Yeryüzündeki En Avustralya Atıştırmalıkları Nasıl Yapılır

Yüzyılın Aussie Atıştırması için hazır mısınız? Sadece bunu bir kanguru çantasında servis ederseniz veya bir bumerang üzerinde dengeli olursanız, bu lezzetli atıştırmalık çok daha fazla Avustralya alabilir. Adil bir Dinkum Rippa tarifi!

Avustralya’yı ilk endişelendirdiğimde, yerel lezzetleri denemeyi dört gözle bekliyordum – Mutfak Dünyanın başka bir yerinde bulamıyorsunuz. Seyahat bununla ilgili, değil mi? Hedefiniz hakkında belirli bir şey bulmak.

Meat turtasının burada bir şey olduğunu keşfettim ve itiraf etmeliyim ki biraz kafam karıştı. Bunu İngiltere’de alabilirim.

Beni ‘Fairy Bread’ adlı bir şeye tanıtan Bayan Romance ile tanıştım. Çok daha karışıktım.

Aussie mutfak sözlüğüne daha derine baktım ve patates tarak adı verilen bir şey buldum. Kötü değil, diye düşündüm. Ama çok daha fazla Aussie var mı?

Bush’a gitmeyi seçtim.

Avustralya’nın o lezzetini avlayarak, ülkenin kırmızı merkezinin kalbinin derinliklerinde seyahat ettim. Kanguru, Emu’da bile korkutucu cadı grubuna yemek yedim.

Ama yakın zamana kadar dünyanın en sert fındık olan güçlü Macadamia’nın aslında bir Aussie yerlisi olduğunu keşfettim.

Macadamia fıstığı Yeni Güney Galler ve Queensland’a özgüdür ve pratik olarak kurşun geçirmez kabuğunun altında çok lezzetli ve tereyağlı bir çekirdeği yaşar.

İşte bu gerçek mavi somunu başka bir klasik Aussie aroması: peynir ve Vegemite ile birlikte kullanan en yeni ölüme tarifimiz.

Dünyadaki birçok Avustralya Atıştırmalık: Macadamia, Vegemite ve Peynir Parşömenleri

10-12 yapar

İşte ihtiyacın olan şey

500g güçlü ekmek unu

1 poşet kurutulmuş maya

1 çay kaşığı tuz

1 yemek kaşığı zeytinyağı

325ml ılık su

2-3 yemek kaşığı vegemite-veya tatmak

2 bardak (125g) lezzetli peynir, rendelenmiş

1 su bardağı çiğ macadamias, kabaca doğranmış

İşte ne yaparsan yap

Un, maya ve tuzu büyük bir kapta birleştirin. Merkezde bir kuyu yapın. Su ve zeytinyağını birleştirin ve yavaş yavaş kuyuya dökün.

Karışımı pürüzlü bir top geliştirene kadar birleştirmek için bir bıçak kullanın, ardından hafifçe unlanmış bir yüzeye çevirin.

Çok dağınık olursa çok daha fazla un ekleyerek 10 dakika yoğurun.

Hamuru hafifçe yağlanmış bir kaseye yerleştirin, plastik sargı veya çay havlusu ile örtün ve iki katına çıkana kadar yaklaşık bir saat boyunca sıcak bir yerde durun.

Hamuru delin, çevirin ve 5-10 dakika daha yoğurun. Kaseye geri koyun, örtün ve 30 dakika daha ifade edin.

Tekrar yumruklayın ve hamuru 1 cm’den daha kalın olmayan bir kareye yuvarlamak için bir oklava kullanın. Kare daha iyidir, bu yüzden sağda kalınlığa sahip olduğunuzda, hamuru şekle çekmek ve germek için ellerinizi kullanın.

Vegemite ile hamurun üzerine yayın, sonra peynir ve makadamiler serpin.

Hamuru uzun bir parşömen haline getirin ve 3-5 cm’den daha kalın olmayan ‘madeni paralara’ kesin.

Parşömenleri kağıt astarlı bir fırın tepsisine koyun ve altın olana kadar 15-20 dakika boyunca 180 ° C’de pişirin.

Dingos Ay’da Howl ve Farnsie ve Barnsie, Rippa Tunes’ı pompalarken Swag’ınızda Billy Tea ile keyfini çıkarın.

Avustralya Macadamias

Macadamias ile yemek pişirmeyi seviyorum – sadece Avustralya kökleri yüzünden değil (pun için mazeret). Bu glutensiz macadamia kurabiyeleri ve bu macadamia dukkha gibi yemeklere olağanüstü yapı ve tereyağı aroması ekliyorlar.

Ve kendi başlarına, bulacağınız en daha fazla atıştırmalıktan biri. Bu Macadamia bira fıstığı tariflerine göz atın.

Macadamia tarifleri, bu lezzetli yerli somunun tarihi ve kökenleri ve Macadamias’ın Aborijin mirası hakkındaki hikayeler için Avustralya Macadamia endüstrisinin Australian-macadamias.org sitesine göz atın.

Macadamia fıstığı ile yemek yapar mısın? Tercih edilen bir somun var mı? Peri ekmeğinin ima edilmesini tartışabilir misiniz? Bize yorumlarda söyleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *