Uzak Flung Cuma içecekleri-Matso’nun Batı Avustralya’daki Matso’nun Broome

Broome, ülkenin en uzak kasabalarından biridir, bu yüzden burada harika bir bira keşfetmenin son derece zor olduğuna inanırsınız. Ancak 20. yüzyılın başlarında Japon Pearler sayesinde Bay Matsomoto adıyla, Matso’nun Broome’daki bira fabrikası bir bardak yükseltmek için bir şeyler sunuyor.

Broome, bu kadar uzun zamandır görmek istedim gibi Bayan Romance bir yerdeydi. Kablo plajının ünlü develeri ve Hint Okyanusu üzerindeki inanılmaz gün batımları ile düşünceler, içimizdeki seyahat hatasını her zaman heyecanlandırdı.

Bu uzak konumu daha da cazip hale getirmek için, 9 Aussie Craft Beers incelememizde Matso’nun bir süre önce yer aldım. Bu yüzden – diğerlerinin yanı sıra – dumanlı piskopos: lezzetli bir karanlık, dumanlı lager’i ziyaret ettiğim için gerçekten heyecanlandım.

Biz bira fabrikası/gastro pub ve doğrudan barda çevreleyen beyaz kazık çit geçti.

Pub’ın içinde, bu bölgenin geçmişini, inci avına gerçekten derin deniz dalışı için gittiler. Rustik stilinin yanı sıra sert bira-keg barstoollarının yanı sıra namlu masaları gerçekten sahneyi ayarladı.

Muslukların hepsi, bölgenin Pearling pazarına bir başıyla eski istiridye kabuklarından yapılmıştır – isminin eğlencesinden bahsetmemek.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı bira ile, burada demledikleri tüm şeyleri anlamak için 2 tatma küreklerine gittik. Tüm biralarını denemek için eğlenceli ve masraf verimli bir yöntemdir.

Buradaki bira üreticileri de gerçekten oldukça maceracı.

Programın sarışın, gerçekten harika bir IPA ve – bahsettiğim gibi – siyah lager gibi zımbalar var. Bununla birlikte, aynı şekilde bazı ilginç meyveler ve lezzet biraları vardır.

‘Chango’ bir biber/mango birasıdır. Aynı şekilde doğrudan bir biber demeti de var, ki bu kesinlikle bir tekme var. Gerçek zencefil kökü ile yapılmış son derece belirgin bir zencefil birası ve lezzetli bir yabani kireç elma şarabı var. Bölgesel elma kullanır, ancak elma şarabı vahşi limes ile aşılar.

Biz bu eğlenceli biraların tadını çıkarırken, öğle yemeği menüsünü inceledik.

Bayan R, taze ve renk dolu olan karides, pawpaw ve kavun salatası vardı.

Takdir edebileceğiniz gibi, tüm bu bira ile çekilen domuz burgerini geçemedim.

Son derece tatmin edici bir öğle yemeğimizden sonra, en yakın otobüs durağına kısa, halsiz bir yürüyüş yaptık ve bir şekerleme için otelimize geri döndük.

Matso’nun bira fabrikası

Her gün açık: Kahvaltı: 7.00-11.00, Öğle Yemeği: 11.30-15:00, Akşam Yemeği: 17:30-9.00.

En iyi ipucu: Matso’nun öğle yemeğine erken gelin ve bir pub öğle yemeği için yeterli aç olana kadar birkaç bira üzerinde oturun. Aksi takdirde, 14: 00’den sonra oraya gidin.

60 Hamersley St
Broome
WA 6725
W: Matsos.com.au

FB: @matsosbeer
TW: @Matsosbeer
IG: @matsosbeer

Evet, bir bardak bulmak için uzun bir yöntem, ancak iyiliğim, hatırlayacağınız bir bira olacak! Aynı şekilde Kimberley’e ve ötesine benzersiz bir deneyim başlamak için inanılmaz bir nokta.

Şimdiye kadar sahip olduğunuz en uzak bira nerede? Matso’nun birası mı geçirdin? Bize yorumlarda söyleyin!

MRS Romance tarafından görüntüler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *