Plitivice’e yol açma

Maceracı Kate bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Geride güzel Istria’yı bıraktığımızda, yeni bir Hırvatistan’ı keşfettik – sınırsız yeşil tepelerin ve vadilerin bir Hırvatistan, yaklaşan dağlara karşı yerleştirilmiş ideal alpin köylerinin bir Hırvatistan. Istria İtalyan Hırvatistan olsaydı, bu Avusturya Hırvatistan’dı.

Kuzeydoğu Istria’nın “Dünyanın En Küçük Kasabası” ndan Plitivice Gölleri’ne yolculuk, manzaranın tamamen değiştiği üç saatten biraz fazla sürdü.

Ve fotoğraflanacak çarpıcı şeyler vardı. Bir rastgele kasabada kesinlikle güzel bir kilise vardı.

Bir diğerinde, düzensiz bir futbol sahası.

Plitivice’e gelince, katı ormandan birkaç dakika sürdük, ardından uçurumlar izledik. Bir geyik bile gördük.

Ve sonra göllere vardık – ve hemen inancın ötesinde karıştı.

“Jezera”, “Göller” için Sırp-Hırvatça kelimedir. Neredeyse her cadde ve her konukevine “Jezera” veya “Jezerce” veya “Jezerka” veya “Jezere” adı verildi. Turistik bir göle gittiğinizi ve her caddenin “Lake Street” veya “Lakes Lane” veya “Lake View Terrace” olarak adlandırıldığını düşünün, hepsi “Lake Inn” veya “Lakes Hotel” veya “Lake Residence” olarak adlandırılan konukevleri ile.

Ve zaten yeterince kafa karıştırıcı olmaması durumunda, bu konukevlerin hepsinin aynı işaretleri vardı! Her biri bazooka yazı tipindeki özdeş beyaz ve sarı harflerle “Odalar – Zimmer – Camere” okuyor. Şaşırtıcı oldu.

Üstelik, Google Haritalar adresi bulmasına rağmen, tamamen farklı bir sokağa yerleştirdi.

Sonunda, bölgeyi meyvesiz bir şekilde araştırdıktan sonra Dave, rastgele bir sokağa dönmemizi önerdi… ve en iyi tatil evine Jezerka’ya indik.

Sahibi, Božo, bizi bir gülümseme – ve ev yapımı ruhlar ile bekliyordu.

Villa jezerka

Villa Jezerka, tüm büyük kutuları işaretledik bir yerdi: özel oda, ensuite tam banyo ve olağanüstü oda içi wifi! Ve her şeyin üstünde, odamıza bağlı bir veranda vardı. Büyük yaşamak – bir pansiyon bütçesinde. Daha önce de söyledim, ama bir kez daha, bu, hostelworld özelliklerinin geleneksel pansiyonlardan çok daha fazla olduğuna dair bir kanıt!

Bağımsız bir özellik olmak, yandaki sahipleri ile, biz de en özel ev de kaldı. Hostellerde, hatta misafirhanelerde kaldığınızda, bunu çok sık alamazsınız. Canlandırıcıydı.

Son günümüzde Božo bizi kahvaltıya davet etti. Bu genellikle tasarının üstünde fazladan 5,50 EUR’ya mal olur. Geleneksel kontinental kahvaltıları unutun – yumurta, yoğurt, çeşitli ekmekler, etler ve peynirler, meyve suyu, tahıl – çok fazla yiyecek getirdik!

Villa Jezerka Arızası:

Yer: Guesthouse Central’ın ortasında – göllerden bir kilometre. Dikkatli olun: Google Haritalar uygun adresi yanlış bir konuma koyar.

Personel: Božo karısı gibi harikaydı ve onunla hayatı ve Hırvatistan’ın tarihi hakkında onunla sohbet etmek için çok zaman harcadık.

Sosyal atmosfer: Biz tek konuk bizdik, ama ortak bir oda var.

İnternet: Mükemmel oda içi wifi.

Maliyet: Ensuite banyo ile çift kişilik odada iki kişi için kişi başına 22,82 $.

Dezavantajlar: Aklıma gelen hiçbiri. Bu çok ya da çok kusursuz bir konaklama oldu.

Ücretsiz konaklama için Hostelworld ve Tatil Home Jezerka sayesinde çok teşekkürler. Tüm görüşler, her zamanki gibi, kendim.

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *