Orijinal GeoCache’ye Yol Gezisi

Bir geocacher iseniz, orijinal stok haraç önbelleğini (GCGV0P) keşfetmenin coğrafi işleme kutsal kasesi gibi olduğunu anlıyorsunuz.

İşte önbellek açıklamasından bir alıntı:

3 Mayıs 2000’de, bir Delorme Topo USA, 2 CD ROM, bir kaset kaydedici, bir “ormanın George” VHS kaseti, bir Ross Perot kitabı içeren bu son derece bölgeye beş galonluk bir konteyner yerleştirildi. 4 $ 1 fatura, bir sapan sapı ve oldukça kötü şöhretli bir fasulye kutusu (şimdi O.C.B. izlenebilir). Koordinatlar daha sonra web’de listelendi ve çağdaş coğrafi işleme doğdu.

Bu ilk önbelleğin ilk bulucu, parayı alan ve bazı sigara, bir kaset ve bir kalem bırakan Mike Teague idi.

Bu orijinal konteyner, bir Oregon Road Takım biçme makinesi tarafından kötü bir şekilde hasar gördü ve artık yoktu. Team 360 ve diğer ilgili geocacher’lar, burada meydana gelen olayın önemini kabul etti ve bu orijinal stok haraç plakasını her yerde önbellekler adına ayırdı.

Geocaching tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Oregon, Estacada kasabasına (Portland’ın 30-40 dakika dışında, trafiğe bağlı olarak) en yakın yerlerde, orijinal geocache, örtülü olan iki şeritli bir köy yolu olan South Fellows Rd’den ve tarım alanları ile rüzgarlar hemen dışında bulunur. ormanlık orman yanı sıra.

Nerede kalınır

Geleneksel otellerden Estacada, Oregon’da Stay22.com ile kişisel tatil kiralamalarına kadar aile dostu konaklama birimleri bulun:

Birincil yolu kapattığımızda, hücre koruması biraz vuruş ya da özledim aldığında GP’lerimi getirmeye inanmadım. Neyse ki, bilge telefonumda hızlı ekran kapma yaptığıma inandım.

Önbelleğin kendisini keşfetmek nispeten basittir-plakaya uymayı ve o zaman kapalı gizli olan büyük bir cephane kapsayıcısını arıyorsunuz (burası günlük kitabını keşfedeceğiniz yer). Çekmeyi bekleyen bir dizi araba ve kamyon olmadığı sürece, basit (ve yakın park yeri) keşfedeceksiniz. Kötü şöhretli katil Oregon sümüğüne dikkat edin!

Doğal olarak, birkaç fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Çocuklarımın utançıyla, bir kameo için Twinkly Vampire Edward’ı sahneledim.

Neyse ki, sadece bir yağmurlar kaçırdık, bu yüzden Edward parlıyordu. Ne yazık ki, yakın önbellek kapları kadar yol açan izler güzel bir kayma ve kayma yaptı. Bizim ayakkabılarımızı çamur ve kilometre taşı bulma ile sıkışmış tutmak için seçti!

Zaten Portland’daysanız, bu yolculuğa değer.

İlişkili

5 Yenilikçi Geocaching Containsas Geocaching yolculuğumuz devam ediyor, insanların ortaya çıktığı yenilikçi önbellek kaplarından her zaman etkilendim. Orijinal yazım üzerine inşa etmek, 10 benzersiz coğrafi işleme kap, tam burada tercih ettiğim noktalardan birini kazanan beş tane daha var: mıknatıs önbellek görüyor musunuz? Bu manyetik saklanmanın ipucu 62092 idi; BEN…
1 Ağustos 2016 “Geocaching”

Tatilde Geocaching Hanehalkı tatillerinde son model yolda coğrafi iştir. Haneler için yol gezileri hala Vacachen’de ve ülkenin en büyük yüksek teknoloji ürünü hazine avında oynuyor.
12 Eylül 2010 “Geocaching”

Oregon Gardenhidden’de 80 dönümlük geocaching ve Silverton’daki Oregon Bahçesi’ni oluşturan 20’den fazla akademik ve özel bahçenin yanı sıra 20 kişisel coğrafi iştir. Bahçenin GPS Haritalama Projesi’ni desteklemek için bir bağış toplama etkinliği olarak üretilen Geocacher, bahçe saatlerinde otuz önbellekleri de keşfetmeye davet ediliyor. Bir uyarı,…
22 Mayıs 2016 “Geocaching”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *