Ziyaret Thrace Bölgesini Ziyaret Edin – Türkiye’nin Gizli Mücevherleri @Gototurkeyuk

Türkiye ziyaretçileri normalde gizemli doğuya çekilir. Akdeniz’in ve Ege denizlerinin sıcak suları, ancak Doğu’nun bu güzel dikkat dağıtıcı unsurları onları Batı’da keşfedilecek olanlardan uzaklaştırıyor. Trace, zengin kültür, canlı tarih ve kurulan bir gelecek açısından sunulacak çok şey olan Türkiye’nin oldukça keşfedilmemiş bir tarafıdır.

Trakya’yı ziyaret edin – tepeler ve üzüm bağları

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

İstanbul, Türkiye’de performans gösterilecek 20 en iyi şey [önerilen turlarla]

Türkiye’deki en iyi üst düzey otellerin listesi

Türkiye’deki en iyi hostellerin listesi

İstanbul, yine Türkiye mi? Geri gelmenin 7 nedeni @inflowtravel #tkmoments

DIY Seyahat Rehberi Tarihi Türkiye’yi kontrol ediyor

Trakya ilerleme şirketi tarafından Türkiye’nin Tahta bölgesine davet edildik ve bölgeyi kontrol etmek için Türkiye’yi gördük, neyin bu kadar özel olduğunu keşfetmenin yanı sıra ne sunduğunu deneyimledik.

İstanbul, Avrupa ve Asya arasındaki köprü ise, aslında bir kıta tabağından diğerine birkaç adım, o zaman Trace, (Türk’teki Trakya) yolculuğun son kısmıdır. Batı’yı uzun, dar bir zengin çevre dostu araziden yaymak, sonra dışa doğru genişlemek, Türkiye’yi Yunanistan, Bulgaristan’a ve daha sonra Avrupa’nın geri kalanına bağlayarak.

Siyah ve Ege Denizlerini ayıran bu mistik bölge, mükemmel Yunan tanrılarının yanı sıra tanrıçaların yanı sıra, kabile Trakyalılar, Romalılar, Alman kabileleri ve dahil olmak üzere güçlü medeniyetlerin sonbaharında da deneyim olmuştur. Osmanlı Türkleri, iki bin yıldan fazla bir tarihin yanı sıra bir kültür mermeri üretiyor. Türkiye’nin doğuya daha kuru bölgelerin aksine, Trace, dikkatle dalgalı tepeler, verimli tarım arazileri, kalın ormanlar ve dükkan bağları ile çevre dostu bir arazidir. Tam burada bir hafta içinde Fransa, İtalya, İngiltere ve Kanada ile seyahat etmiş gibi hissedebilirsiniz! Bir dahaki sefere İstanbul’dan ayrıldığınızda, doğu yerine batıya doğru gitmeyi düşünün.

Eski mitoloji, tanrı Zeus tarafından beklenen, bebeğini alıp yakan kıskanç karısını kızdıran Semele adlı bir tanrıça anlatıyor. Küllerden son derece ilk üzümleri büyüdü ve elbette şarap! Butik, ev üzüm bağları, neredeyse hepsi asla Türkiye’den ayrılan güzel şaraplar yaratır.

İçindekiler

Thrace Yolculuğumuz
Trace’de 1. Gün – Çay Evleri ve Üzüm Bağları
Thrace 2. Gün – Edirne
Trace 3. Gün – Kirklarelli Mağaraları

Thrace Yolculuğumuz

Trace’de 1. Gün – Çay Evleri ve Üzüm Bağları

Erken uyanık, otelden ayrıldık ve lüks bir Türk kahvaltısı için yakın Barbare üzüm bağlarına seyahat ettik. Bu bölgesel bağın teras restoranı ve şaraphane, üzüm yüklü sarmaşıklarla halı kaplı ve mükemmel tanrı Zeus’un dev, bekar bir şey aldığı belirtilen ganoların mükemmel kutsal dağları tarafından göz ardı edilen dikkatle dalgalı tepeler arasında oturuyor. Bir yükseklikten diğerine adım atın.

Taze, huysuz beyaz ekmek, saf doğal bal, ev yapımı reçeller, zeytinler ve bölgesel peynirler çevreye en iyi ve taze eşlikti.

Trace ziyaret – geleneksel Türk kahvaltısı

Tam beyaz şarap tadımı için biraz erken olsa da, yumuşak, meyveli ve sabah saat dokuzda içmek son derece basit küçük bir bardak denedik! Yeraltında taş mahzende, beyaz şarap, zamanlarını bekleyen kirli şişeler sıralarıyla birlikte standart meşe fıçılarda tutuldu.

Trakya’yı ziyaret edin – Kahvaltı için Barbare!

Trakya’yı ziyaret edin – Barbare Vineyards

Bağdan, daha önce bölgedeki gelişen şarap üreten köylerin tüm ağının bir parçası olan Ucmakdere, Ucmakdere adlı Yenikoy adlı küçük bir bölgesel köye ek olarak, dağlara çıktık, ancak yıllar boyunca yenik düşmüştü. Moderniteye, genç nüfusunu şehirlerin çekici çekmesine kaybetmek. Hala burada bölgesel adamdan birkaçını tatmin etmek için bölgesel çay evine veya Karaathane’ye gittik. Yumuşak yüzlü yaşlı adam gruplar halinde oturdu, çay içmenin yanı sıra dominolar ve tavşan çaldı, birbirleriyle zar zor konuştu, sadece sessizce zamanı geçti. Bize köyün en kötüsü için değiştiğini, her gün hayatını ve canlılığını çok daha fazla kaybettiğini söylediler.

Trace’i ziyaret edin – Türk Çayevi

Biri, altmış yaşın altındaki birkaç sakinlerin yıla uymak için örgütlendiğini belirtti. Boş, çürüyen evlerin sayısı, sarkan çatılar ve hasarlı pencerelerle, bu köyün bir yıldan fazla bir hayalet kasaba olabileceği huzursuz hissini güçlendirdi. Howevnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *