Best new Orleans Food: 10 Must-Try Dishes (+Where)

There are plenty of awesome cities in the United States, each providing something distinct to visitors. It’s hard to pick a favorite, but if I have to then I’m choosing new Orleans.

While the Crescent City is many well-known for its massive Mardi Gras celebrations and other epic new Orleans festivals, this is also a foodie’s paradise. new Orleans food is extremely diverse and is some of the best in the country.

You could honestly plan your entire trip to new Orleans around where and what you’re eating.

There are so numerous mouth-watering dishes to try and an abundance of outstanding restaurants to visit. You can make several trips to the city and try something new every time, and you’ll still only barely scratch the surface.

I’ve traveled all over my home country and I can say without a shadow of a doubt that new Orleans is my favorite city for food.

I love a good slice of new York pizza and I’m always pleased to crush a Chicago hot dog, but you just can’t beat the variety in new Orleans. American food may be accused of being somewhat bland, but that’s certainly not the case here!

If you’re planning a trip to new Orleans and are wondering what to eat, this guide is for you.

Read on for a look at the best food in new Orleans, featuring recommendations for some of the top places to try each dish. 

Ready to get into the best new Orleans dishes? Click here to jump down the page. 

What is new Orleans Food?

So, what exactly is new Orleans food? The cuisine of the big easy is a real melting pot. It’s influenced by both Cajun and Creole cuisine as well as soul food. You may be wondering what the difference between Cajun and Creole is. Time for a little history lesson!

Creole Cuisine

Before Louisiana was part of the USA, it was a colony of France and then Spain. Creole refers to the American-born descendants of those European settlers.

French settlers used this word to distinguish between those who were born in Louisiana and those born back in France. This term was also used to describe the descendants of African slaves and native Americans that were born in the area.

Much like the people, Creole cuisine is a fusion of French, Spanish, African, and native American influences. Over the years, it was also influenced by German and Italian immigrants as well as the cuisine found in other parts of the southern US.

Cajun Cuisine

Now onto the Cajuns, who are also known as Acadians.

They are the descendants of French colonists who were expelled from the area in Canada known as Acadia when the British took over.

Many of them moved to Louisiana, as it was a French colony at the time. They intermarried with other groups, so numerous Cajuns today have ancestors from places like Ireland and Germany.

As you might guess, Cajun cuisine has a strong French influence. It’s considered a “rustic” cuisine, implying it relies heavily on local ingredients and is relatively easy to prepare.

It’s not necessarily spicy, but it does employ a broad variety of seasonings. We’ll take a look at some of the best Cajun food in new Orleans in just a minute.

Wondering where to stay in new Orleans during your trip? check out our extensive guide to the best hotels on Bourbon street, including loads of information about the French Quarter.

Soul Food and Seafood

Finally, soul food refers to the cuisine created by African-American descendants of slaves.

With limited rations and long, demanding workdays, they came up with hearty, filling dishes using what little they had. soul food staples like cornbread, fried catfish, and collard greens with pork came about as a result and are still very popular today.

Thanks to its location, seafood features very prominently in the big Easy.

It’s here that the Mississippi River flows into the Gulf of Mexico, so people have easy access to both fresh and saltwater fish and shellfish. Shrimp, crawfish, oysters, and crab are all common ingredients in new Orleans food.

Now that you know about the various styles of food, let’s take a look at some new Orleans well-known food and must-try dishes in the city.

Best new Orleans Food: 10 Must-Try Dishes

As a result of the mix of people and cultures in new Orleans, there are various tasty, must-try meals.

Some of the dishes are much more well-known than others, and while there are way much more than 10 foods you ought to try, here are some well-known new Orleans dishes you don’t want to miss. 

Jambalaya

When it concerns new Orleans food, one dish that always concerns mind is jambalaya. This is a spicy one-pot dish with rice and a mixture of andouille sausage, chicken, and shrimp.

As is typically the casE New Orleans yemekleriyle, bu yemeğin arkasında ilginç bir arka plan var.

İspanyollar buraya yerleştiğinde, safrandaki yüksek vergiler nedeniyle sevgili Paella’yı yeniden yaratmakta zorlandılar. Bunun yerine, sulu domates gibi yerel malzemelere döndüler.

Domates kullanımına bağlı olan hem bir Cajun hem de Jambalaya’nın bir Creole tarzı var.

Tipik olarak domates kullanan New Orleans’ta Creole Jambalaya’yı bulacaksınız. Ancak Louisiana’daki diğer bölgelere seyahat edecekseniz, tarife domatesleri dahil etmeyen Cajun tarzı Jambalaya’yı bulacaksınız.

Her iki stil de soğan, kereviz ve biberlerin “kutsal üçlüsünü” kullanır (tipik olarak yeşil). Sarımsak, Jambalaya’da, Cayenne Pepper, Kekik, Kırcı ve daha fazlası gibi çok çeşitli baharatlar gibi kullanılır.

Jambalaya ile ilgili en iyi şey, onu pişirmenin çok sayıda farklı yolu olmasıdır. Yolculuğunuzun her günü deneyebilir ve aynı deneyime iki kez sahip değilsiniz!

Bu, şehrin her yerinde bulunduğu için mükemmel New Orleans yemeği olabilir. Şehirde Jambalaya’yı yemek için en iyi yerlerden bazıları anneler ve New Orleans Creole aşçılık yer alıyor.

PO ’Boys

Po ’genç erkekler New Orleans klasiği. Bu lezzetli sandviçlerin ilginç adının nereden geldiğini merak ediyorsanız, arkasında başka bir tarihi ders daha var.

1929’da New Orleans’taki tramvay işçileri grevdeydi. Bir çift restoran sahibi, eski tramvay iletkenleri, aç, ödenmemiş işçileri beslemek için ucuz bir sandviç buldu.

Çarpıcı işçilere “zavallı çocuklar” olarak bahsettiler ve isim sandviç tarzı için sıkışmışlardı.

New Orleans gıda üzerindeki Fransız etkisi bir kez daha açıktır, çünkü Po ’genç erkekler baget tarzı bir somun ekmekte servis edilir. Sığır eti, sos ile kaplı “özensiz” bir stil de dahil olmak üzere her zaman popüler bir dolgu olmuştur.

Bu günlerde, karides ve istiridye gibi kızarmış deniz ürünleri seçenekleri de tüm öfke.

Hangi doldurmayı seçerseniz seçin, lezzetli bir sandviç ve New Orleans’ın tanınmış yiyeceklerinin en iyi örneğine hazır olun. Bir çocuk sipariş ederken, marul, domates, turşu ve mayo istiyorsanız “giyinmiş” isteyin.

Po ’genç bir çocuk için en iyi yerlerden bazıları Domilise’in, Parkway Bakery & Tavern ve Liuzza’nın pistte yer alıyor.

Po’boy’unuzu bir içki ile yıkamak mı istiyorsunuz?! En iyi 10 New Orleans çubuğu listemizi kaçırmayın.

Kerevides

Kerevit – ya da Louisiana’da bilindikleri gibi “çamur böcekleri” – küçük ıstakozlara benzeyen tatlı su kabuklulardır. Burada çok büyük bir anlaşma, öyle ki onlara adanmış bir festival bile var!

Bahar büyük kolay kerevit mevsimidir. Yılın bu zamanına gidiyorsanız, kerevit kaynamasına gitmek zorunluluktur. Haşlanmış kerevit tipik olarak mısır ve patateslerin yanında servis edilir, bu da çok dolgu ve tatmin edici bir yemek yapar.

New Orleans’ta haşlanmış kerevit için çok sayıda seçenek var. Bazı yerler her gün pişirirken, diğerleri haftada sadece bir kez kaynar.

Önerilen birkaç yerde Bevi Seafood Co., Cajun Seafood ve Frankie & Johnny’nin yer almasıdır.

Her zaman New Orleans’taki en iyi yiyecek listelerinde ortaya çıkan bir yemek, Fransızca “boğmayı” ima eden Fransızca kelimesinden gelen kerevit étouffée’dir. Çamurlar, baharatlarla birlikte bir roux (tereyağı ve un karışımı) içinde kesinlikle boğulur.

Diğer birçok popüler Nola yemekinde olduğu gibi, kerevit étouffée hem Cajun hem de Creole stillerinde geliyor. Bon Ton Cafe (Güncelleme 2021: Bu restoran geçici olarak kapalı, geri çek), Felix’in ve Chartres House (Güncelleme 2021: Bu restoran geçici olarak kapalı, tekrar kontrol ediyor), bu popüler New Orleans yemeklerini denemek için iyi noktalar.

New Orleans Bataklığı’na bir geziyi kaçırmayın! İlk 7 Bataklık gezisinin bu listesine göz atın ve şehirde yolunuzu verdikten sonra bir geziye çıkın.

Beignets

Zaten New Orleans’taki en iyi yiyeceklerden bazılarını doyurucu, dolduran bir yemek için ele aldık. Tatlı dişinizi klasik bir Nola muamelesi – beignets ile tatmin etmek için tüm deniz ürünleri ve baharattan hızlı bir mola verelim.

Bu nefis hamur işleri yüzlerce yıl önce Fransızlar tarafından tanıtıldı ve kesinlikle New Orleans iyi bilinen yiyecek listesinin üstünde. Kızarmış hamurdan yapılmış kare şeklindeki hamur işleri, pancar deliksiz bir çörek olarak bilinir.

Sıcak ve hazır olduklarında, pancar pudra şekeri ile toz haline getirilir. En iyi sıcak ve taze yenir, özellikle bir fincan kafe au lait ile eşleştirilir.

Beignet düzeltmenizi almak için birçok tanınmış yer kesinlikle Cafe du Monde (filmi izlediysenizŞef, burası beignets örneklediler!).

Burada her zaman bir çizgi var, ancak hızla hareket ediyor ve bu Nola zımbasını listenizden geçmek buna değer. Başka bir harika seçim, City Park’ın içinde bulunan 24 saatlik sabah çağrısı.

Kırmızı Fasulye ve Pirinç

Hiçbir New Orleans Gıda listesi kırmızı fasulye ve pirinç olmadan tamamlanmayacaktır.

Basit, dolgu ve lezzetli, bu yerel bir favori. Aslında Big Easy’in pastırması ve yumurta. Efsanevi müzisyen Louis Armstrong o kadar çok sevdi ki, “Kırmızı Beans & Ricely Yours” mektuplarını imzalayacaktı.

Kırmızı fasulye ve pirinç tipik olarak bir gece önce akşam yemeğinden kalan domuz kemikleri kullanılarak Pazartesi günleri yapıldı. Bu, temizlik ve çamaşırhane gibi ev sorumluluklarına eğilimliyken hazırlanmak için kolay bir akşam yemeği hazırladı.

Bu günlerde, haftanın her günü kırmızı fasulye ve pirinçten memnun olabilirsiniz.

Kutsal Üçlü ve Baharat karışımı ile birlikte bir tencerede yavaşça pişirilir, sonra pirinç üzerinde servis edilir.

Çok sayıda klasik New Orleans yemekinde olduğu gibi, birçok yerli size en iyi versiyonun annelerinin mutfağından geldiğini söyleyecektir. Sadece buraya seyahat ediyorsanız, kırmızı fasulye ve pirinçte munch yapmak için bazı popüler yerler Joey K’lar, anneler ve Coop’un (sadece 21 yaş ve üstü) yer alıyor.

Bamya

Nola’da pişirilen en klasik Creole yemeklerinden biri bamya. Burada o kadar popüler ki aslında Louisiana’nın devlet yemeği! Tabii ki, bu New Orleans’ın tanınmış yiyeceklerinde bir Cajun spin de var.

Bu doyurucu güveç yapmakla ilgili olduğunda seçenekler sınırsız olduğu için iki saksı bamya birbirine benzemez. Gumbo’da hemen hemen her tür et veya kabuklu deniz ürünü kullanılabilir.

Roux, bamya veya filé tozu gibi bir koyulaştırıcı da kutsal sebze ve çeşitli baharatlar ile birlikte kullanılır.

Bir kez daha, New Orleans yemekleri bamya ile bir eritme potu sergiliyor. Fransa’dan Roux, Batı Afrika’dan Bamya, Yerli Amerikalılardan Sassafras ve Almanya’dan sosis var.

Birçok yabancı, yemekler biraz benzer olduğu için bamya ve jambalaya’yı karıştırır.

Temel fark, bamya pirinç üzerinde servis edilirken, pirinç aslında Jambalaya ile pişirilir. Her ikisinin de malzemeler için o kadar çok farklı seçeneği var ki, seçenekler gerçekten sonsuz.

Gumbo, büyük kolay menüde, ancak denemek için en iyi yerlerden bazıları Gumbo Shop, Bay B’nin Bistro ve Dooky Chase’ler.

muzla beslenen

New Orleans’taki tatlı dişinizi tatmin etmeniz gerektiğinde, Muz Foster’a bir deneyin verdiğinizden emin olun.

Bu klasik tatlı, 1950’lerde Brennan’ın restoranında Nola’da en iyi şekilde yaratıldı-bu da New Orleans’ta tanınmış kokteylleri denemek için en popüler yerlerden biri.

O zaman, New Orleans, ABD’ye Orta ve Güney Amerika’dan giren muzlar için büyük bir merkezdi.

Şef Paul Blange, tereyağı, rom ve kahverengi şekerden yapılmış bir soslu muzdan oluşan bir yemek yarattı. Yerel bir şirket lideri ve sahibinin arkadaşı Richard Foster’ın peşinden.

Sosun içine batırıldıktan sonra, muzlar flambé olarak bilinen bir teknikle alevlenir. The fire actually burns off the alcohol but leaves the smokey taste of the rum. It’s typically prepared at your table and served with vanilla ice cream.

Of course, Brennan’s remains the go-to place to try this well-known new Orleans food. Over at Hansen’s, you can try another classic new Orleans dessert called a sno-ball and get it with a Bananas Foster topping.

Muffuletta

There’s been a lot of French and Spanish influences so far in this post, but we have Italians to thank for thi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *