Norveç

Maceracı Kate, Flåm Demiryolu’ndan sahneler bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Norveç’in Flåm Demiryolu veya Flamsbana, genellikle dünyanın en güzel tren yolculuklarından biri olarak belirtilir. Flåm’ın deniz seviyesindeki Fiyor Hamlet’inden başlayarak ve deniz seviyesinden 863 metre yükseklikte Myrdal kasabasına uzanan tren, her yönden dışarı çıkan şelalelerle çimenli dağlarda kayar.

En güzel tren yolculuğu mu? Bir sürü güzel tren gezisi yaptım. Cenevre’den Milano’ya muhteşemdi. Lucerne de Meiringen içindi.

Ancak Flåm Demiryolu kesinlikle orada. Hava tamamen muhteşemdi (birkaç saat sonra fiyort gezime giren gri gökyüzünün bir kontrast) ve Eylül güneş ışığı dağları güzel bir şekilde aydınlattı.

Flåm Demiryolunu Bergen’den kısaca bir turda ünlü Norveç’in bir parçası olarak deneyimledim. Bu demiryolunun bir avantajı, aslında pencereleri açıp kameranızla dışarı çıkabilmenizdir. Bu nedenle, yansımalar veya kirli pencereler hakkında endişelenmenize gerek yoktur ve sadece manzarayı yakalayabilirsiniz. Bak ve kendin gör.

Eski moda ahşap tren, siyah beyaz filmden bir şey gibidir. Humphrey Bogart’ın bu koltuklardan birinde oturduğunu, sigara içtiğini ve gazete okuduğunu hayal edebiliyordum.

Sonra tekrar, Humphrey Bogart’ın muhtemelen GPS ile düz ekran haritası yoktu.

İpucu: Sol tarafta yuvarlanan bir pencere ile oturun.

Myrdal’ın yirmi dakika geçtiği tren muhteşem Kjosfossen şelalesinde durur. Sadece tren yolcuları için inşa edilmiş küçük bir platform var.

Aniden mistik New Age müziği çalmaya başladı, elfler ve perilerle ilişkilendirdiğiniz müzik türü ve kırmızı elbiseli bir kadın ortaya çıktı, sisde döndü. Başka bir dünyadan bir sahne gibiydi.

Ve sonra daha fazla görüntüleme için trene geri döndü.

Bir saat sonra, Fiyortlar içinden bir yolculuğa atlamadan önce öğle yemeği ve dolaşmaya yetecek kadar zamanla küçük sahil köyü Flåm’a vardık.

Tren yolculuklarına gelince, Flåm Demiryolu favorilerimden biriydi. Eğer bir tren bağımlııysanız, bu geziyi bir öncelik haline getirin! Ve olmasanız bile, Bergen’de vakit geçiriyorsanız, bu gemiye gelmek için yeterince iyi bir nedendir.

Bu geziden daha fazlasını görün:

Norveç’in fotoğraflarındaki fiyortları

Bergen’de Üç Gün: Norveç’e Mükemmel Giriş

Temel Bilgi: Flåm Demiryolunu iki şekilde deneyimleyebilirsiniz – kendi başına veya Norveç’in bir parçası olarak kısaca bir turda. Yolculuk her yönde bir saat sürer.

Flåm Demiryolunu Visit Flåm aracılığıyla kendi başına rezerve edebilirsiniz. Gidiş biletleri 400 NOK (61 USD) maliyeti.

Norveç Kısaca Bir Turda Flåm Demiryolu’nda bir tren yolculuğu, Aurlandsfjord ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Nærøyfjord aracılığıyla Flåm’dan Gudvangen’e bir yolculuk ve kırsal alanda 14 saç pinası dönüşü ve bir otobüs yolculuğu içerir. çıkış noktası.

Tur Bergen, Voss veya Oslo’dan geliyor, ancak Voss ve Bergen’e en yakın ve yıl boyunca bu şehirlerden koşuyor. Tur, Bergen’den 1145 NOK (178 USD), Voss’tan 775 NOK (120 USD), 1550 nok (241 $) Oslo’dan Bergen’e tek yönlü bir yolculuk olarak veya tam tersi (taşımanız gerektiğini unutmayın Çantalarınız boyunca) ve Oslo’dan 2100 Nok (326 $).

Düşük mevsim oranlarının yaklaşık 170 $ USD ile başladığı Thon Hotel Bristol’da kaldım. Bergen’deki otellerle ilgili anlaşmalar bulun.

Seyahat sigortası olmadan Norveç’i ziyaret etmeyin. Hasta olursanız, yaralanır veya bagajınızı kaybederseniz sizi kurtarabilir. Norveç’e geziler için dünya göçebelerini kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.

Beni Norveç’te ağırladığı için Norveç’i ziyaret ettiğim için çok teşekkürler. Tüm görüşler, her zamanki gibi, kendim.

En güzel tren yolculuğunuz neredeydi?

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *