Yeni yıla girerken bu yıl

kontrol etmek için en iyi 10 pahalı ülkeGili Adaları, Flores, Komodo Milli Parkı, Alor… ve daha fazlası!

2. Meksika (Kuzey Amerikalılar için kontrol etmek için en ucuz ülkelerden biri)

Farklı ve lezzetli bir mutfak, dost canlısı yerel halk, birinci sınıf plajlar, umabileceğiniz tüm olanaklar ve sarhoş edici bir vibe Meksika’yı tekrar tekrar döndüğümüz bir yer haline getiriyor.

Çok sevilen ülkelerimizden biri ve kendimizi uzun vadede yaşadığını görebildiğimiz birkaç destinasyondan biri. Meksika’da kontrol etmek için çok sayıda olağanüstü yer var ve burada yıllar geçirebileceğiniz ve hepsini göremeyeceğiniz şeyler.

Meksika, zaten düşük bir yaşam maliyetine eklenen mücadele eden bir peso sayesinde bugünlerde bütçe dostu. Yazma sırasında, ABD doları 20.5 peso – bu inanılmaz.

Meksika’ya birçok kez gittik, ancak 2014’te buraya geri döndüğümüzde, dolar sadece 12.8 pesodaydı ve o zaman bile bunun para için iyi bir değer olduğunu düşündük.

GÜNCELLEME 2022: Meksika seyahat etmek için kesinlikle çok düşük maliyetli bir ülke olabilirken, Puerto Vallarta, Playa del Carmen, Cancun ve Tulum gibi ana tatil yerlerinden kaçınarak çok daha fazla para tasarruf edersiniz.

Tacos Meksika’da lezzetli ve bütçe dostu

Meksika’yı kontrol ederken gerçekten tasarruf etmek istiyorsanız, konaklama fiyatlarının (özellikle Aralık ayında) ve en iyi yerlerin çoğunun rezerve edilebileceği yükseklik sezonunda (Kasım – Mart) buraya gelmekten kaçının.

Buraya ne zaman seyahat ederseniz edin, Meksika müthiş değeri ile sizi şok edecek.

Her biri 30 sent için tacos, balık pazarından 3 dolara bir kilo taze karides, 1.50 dolarlık bir dilim kireç ile Coronas ve güçlü margaritalar size servis edilirken, ayaklarınız her biri sadece 1 $ karşılığında kuma gömüldü.

Viva Aerobus ve Aeromexico ile bütçe dostu iç uçuşlar ve düşük maliyetli uzun mesafeli otobüs sürüşleri bulacaksınız.

Guanajuato’nun çarpıcı sokakları. Gerçekten paradan tasarruf etmek istiyorsanız, Meksika’daki daha az popüler olan destinasyonlara göz atmaya çalışın
Restoranlarda ve barlarda elde edilen yiyecek ve içki için müthiş fiyatların üstünde, Meksika’nın Sams Club, büyük şehirlerde Costco ve Walmart gibi Kuzey Amerikalıların sevdiği birçok dükkan var.

Meksika’nın ayrıca La Comer, Mega ve Soriana gibi kendi market markası var. Kendi yiyeceklerinizi satın almak ve kendiniz için yemek pişirmek, burada marketlerde yiyecekler çok makul olduğundan, para biriktirmenin (ve sağlıklı bir yemek yapmanın) müthiş bir yoludur.

Meksika ziyaret etmek için en ucuz ülkelerden biri olabilir, ancak aynı zamanda ülkede daha uzun bir süre geçirmek isteyen dijital göçebeler ve emekliler için popüler bir yer.

Dünyadaki mevcut seyahat kısıtlamaları göz önüne alındığında, Meksika aynı zamanda 2022’de giren en kolay ülkelerden biridir.

Meksika makalelerimizden çok daha fazlasını görün:

Puerto Vallarta’da yapılacak en iyi 21

Sırt çantası Meksika: Meksika seyahat etmenin ilk 8 nedeni

Meksika – Kuzey Amerikalılar için en iyi dijital göçebe noktası

Cabo San Lucas’ta yapılacak en iyi 21

33 Meksika’da kontrol edilebileceğiniz en iyi yer

Meksika’daki 15 en iyi plaj

3. Hindistan

Hindistan, dünyadaki en heyecan verici seyahat destinasyonlarından biridir.

Kaotik ve sakin. Mükemmel ve pis. Dost ve öfkeli. Ücretsiz ve sinir bozucu. Hindistan, seyahati şaşırtıcı hale getiren tüm oksimoronik deneyimlerin özüdür.

Hindistan seyahat etmek için muhtemelen en heyecan verici ve şaşırtıcı yer olsa da, muhtemelen en ucuz.

Halen şu anda yaklaşık 75 rupi dolar ile işlem gören Hint rupi sayesinde (2021’de alacağınızdan çok daha fazla 5 rupi), Hindistan dolarlarınızı germek istiyorsanız, seyahat etmek için en iyi yer, Euro veya pound.

En son Hindistan’da olduğumuzda, seyahat ederken yaşadığım en ucuz (henüz doldurma) yemeği satın aldım. 20 sent bana bir puris (kabarık kızarmış ekmek) yığını aldı ve bana bir sokak arabasından bana servis edildi. Yemek lezzetli ve tamamen beni doldurdu… şaşırtıcı.

Bu yemeğin maliyeti oldukça düşük olsa da, genellikle 1,50 $ kadar az bir süre thali yemek yiyebileceğiniz ve sokakta 15 sent bir bardak sıkılmış taze limon suyu içtik tüm yedik.

Biz ashrams (bundan daha fazla daha uygun fiyatlı değil) ücretsiz konaklama vardı ve bizim oteller için ödeme yaparken, yaklaşık 5 $ için saygın ama temel çift odalar vardı.

Jodhpur’un çarpıcı mavi şehri, Hindistan
Hangi tren ve otobüs sınıfına bağlı olarak, Hindistan’ın etrafında dolaşmak bir bütçeyle yapılabilir, Mumbai’den Kalküta’ya 1,968 km’yi kapsayan bir trenle ve 3’ü aşan0 hours costing around $11!

In my opinion, India is one of the best countries to visit, and it’s also one of the least expensive countries as well.

See a lot more of Our India articles Here:

Budget Backpacking guide to India

Guide to transportation in India

Top ideas For preparing for a trip to India

4. Kolombiya

After backpacking Colombia in late 2016, it swiftly set itself amongst our much-loved countries we’ve ever been to.

Friendly people, exceptionally excellent and lush jungles, sensational Spanish colonial cities and breathtaking beaches, Colombia is a traveller’s dream.

The Colombian peso saw a enormous drop in recent years which regrettably isn’t good for local economies and Colombians seeking to travel, but it does give budget travellers an added incentive to check out this extraordinary country.

Lush and beautiful, this is Colombia
We met a couple in Medellin who made a decision to step to Colombia to retire in 2014. considering that their arrival the peso went from 1,800 to the us dollar, all the way to 4,065, an extraordinary 125% drop, essentially giving their retirement a enormous boost.

Luckily the peso has started to stabilize again slightly and at the time of writing it’s sitting at around 4,065 pesos to the us dollar. 

This indicates that everything in Colombia is of terrific value for travellers. Whether you’re checking out with a dollar, pound, euro, yen or yuan, Colombia is a better deal now than it’s ever been.

update 2022: The Colombian peso has gone up 17% this year. This indicates that Colombia is even more affordable than before and makes it an exceptional option for those seeking to check out low-cost countries in 2021 and beyond. Colombia is also one of the countries that has been relatively easy to check out when it pertains to current guidelines and entrance requirements.

Enjoying a meal in Cartagena, Colombia – a beautiful, budget-friendly destination for travellers

We were eating delicious seafood meals on the beach for just a few dollars, stunning Spanish style guest houses only cost around $30 / night and you can take pleasure in scuba diving in the Caribbean here for as little as $24 / dive when getting a 10 dive package.

We stayed in some of the best hostels we’ve ever seen in Colombia, with rooftop pools, funky bars and glamorous rooms (one even had a jacuzzi in it).

The cost of excursions and experiences is also exceptional in Colombia.

We highly recommend doing the 4 day Ciudad Perdida trek and a coffee excursion in Salento (the latter is only $2). Colombia is one of the least expensive countries to check out this year, and it uses exceptional value for money.

There are limitless fantastic things to do in Colombia.  

See Also: 21 things To do in Cartagena

5. Küba

If you’re trying to find a low-cost destination to check out in the Caribbean, then Cuba tops the list!

You can travel here on an all-inclusive, but if you choose to travel to Cuba independently, you’ll have a far richer experience and it’ll cost you less. For low-cost countries, Cuba is one of your best bets.

Stunning beaches, a special Caribbean and Spanish vibe, tasty cooking (contrary to belief), friendly people and extraordinary landscapes, Cuba is a diverse country that needs to be on your list.

For Americans, it’s possible to travel to Cuba if you travel under one of the allowed categories. support For The Cuban people is what a lot of people choose to travel under. But, it’s still a confusing process for our American friends.

You’ll need to build an travel plan consisting of activities that meet the criteria for Support For The Cuban people category.

We spent a month backpacking Cuba and it was a highlight of all our travel experiences. meeting the Cuban people, dancing in the streets, lazing on essentially empty beaches, partying in Havana and hiking to tobacco farms were our a lot of memorable moments.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *