuşkulanmış yer olarak bilinen soyu tükenmiş bir yanardağın üstünde oturan kale ile volkanik ve buzullama faaliyetinin bir ürünü olan bir manzara üzerinde uzanıyor. Edinburgh, dünya standartlarında Edinburgh Fringe Festivali’nden beri kültürel bir eritme potasıdır.Edinburgh Dünya Çapında Festival ve Edinburgh Silahlı Kuvvetleri Dövmesi. Edinburgh sokaklarında dünyanın farklı yerlerinden müzik performanslarının yanı sıra bazı yüksek profilli tiyatro prodüksiyonlarını görmek için yeterince şanslıydım.

Edinburgh Fringe Festivaline katılan farklı geçmişlerden insanlar.

Bir daha kültüre kısa süreli bir spot ışığı koymak, bazen verilen için aldığımız size kendinizi hatırlatabilir. Ev sahibi, insanlarla daha fazla karışabildiğim ve kültürel sentetik bir PAS’ı önlemek için başkalarına sempati duymayı öğrendiğim için seyahat duygularım üzerinde kesinlikle önemli bir etki oynadı. Nereye giderseniz gidin, her zaman aile yanında yaşadığınız zengin deneyimleri getireceksiniz; Nereye seyahat edelim, tatmin ettiğimiz fantastik insanlar ailemiz olarak sona erdi.

Prens Sokak Bahçesi’nden Edinburgh Kalesi’nin manzarası.

Edinburgh Fringe Festivali dünyanın en büyük sanat festivalidir. Konaklama yılın bu zamanında çok pahalı olabilir, ancak kurtarmaya ev sahipliği için çok teşekkür ederiz!

Edinburgh’un silüeti.

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Not: Bu fantastik deneyim, homestay.com ile ortaklaşa mümkün oldu

Yazar hakkında

Arione Stewart’ın seyahat tutkusu, annesini Filipinler’de evini terk etmesine ve İngiltere’de yüksek lisans derecesi için çalışmaya ikna ettiğinde ateşlendi. Daha sonra yeni bir ülkede yaşayan karmaşık, yeni bir atmosferin belirsizliklerini örttü ve şimdi ikinci evi olan yeni bir kültürü keşfetti. Ayakları hiç kaşıntılıydı çünkü neyse ki, özgür ruhlu bir insan olmak onun seyahat şehvetini şımartmasına izin veriyor. Her zaman hiçbir şey için özlem duyuyor, ancak sırtında bir çuval ve ayakları üzerinde ayakkabılar (bazen). 30’dan fazla ülkeye gitti ve daha fazla macera için hala özlem duyuyor. Uzun bir süre yurtdışında yaşıyor, Arione sormaktan korkuyordu: “Nereden geliyorsunuz?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *