Sunshine Coast’un Yeni Teknoloji Kasabasında Nerede Yemek Yenir-Market Bistro, Maroochydore

Maroochydore’un yeni klavyesindeki parlak düğme, elektrik atmosferi ve büyük şehir vibe ile pazar bistro bir zamanlar sessiz olana yepyeni bir görünüm müjdeliyor Güneş kıyısında sahil kenarı.

Queensland’ın Sunshine Coast’un yüksek teknolojili kalp atışı, finansal merkezi ve CBD’si olmayı vaat eden Maroochydore, büyüleyici bir hedef haline geliyor.

Tipik olarak, önünüzde bir şehrin ortaya çıktığını görmek ya da bu yenidoğan beton ormanlarını habitat olarak seçen öncü türleri deneyimlemeniz gerekir.

Ancak, ülkenin en deneyimli ve ustaca hastane başkanlarının dörtlüsünün son girişimi olan Market Bistro’da tam olarak böyle.

Sahipleri Tony Kelly ve Luke Stringer, hepsinin kafalarında kemerlerinin ve şeflerinin altında bazı ciddi restoranları, otelleri ve barları olan Harry Lilai ve Peter Marchant ile birlikte, büyük şehrin ilk tadı olmayı vaat edenlere getirdiler. Queensland’ın ilk gerçek kıyı şehri.

Süper yüksek hızlı internetin bir gelişme bağcıklı su yolları, park alanları, perakende ve ticari alana, bir kongre merkezi ve 4.000’den fazla konut dairesine konuşması, Maroochydore’un Optimus Prime benzeri bölgenin siber kahramanına dönüştürmek üzere olduğu anlamına geliyor.

Ancak ticaret ve şehir planlaması bir yana, Market Bistro’da yemek yemek nasıl bir şey?

Market Bistro, Maroochydore

Güneşli sahilde yemek için çok fazla yer var. Market Bistro da dahil olmak üzere favori restoranlarımızdan bazılarının montajımıza göz atın:

Christina ve ben, bizi Bistro’nun çarpıcı beyaz mermer ve parıltılı pirinç çubuğunda ve parıltılı pirinç bir kokteyl için oturan ortak sahibi ve restoran yöneticisi Luke Stringer tarafından karşılandık.

Bar pompalıyor ve masalarda oturan yoğun bir Cumartesi gecesi kalabalığına ve restoranın etrafındaki peluş Art Deco kabinlerine oturan sürekli bir içecek akışı var.

Restoranın enerjisi için Bellwether Luke, bizim tarafımızda görünür ve menüden en popüler ikisini önerir: Coconut Caramel Espresso Martini ve Haftanın Özel Çilek ve Passionfruit Martini.

Biz kokteyllerimizi yudumlarız ve köşe bar koltuklarımızdan restorana götürüyoruz-patronlar, yiyecek ve bir hizmet balesi çalıştıran iyi eğitimli personel makinesi.

Bu büyük etkileyici Avrupa tarzı bistro’nun romantizmi ve yüksek enerjisi bulaşıcı ve bize San Francisco’da bulunduğumuz birkaç yeri hatırlatıyor.

Belki de Maroochydore gerçekten Avustralya’nın Silikon Vadisi olacak.

Market Bistro’da Akşam Yemeği

Masamızda – pencerenin yanında rahat bir köşe kabini – mükemmel garsonumuz nick bizi menülerden geçirirken kokteyllerimizin sonuncusunu yudumlarız.

Market Bistro’ya bağlı, yerleşik sommelier Peter Marchant’ın tutkusunun fiziksel bir düzenlemesi olan Market Wine Store’dur. Önümüzdeki şarap listesi bu nedenle devasa, bu yüzden şarap kararlarını Nick’e bırakmaya karar veriyoruz. Hayal kırıklığına uğratmıyor.

Mezarlar

Vitello tonato ve odun ateşi ızgara kalamarının antre siparişi ile Nick bize First Creek’ten muhteşem bir Hunter Valley Semillon getiriyor. Yemek için mükemmel bir eşleşme.

Benim için tam bir vahiy olan geleneksel bir İtalyan yemeği olan Vitello Tonnato, tam anlamıyla dana ve ton balığı mayo. Ama bu bu yemeği şimdiye kadar kısa satıyor. Dana eti o kadar ince dilimlenmiştir ki, kurutulmuş ton balığı gibi neredeyse yarı saydamdır. Mayonez açıkça şirket içinde yapılır ve inanılmaz.

Kalamar gelince, mükemmel bir yağlı sos ile mükemmel bir şekilde kızarmış geliyor, paspaslamak için alabileceğiniz tüm ekmeğe ihtiyacınız var. Ve Nick sepetimizi yeniden yüklemekten mutluluk duyuyor.

Şebeke

Sonra, Barossa’daki kafa şaraplarından bir Şiraz getirdim. Kırmızı kuş üzümü ve anason ile dolu, sağlam, dumanlı – neredeyse küllü – bir kazan.

Tuz içeriğinin etten aktığı ve yağın tamamen oluşturulduğu noktaya mükemmel bir şekilde kömürleşmiş olan muhteşem 350g Scotch filetosu için en yüce eşleşme, ancak içinde parlayan bir orta nadirdir.

Biftek ayrıca parayla patates kızartması, salamura soğan, lahana ve maydanoz salatası ve sos seçimi ile birlikte geliyor. Dana eti için gidiyorum.

Christina’nın Pinot Noir, ördek tortellonini mükemmel bir şekilde ayarlayan titiz bir yapıya sahip. Her makarna parsesini tamamen dolduran ördek, her ağız dolusu yoğun ve bereketli olduğu noktaya kadar oluşturulur. Her gün şirket içinde taze yapılan makarna, hafif ama bir şekilde sağlam.

Tortelloni, bir kase vardı dilediğimiz zengin bir tereyağı ve peynir sosu ile birlikte gelir.

Tatlılar

Bizi bitirmek için – zaten dikişlerde şişiyoruz – Nick, bir dilim marine edilmiş portakal ve inanılmaz yanmış tereyağı portakal sosu ve zengin bir limon peyniri ile bir Pavlova Roulade ile New York pişmiş bir peynirli kek şeklinde bizi getiriyor. ve taze yaban mersini.

Bizim için seçtiği yapışkan, tatlı masasında hala yerine sahipken tatlıdan kesen hassas bir muscat. Mükemmel.

Diğer hikayelerimize göz atınSunshine Coast – nerede yemek, ne yapmalı ve nerede kalmalı:

Nasıl gerçekten rahatlatılır – Spa Anason, Maleny

HOLA’ya merhaba deyin – yerel sanat oteli, eumundi

Sunshine Coast’ta Güney Avrupa’yı yiyin – Popina Restaurant

Sıcak yoğun bir günden sonra (öğleden sonra tuzlu su eko turları ile mooloolaba çevresindeki su yollarını keşfetmek için geçirdik) dürüstçe akşam yemeği zamanında gaz tükeniyorduk.

Ancak Luke ile tanışmak, pazar bistro ekibinin bu kadar bir uyum içinde ne kadar zor çalıştığını ve yönetici şefi Harry Lilai’nin yarattığı sanat eserini yaşadığını ve bizi kaldırdı ve bizi gerçekten yüksek bir yere koydu.

Market Bistro, Maroochydore’un yeni yüksek teknolojili CBD’sinin tam kalbinde bulunan Market Street’teki yeni kurulmuş Vakıf Meydanı’ndadır. Ve eğer Market Bistro herhangi bir gösterge ise, bu kasaba harika olacak.

Market Bistro’da medya konukları olarak ve Sunshine Coast Turizm Kuruluna göz atma ile ortaklaşa düzenledik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *