Çocuklarla Devlet Başkentleri: Pierre, Güney Dakota

İlk şey. Bir Fransız kaniş gibi Pierre değil, belirgin akran. Çocuklar bunu bildikten sonra, Güney Dakota’nın başkentini keşfederken yerlilere en iyi şekilde uyacaklar.

Pierre bir River City. Bu bir inek kasabası. Bu bir hükümet merkezi ve tarihte büyük. Balıkçılık, avcılık ve tekne gezisi orada bir yaşam biçimidir. Rodeolar ve toparlar yaygındır, ancak şehir parkındaki grup konserleri ve eyaletin Kültür Mirası Merkezi’ndeki aile etkinlikleri de öyle. ABD’nin en küçük ikinci eyalet başkentindeki çocuklarla görülecek çok şey var.

Güney Dakota Eyaleti Capitol Binası

Devlet Capitol binası

Güney Dakota’nın hükümet merkezi muhteşem bir sömürge canlanmasıdır. Montana’nın Capitol binasına benziyorsa, bir neden var: Devlet liderlerimiz Montana’nın planlarını 15 dolara satın aldılar. Binadaki küçük karolar, terazzo kat sanatçıları tarafından atıldı. Her sanatçıya en sevdikleri yere koymaları için bir mavi taş verildi. 66 mavi karo olmalı, ancak sadece 55’i bulundu. Duvar resimleri, mermer merdivenler, balkonlar ve hatta ilk bayan bebekler var. Emin olun ve Vali Ofisinde durun – ofisin lobisinde 1910’dan itibaren orijinal mobilyalardan bazıları var. Geziler düzenli şirket saatleridir.

Güney Dakota Kültür Mirası Merkezi, Pierre, SD

Kültürel Miras Merkezi

Bir Prairie Tepesi’nin yanına yerleştirilen Kültürel Miras Merkezi, içeride büyük olması dışında büyük bir ovalar sığınağı evine benziyor. İçindeki sergiler, devletin tarihini Yerli Amerikan kabileleri, öncüler, politikacılar, ev sahipleri ve hatta televizyon efsanelerinden kapsıyor. Tam ölçekli dioramalar etkileşimlidir ve unutulmaz aile fotoğrafları için birçok yer vardır.

Güney Dakota Keşif Merkezi, Pierre, Güney Dakota

Güney Dakota Keşif Merkezi

Pierre’deki Missouri Nehri boyunca Discovery Center, sadece çocuklar için yaratılan eğlenceli kalıcı sergilere sahiptir. Bir ağaç evi, van de graf jeneratörü (saç yükseltme deneyimi) ve K’Nex bina istasyonu ve diğer birçok seyahat, uygulamalı/oyun sergisi var. Küçük giriş ücreti, çocukların eski elektrik istasyonunu keşfedeceği eğlenceli zamana değer.

Pierre, sd.

Zesto

Pierre ziyareti Great Plains-Zesto en tanınmış dondurma standına bir gezi olmadan tamamlandı! Dışarıda vintage standı ve dondurma dükkanı, günün şerbet lezzetleri, büyük maltları ve Matt Amca veya Armadillo gibi bazı imzalı dondurma yemekleri ile bilinir. Dükkan kışın en soğuk aylarında kapanır, ancak Nisan ayına kadar pencereler genellikle açıktır ve müşteriler ikramlar için sıralanır.

İlişkili

Kuzey Dakota’nın “gizli” aile kaçış destinasyonları, Dakota’nın bir aile tatili için ideal olan her türlü gizli hazineye sahip. İster bir şehir deneyimi, ister balık avının kral veya batı macerası olduğu huzurlu bir tatil gezisi arıyor olun, Kuzey Dakota her şeye sahiptir. Fargo’da Eğlence Fargo Metro bölgesi mükemmel bir hedeftir,…
19 Temmuz 2016 “Kuzey Dakoata”

5 Sioux Falls, South Dakotafalls Park Sioux Falls, şehir merkezine yakın cascade için adlandırılmış 5 ziyaret için tamamen ücretsiz yerler. Yürüyüş parkurları, tamamen ücretsiz bir görme kulesi ve binlerce galon vurma şelale eylemi dünyanın her yerinden ziyaretçileri getiriyor. Herhangi bir önemli yağmur düşer ve yerliler biraz zemin sallama, su için oraya gider …
6 Eylül 2015in “Güney Dakota”

Güney Dakotabrookings Çocuk Müzesi’ni ziyaret etmek, SD Müze’ye evine, çocuklara Colonial Williamsburg’da kostümleri giymeyi seven Larson Brookings ailesini bir yer duygusu veren, bilim adamlarının okyanusta yaşamı aramalarına yardımcı olun ve çocukları olduğunda milli parklar boyunca yürüyüşe çıkmalarına yardımcı olun genç. Bu deneyimler Carmelle Larson Jackson’ın uzaklaşmasına yardımcı oldu…
30 Ağustos 2015in “Güney Dakota”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *