Kos, Yunanistan’da performans gösterilecek 10 en iyi şey [Önerilen turlarla]

Yakında Kos, Yunanistan’a seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Önerilen turlarla Kos’ta performans gösterilecek şeyler hakkındaki aşağıdaki fikirlerimize baktım!

Çağdaş tıbbın babası Hipokrat’ı anlarsanız, Yunanistan’ın Dodecanese adalarından biri olan Kos’u görmek isteyebilirsiniz. Kos, adayı popüler yapan Hipokrat’ın doğum yeridir. Ancak bunun dışında, ziyaretçiler bol Yunanca’nın yanı sıra Roma yerlerinden beri bu adayı seviyorlar. Antik kaleler, kalıntılar, arkeolojik alanlar ve plajlar burada göreceğiniz şeydir. Kos hakkında çok daha fazla şey anlamak istiyorsanız, sizin için kısa seyahat rehberimize göz atın.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Rodos, Yunanistan’da performans gösterilecek 10 en iyi şey [önerilen turlarla]

Yunanistan’da Girit Adası’nda 5 gününüz nasıl geçirilir

Atina, Yunanistan’da performans gösterilecek 7 dikkat çekici şeyler

Girit, Yunanistan’da sonsuza dek mutlu olabilmemizin 5 nedeni!

DIY Seyahat Rehberi Serisi: 11 Gün Yunanistan’ı Kontrol Etme

İçindekiler

Kos, Yunanistan’da performans gösterilecek en iyi şeylerin listesi

1. Eleftherias Meydanı
2. Agios Stefanos Plajı
3. Plaka ormanı
4. Asklepion
5. Kardamena Plajı
6. Tigaki Plajı
7. Kos’tan Roman Odeon
8. Kos Town Kalesi
9. Casa Romana Kos
10. Kavo Paradiso Plajı
11. Kos, Yunanistan’da Konaklamayı Keşfedin
Kos, Greecebudget Hotel’de nerede kalmalı
Lüks otel

Londra’dan Kos, Yunanistan’a nasıl gidilir

Kos, Yunanistan’da performans gösterilecek en iyi şeylerin listesi

1. Eleftherias Meydanı

Fotoğraf Andrew Hurley CC By-SA 2.0
Kos kasabasının merkezini oluşturan güzel bir meydan. 1993 depremlerine ve 2017’ye rağmen, Meydan hala hayatta, iyi restore edilmiş, çok sayıda çubuk ve ona bakan dükkanlar. Bu yemek veya içmek için uygun bir yerdir. Bazı eski ve tarihi anıtlar da aynı şekilde yakındır.

2. Agios Stefanos Plajı

Fotoğraf: Werner Bayer CC0 1.0
Eski bir sığınağın kalıntılarının dibinde yer alan bu güzel kumlu plaj, kuzey rüzgarlarından sabitlenmiştir. Buraya erişim elde etmek son derece basit ve manzara muhteşem. Yunanca, şapelli bir ada olan turkuaz su kalır. Olağanüstü resimler veya sadece mükemmel bir an için bir araya gelen her şey.

3. Plaka ormanı

Plaka ormanı kesinlikle görülmeye değer. Büyük bir istekli ormanın ortasında. Tavus kuşu gibi insanların yanı sıra besleyebilecekleri farklı hayvanları keşfedeceksiniz. Aynı şekilde, etrafta dolaşan ve aynı zamanda sarılabilecek bazı kediler de var. Burada, bazı banklar olduğu için harika bir piknik yapabilirsiniz. 1 saatten fazla bir süre için bir konaklama yeterlidir.

4. Asklepion

Fotoğraf: Anna & Michal CC By-SA 2.0
Asklepion kalıntıları, Kos kasabasının eteklerinde ve adadaki en önemli arkeolojik alanlarda duruyor. Bir tapınağın yanı sıra bir sağlık tesisinin yanı sıra çağdaş tıbbın başladığı yerdir.

Önerilen Tur: Kos: Asklepieion’a ve Zia’ya Ada Gezisi

5. Kardamena Plajı

Fotoğraf: Anna & Michal CC By-SA 2.0
Kardamena Plajı normalde harika bir plajdır. Kardamena Marina’nın idealinin yanı sıra bir dizi müstakil arsadan oluşur. Plajın şehir sınırları içinde bulunduğu göz önüne alındığında, son derece uygun olan tüm BEACH yapısı sunulmaktadır.

6. Tigaki Plajı

Fotoğraf: Andy Mitchell CC BY-SA 2.0
Plaj barlar ve restoranlar tarafından iyi servis edilir, su sporları herhangi bir kişi tarafından zevk alınabilir ve su açıktır. Adadaki en güzel plaj olmayabilir, ancak kesinlikle sizin gibi birkaç gün maliyeti olan bir plaj.

7. Kos’tan Roman Odeon

Fotoğraf, Shadowgate CC tarafından 2.0
Kos’un merkezinde yürürseniz, bu bit odeon’u görmek için yürüyüşten kaçınamazsınız. Roma villaları bölgesinde duruyor. 2017’de depremden kötü hasar gören birçok anıtın aksine, sinema salonu hala harika ve iyi korunmuş görünüyor. Bölgede iseniz ücretsiz olarak uğrayabilirsiniz. Hipokrat heykeli tam burada keşfedildi ve şimdi Kos Müzesi’nde bulundu.

8. Kos Town Kalesi

Fotoğraf Gider Tyne CC By-SA 2.0
Kos limanının ortasında iyi korunmuş bir kale kalıntıları. Bitişik limanın yanı sıra şehrin hoş bir manzarasını kullanıyor. Ne yazık ki, son 2017 depremi nedeniyle, kalenin içi artık ziyaretçiler için mevcut değil. Ancak burada görünüm bir görülmeye değer.

9. Casa Romana Kos

Casa Romana Kos, Kos’taki en iyi geri getirilen ve korunmuş arkeolojik alan olabilir. Özellikle dönemin Roma patrici villalarının başka örneklerini hiç görmemiş olanlar için şehir merkezinden kısa bir yürüyüşe çıkmaya değer.

10. Kavo Paradiso Plajı

Küçük bir bar ile büyük plaj. Çubuk sadece büyük içecekler ve cips servis ettiği için yanınızda yeterli yiyecek getirmelisiniz. Buradaki yöntem son derece ronull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *