Evde Hayat: Yeni Yıl, Yeni Yayınlandı

Yayınlanan: 1/23/2020 23 Ocak, 2020

Benden hoşlanıyorsan, yeni yılın kararlarının ne kadar zor olduğunu tam olarak anlıyorsun. “Yeni Yıl, Yeni Siz” en iyi niyetlerle başlar, ancak birkaç ay sonra, yeni yıla dönüş, yaşlandıkça.

Eski rutinler sert ölür, ancak bunlar harika olanlarla değiştirilirlerse zarar görebilirler.

Yeni bir yılın başlangıcındayız (ve on yıl), yani – harika bir klişeyi seven biri olarak – bu sefer bu sefer beni daha iyi bir versiyonunu üreten rutinleri geliştirmek için kullanacağım.

Yıllarca süren bir sürü denedikten sonra (ve bu konuda sinir bozucu blog makalelerinin yanı sıra), geçen yıl geçtiğimiz yıl, seyahatlerimi son olarak yavaşlattım ve Austin’e transfer. Mobilyalı bir dairem var, bitkiler (sadece iki tane şu ana kadar öldü!), Yanı sıra yakın zamanda bir araba ve kamyon (ilk şimdiye kadar!).

Günlerim rutin dolu. Uyanırım, kahvaltı yap, Wecep’e gidiyorum, spor salonuna gidin, eve gidin, okuyun, akşam yemeği yiyin, akşam yemeği yiyin, biraz daha kontrol et.

Hayatım atasözü banliyö 9-5, çok yıldan beri kaçmaya çalıştım.

Ve, yıllarca ilk Ocak ayı için yolda değilim.

Çok zevkliydim, aynı yöntemin uçuş terminaline gitmeye başlamaya bile başladım. Çocuklar dişçiyi korkuttu.

Rutinin fakir bir şey olduğuna inanmak için kullandım. Maceranın yanı sıra kendiliğindenlik de öldüren şeydi.

Ancak rutininin gerçekten keyif almanın yanı sıra macera için çerçeveyi ürettiğini keşfetmeye geldim. Günlerimi düzenlemenin yanı sıra bir rutinle de düzenlenerek, ne kadar önemli olduğunu ve bunun için ne yapmak istediğim her şey için zaman ayırdığımdan emin olabilirim.

Bu yüzden, bu yıl “sıkıcı olmayı bırak” denilen şeylerin bir listesini oluşturdum. , yeni insanları tatmin etmek için bazı sosyal kulüplere katılın, çok daha fazla buluşma yapın, ayrıca şehirden daha fazla kontrol edin. Şimdi bir arabam var, aynı şekilde Amerikan Güneyinin yanı sıra çok daha fazla Texas’ı görmeyi planlıyorum.

Daha fazla kontrol etmeye çalışmak yerine, bir okuyucu olacağım.

Spor salonuna gitmeye çalışmak yerine, yapan kişi olacağım.

Zaten spor salonuna gitmenin yanı sıra çok daha iyi yemek için büyük adımlar atarken, gerçek sınav Şubat ayında seyahat etmeye başladığımda olacak. Eski alışkanlıklara dönüşecek miyim? Belki. Ancak onları kırmak için ilham alıyorum.

Bu yıl aynı şekilde benim için odaklanmakla ilgili olacak.

Telefon telefon görüşmeleri veya Facebook tarafından sıyrılmaksızın işe odaklanmak istiyorum, bu yüzden iş günümü daha önce sonlandırabilirim.

Web, özellikle kendiniz için çalışırken, özellikle verimsiz bir saatten on verimsiz biriyle gerilmeyi kolaylaştırır. Şimdi ben zaten oturuyordum, görevlerimden sökülmemiş, daha hızlı yapmalarını sağladım!

Gelecek ay, Paris’e ve Berlin’e geri dönmeden önce Tayvan’ın yanı sıra Hawaii’ye ve üç hafta önce Tayvan’a gidiyorum. Yaz aylarında, Austin’deki hava durumu da dayanılmaz olduğunda, Balkanların yanı sıra, belki de düşüşte bir kaçının bir kısmı hakkında inanıyorum. O zaman Kasım ayında, son olarak Peru’ya gitmek istiyorum.

Ve bu yıl daha az seyahat ederken, ne yaptığım yolculuklar çok daha fazla odaklanacak. Dedikleri gibi, yine yaşlıları yeni, bu yılın yanı sıra, bilgisayarım olmadan tekrar seyahat edeceğim. Geçen yıl, tüm seyahatlerim iş için sadece bir fonluydu – yanı sıra dünyayı nasıl görmek istediğimi tam olarak değil.

*** Araştırma çalışması sonrası çalışma, kendinizi tercih ettiğiniz öz olarak hayal ederek, bilinçsizce o kişi gibi davranmaya başlarsınız.
“Yeni Yıl, Yeni Beni Yeni Beni” yapmayı düşündüm. Yine de yapmazsam, bana bu yayınları hatırlatmak için ücretsizdir.

Öyleyse bu son birkaç barışçıl ay kadardır yaşadım.

Yeni yıl için hedefleriniz neler?

Dünyayı günde 50 $ ‘a nasıl gidilir?

Benim New York Times Çok Popüler Paperback Rehberi Dünya Seyahati’ne Paperback Rehberi, Dövülmüş yoldan çıkmanızı sağlamak, para kazanmak, daha derin bir seyahat deneyimine sahip olmasını sağlamak için seyahat sanatının tam olarak nasıl usta olduğunu gösterecektir. BBC’nin “bütçe planı gezginler için İncil” dediği A’dan Z’ye Planlama Rehberiniz.

Bugün bunu okumaya başlamak için çok daha fazla keşfetmek için buraya tıklayın!

Seyahatinizi ayırtın: lojistik fikirlerin yanı sıra püf noktaları
Uçuşunuzu ayırtın
Skyscanner’ı kullanarak uygun fiyatlı bir uçuş bulun. Bu benim tercih ettiğim gözat motorum, web sitelerinin yanı sıra dünyadaki havayollarını da aradığından, her zaman bir taşın çevrilmemesi gerektiğini anladığınızdan beri.

Konaklamanızı ayırtın
Hostelinizi HostelWorld ile rezerve edebilirsiniz. Bir hostel dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, otellerin yanı sıra otellerin yanı sıra oteller için en az pahalı fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamıyorumSeyahat sigortası kapsamı, hastalığa, yaralanmaya, hırsızlığa ve iptallere karşı sizi güvence altına alır. Durumdaki detaylı güvenlik yanlış gidiyor. Geçmişte bir sürü kullanmak zorunda kaldığım için onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti sunan tercih ettiğim işimin yanı sıra değeri:

Safettwing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’ten fazla olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi ayırtmaya hazır mısınız?
Seyahat ettiğinizde en iyi işin en iyi işinin yolunu kontrol edin. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyoruz. Onlar sınıfta en iyisidir ve yolculuğunuzda onları kullanarak yanlış gidemeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *