10 Otantik Yiyecek ve İçecekler Fas’ta, turistlere Red City’nin başka bir tarafını gösterme görevi olan bir karı koca ekibinin sahip olduğu Marakeş Yemek Gezisi

ile denedik, Marakeş Yiyecek Gezisi, ziyaretçilere gerçek bir çeşitlilik hakkında bilgi verir. Marakeş’in kalbinde ülkenin renkli tarihi boyunca Fas’ın hazırladığı, yenmesi ve sevdiği yemekler. Yolculuğunuzun geri kalanı, gerçek Fas gıda için yeni geliştirilen zevkinizle bilgilendirilmesi için Fas gezinizin başında yapılmanız önerilir!

Marakeş’te yapabileceğiniz bazı havalı ve ucuz gezilere göz atın.

Marrakech yemek gezisi – gece pazar

Bu, gelmeden önce Fas’ın sahip olduğumuz vizyonu, ancak tecrübeli gezginleri, gezgin tuzağına düşme risklerini çok iyi biliyoruz. Sadece her yerde gittik, biz ezici yiyecek tezgahları, restoranlar ve pazarlar arasında gizli mücevherleri en iyi ortaya çıkarmak için yerel bir rehber lüks vardı. Marakeş’te tam olarak bunu bulduk! Amanda’nın bu şehir boyunca şaşırtıcı menülerde gezinen bir Amerikalı gezgin olarak deneyimiyle donatılmış ve Youssef, Faslı annesinin ev yapımı yemeğinde yetiştiriliyor Çift, iki dünyasını diğer turistler için satın alma projesine götürdü. deneyimler.

Akşam boyunca bu yolculuğa çıkmaktan gerçekten memnun kaldık, sunulan çok daha maceracı seçenekleri (örneğin koyun kafası!) Ve çok sayıda sokak yemeğini tadabileceğimizi ima ediyoruz, ancak yemeklerin çok olduğu öğle yemeğinde de geziyi çalıştırıyorlar hazırlık ve hizmetlerinde daha geleneksel. Sadece üçümüz olmak, kendi hızımızı takip etme ve sayısız sorumuzu sabırla ve bilgili bir şekilde Youssef tarafından cevaplamaktan memnun olduk. Grubunuzun büyüklüğüne bağlı olarak bizimki gibi özel bir gezi seçebilir veya başka bir gruba katılabilirsiniz, ancak maksimum grup boyutu kolay ve rahat bir deneyimi garanti etmek için altı kişidir, ancak rezervasyondan önce herhangi bir özel istek tartışılabilir.

Geziyi zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlamaya çalışırlar, böylece önceden iletilirse mümkünse herhangi bir diyet gereksinimi karşılanacaktır. Gezi yaklaşık 4 saat sürer, Medine’den geçer ve yol boyunca dost ve karizmatik yerlilerle tanışır. Tur boyunca çok sayıda durakla herkes için bir şey olması gerekiyor!

İçindekiler

Ana yemekler
1. Tajina
2. Mechoui
3. Koyun Kafası
4. Hout Quari
5. Tfaya
6. Tehan
Atıştırmalıklar
7. Msemmen Chema
8. Zeytin
Tatlı
9. Kaab Gazelle
10. avokado pinterest’te sizi mi? Bunları sabitleyin!

Ana yemekler

1. Tajina

Marakeş Yemek Gezisi – Geleneksel Kuzu Tacina

Günü Souk boyunca dolaşarak geçirdikten sonra, bu dar pişmiş toprak renkli tencerelerin yüzlerce yığılmış olduğunu görmüştük ve şimdi amaçlarını öğrenme şansımızdı. Et ve sebzeler içine yerleştirilir ve tipik olarak yüzyıllardır Fas’ta kullanılan fırınların içinde çok yavaş pişirilir. Yolculuk, bu süreci baştan sona erdirilmiş Tacina pişmiş et güveçinin ödülü ile görmenizi sağlar.

2. Mechoui

MARRAKECH Yemek Gezisi-‘Yerde Delik’!

Muhtemelen Fas’ın mutfak vurgusu, kötü şöhretli mechoui sokakta, kil kaplara yerleştirilen kemik üzerinde kuzuya tanık olduk ve altı ila sekiz saat pişirileceği yeraltı bir deliğe indirildik! Sonuç, (temiz ellerle) herhangi bir çatal bıçak, sadece ekmek, kimyon tuzu ve elbette nane çayı olmadan yenen kemikten düşen son derece terbiyeli ve hassas kuzu.

3. Koyun Kafası

Marakeş Yemek Gezisi – Koyun Kafası!

Tam olarak açıklandığı gibi, tüm kafa mechoui’nin üzerine buğulanır ve oldukça açık bir tepsi üzerinde servis edilir. Hassas yiyiciler şüphesiz görüş tarafından ertelenecekler, ancak denemeye hazır olanlar, sadece kafatası kalana kadar kemikten uzaklaşan ihale ve lezzetli etle ödüllendirilecektir. Belki götürmek için farklı bir hatıra?!

4. Hout Quari

Marakeş Yemek Gezisi – Bu mütevazi sandviçin hafife alınması

Bir sardalya sandviç, egzotik bir şehirde bir yemek gezisinde bulmak için en iştah açıcı veya egzotik şey gibi görünmese de, kandırılmayın. Toplara hazırlanan ve soğan, dilimlenmiş zeytin ve Harissa gibi birkaç sos ile yumuşak, sıcak ekmek içinde servis edilen taze sardalya, domates ve aromatik otların bir karışımı gerçekten lezzetli ve tatmin edici bir atıştırmalık yapar!

5. Tfaya

Marakeş Yemek Gezisi – Kuskuk ve Sebzeler

Bu vejetaryen yemek, hafif, kabarık bir kuskus yatağını süsleyen yuvarlak bir tabakta düzenlenen sebzelerin renkli bir ekranıdır. Bütün bunlar, karamelize soğanların lezzetli tatlı bir merkezini çevreler. Fas üzerinden yolculuğumuzda bu yemeğe defalarca rastladık ama bu ilk karşılaşma yenmek zor gösterdi!

6. Tehan

Koyun kafasından sonra bile bir deve dalağı yemek konusunda şüpheliydik, ancak gamey tadı tarafından hoş bir şekilde şaşırdık. Dalak, deve, sığır eti veya kuzu eti, yağ ile doldurulmuşnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *