28 Yaşam, aşk ve mutluluk hakkında öğrendiğim şey

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarından oluşuyor. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

“Sır nedir Max? Anlaşmış gibi görünüyorsun. ”

“Yapmayı sevdiğiniz bir şeyi keşfetmelisiniz ve o zaman hayatının geri kalanında bunu yapmalısınız. Benim için Rushmore’a gidiyor. ”

–Rushmore

Hile ne olduğunu sık sık soruyorum. Bugün, 28. doğum günümde (en seksi doğum günü!), 28 sırımı paylaşmak istiyorum: yaşam, sevgi ve mutluluk hakkında öğrendiğim şeyler.

İşte başlıyoruz:

1) Siyaset, enerjinizin son derece olumsuz bir emicisidir. Beni yanlış anlamayın – özellikle seçtiğiniz aday için işler iyi gittiğinde, siyaset canlı ve heyecan verici olabilir.

Ancak kendinizi siyasete daldırmak, kendinizi sürekli gerginliğe ve olumsuzluğa daldırmayı gösterir. Her büyük seçimde – her başyazı, her mikrogaffe’nin her analizi – her büyük seçimde her bir lokma yutmayı kullandım.

Bugün, bilgilendirmek ve bunu bırakmak için yeterli kontrol. Artık muck’te birleşmiyorum ve gerginlik seviyem önemli ölçüde düştü.

2) Mükemmellik yok. Bulmaya çalışmayı bırak. İster bir iş, ister yaşamak için bir yer, büyüleyici bir ortak veya tamamen başka bir şey olsun, her zaman değiş tokuşlar vardır. Sevimli küçük ödünleşmeler değil. Önem verdiğiniz önemli değiş tokuşlar.

Chiang Mai ponpon kızları bile, şehirlerine bayıldıkları kadar, her kış sağlıksız duman, duman ve toz bulutları sunmaları gerektiğini biliyorlar.

Hayat, uzun bir uzlaşma eylemidir ve mükemmellik bulmaya çalışırsanız, asla yerleşemezsiniz.

3) Herkesi mutlu etmek sizin göreviniz değil. Asla kendilerini ifade etmemelerine rağmen, sefil olmaktan gerçekten memnun olan birçok insan var. Belirttiğiniz veya yaptığınız hiçbir şey onları başka türlü ikna edemez. Kayıplarınızı kesin ve git.

4) Sizi kaldıran insanlarla zaman ayırmayı seçin. Bu beyinsiz gibi görünebilir, ancak hepimizin bizi sayısız şekilde delirten arkadaşlarımız yok mu? Bir tarihi paylaştığınız veya grubunuzun daha uzun süredir bir parçası olanlarla daha güçlü ilişkiler kurmak çok daha kolay görünebilir, ancak bu ilişkilerin büyük bir kısmı duygusal olarak boşaltılabilir.

Onları tamamen kesin olarak söylemiyorum – sadece sizi gülümseten, gülen ve kendiniz hakkında harika hisseden insanlarla zamanınızın büyük bir kısmına mal olduğunuzdan emin olun.

5) Üniversite derecesine sahip olmak, üniversite derecesi gerektiren bir görevde çalışmanız gerektiği anlamına gelmez. Üniversite-kare-başarılı olduğu bir kasabada büyüyor! Genç yaştan itibaren kafanıza dövüldü, “Herkes Yapabilir” bir görev için bir meslekten vazgeçmenin, utançların yanı sıra muazzam bir hata olacağını hissettim.

Artık değil. İş dünyasını terk eden arkadaşlarım var, yoga eğitmenleri, kişisel eğitmenler, dalış eğitmenleri, fotoğrafçılar olmak için. İşlerini seviyorlar, büyük para kazanıyorlar, aynı zamanda onları yerine getiren işleri keşfettiler.

6) Harika bir dinleyici olmak, hem zaman hem de çaba gerektiren bir şeydir. Bu, bilemek için zaman ayırmanız gereken yüksek bir kalitedir. Birinin söylediklerini dinlemeye odaklanın. Erken atlama, kesme veya boş bir onaylama veya başına gelen bir şeyle tek bir yukarı çıkma arzusuna diren. Dinle, düşün, cevap.

7) Nazik olun – her zaman. Yorgunun yanı sıra stresli olduğunuzda, sadece birisi sizi sonuna kadar rahatsız eden bir şey yaptığınızı teknikleştirdiğinde, ayak işlerinizi yapmaya çalışırken – kaba olma arzusuyla savaşın, alaycı bir yorum yapma, her şeyi yapmak için Kendi küçük zihninizde, etrafınızdaki herkes için bir şekilde dikkat çekici olduğunuzu kanıtlar.

Bu güçlü bir savaşma arzusu, ancak zorunlu. Nezaket nezaket kurar. Nezaket kapı açar. Nezaket sizi daha iyi bir insan yapar.

8) Büyüleyici olmanın en kolay yöntemi, çağdaş kurgusal olmayanları kontrol etmektir. Gıda, din, ucuz moda, hatta kadavralar gibi çılgın konular hakkında büyüleyici kitaplar var. Her zaman konuşmak için büyüleyici bir şeye sahip olacaksınız – TV’de alabileceğinizden çok daha fazlası.

9) Sık sık erken barış yapın. Hayat adil değil. Ulaşmak istediğiniz şeylerin bir kısmını yapmayacaksınız. Haksız insanlar astronomik başarı seviyelerine ulaşacaktır; Daha haklı olan meslektaşları zahmet edecek. Birçok durumda olduğu gibi, bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Bu gerçeklerle barışın ve kendinize sık sık hatırlatın. Kendinizi çok fazla zihinsel acı çekeceksiniz.

10) Bugün girişimcilik hiç olmadığı kadar kolay. İster bir zanaatçı, yazar, bir ürün satıcısı veya bir oyun olunnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *