Bir Hunter Winery’de Çiftlikte Yaşam – BROKED MARGAN WINES, NSW

Çiftlikten Masaya 100 metrenin altında. Margan Wines tam da bu şekilde şapkalı restoranlarını yönetiyor. İşte bu muhteşem Hunter Valley şaraphanesi – şarapları, şefleri, yemekleri ve felsefesi hakkında çok daha fazlası.

Önce hangisinin geldiğini sorguluyorum. Avustralya’nın kırmızı şarap bölgeleri her zaman muhteşem mi yoksa üzüm bağları kendi güzelliklerini mi üretiyor? Muhtemelen ikisi de.

Belki de, nehirlerin bir dantelli telkari ile karıştırılmış ünlü paralel çizgilerin ve yemyeşil tepelerde piyasaya sürülen akarsularla karıştırılmış tanınmış paralel çizgilerin iki zıt güzelliğidir.

Her iki durumda da, Hunter Vadisi’nin yanı sıra hasarlı arka dağ çeşidinin keskin arkadaşlarının etrafında toplanan dikkate değer şarapları çeşitleri de pastoral bir sahne üretiyor.

Margan Wines-Bir Çiftlik İçinde Çiftlik Birinci Sınıf Bir Şaraphane İçinde

Lisa ve Andrew Margan 1996 yılında isimsiz kırmızı şarap arazilerine başladı. Ancak Margan Wines sadece görebileceğimiz buzdağının biraz. Bir üniversite romantizmi, Fransa’da bir yaşam ve diğer ünlü Hunter Valley şarap imalathanesiyle çok sayıda vintage, Lisa ve Andrew’u bu noktaya getirdi.

Bu yanı sıra tarım, misafirperverlik ve çevre için bir coşku.

Ve Margans’ın dünyalarını, mülklerinin ağaçlıklı sürüşüne dönüştüğünüz andan itibaren çok net bir şekilde geliştirdikleri bu üç sütun.

Çiftlikten mutfağa

Gözünüz sıralar boyunca ve twiggy asma sıraları, nöbetçi artan çalıları ayakta koruma ile yönlendirirken, bir kenara bırakılmış bir arsa fark edersiniz.

Semillon, Chardonnay, Barbera ve Merlot’un satın alınan alayları yerine, farklı birliklerin bir taburudur – gününe devam eden bir uyumsuz ordu.

Bileşik içinde, tavuklar düşük narenciye ağaçları ile dağılmış geçit törenlerinin etrafında yürürken, kar bezelye çizgileri ve yakınlarda gümüşbeet tutma oluşumu.

Uzun kemerli bir serada kışla, fideler ve mikro kaplar, restoran mutfaklarına konuşlandırılmaya hazırlanır.

Bu kırık ekibi Margan’ın Bahçesi – gerçekten minyatür bir çiftlik.

Restoranın enfes yemeklerine girecek çok sayıda bileşeni görmek için şaraphanenin bu ilginç yönünün bir gezisine çıkabilirsiniz. Onlar Margan’ı Büyük Gıda Rehberi’nden şapka kazanan yemekler ve diğer birçok övgü.

Çiftlik de Lisa’nın önemli bir parçası ve Andrew’un gerçekten karbon nötr olma kampanyası. Düşük gıda milleri bu amaca uzun bir yöntem gider.

Ölçekten kuyruğa

Hunter Valley Red Wine ve Food Celebration’ın bir parçası olarak Margan Wines’e gittik-Haziran ayı boyunca her kış sezonunda çalışan bir aylık etkinlik.

Mutfak alanı bahçesi gezimizden sonra, şaraphanenin şık ama dostça duvarlarının yanı sıra büyük çivili kapılarla birlikte gittik.

Bu, kırmızı şarap fıçıları ve özel vintages ile kaplı kişisel tatma ve fonksiyon odasıdır. Ancak bir tatma veya düğün için orada değildik.

Önümüzde bir soba ile uzun bir masa seti ve yemek pişirme gereçlerinin yanı sıra, Margan’ın baş şefi Joey Ingram ile dostça ama bir şekilde heybetli bir anlaşma vardı.

Şef Joey, bize bütün bir somonu kırma ve her parçasını kullanma sanatını göstermek için buradaydı. Tetsuya’nın bu tür kurumlardan keşfedilen yıllarca süren becerileri göstermek. Joey tüm süreci son derece kolay gösterdi.

Aynı şekilde bize bir ev sigara içicisinin balıklara lezzet vermesi için nasıl üreteceğimizi gösterdi ve tam olarak, somon iskeletinin kaburgaları arasında kalan küçük kasların bile nasıl bırakılabileceğini ve kullanıldığını tam olarak açıkladı. dikkate değer bir etki için.

Ama en iyisi, önümüzde sigara içtiği somon bellerinin gelecek öğle yemeğimizin bir kısmını oluşturacağı anlayışıydı.

Margan Wines’de Öğle Yemeği

Uygun bir şekilde bilgilendirilmiş (ve biraz şaşkın) hissetmek, yöntemimizi mahzen kapısının oldukça verandasına ve öğle yemeği için masamıza yaptık.

Bahçe, heykeller, çitler ve zeytin ağaçları ile süslenmiş mutfak alanı bahçesinin yanı sıra önümüze yayılmış, hızla Provence veya Toskana’da olabilirdik.

Ancak, arka planda yaklaşan sarı kaya ile ilgili çatlak anlaşması bizim yemeğimizi izledi. Yellomundee Bölge Parkı’nın bir kısmı, bu gözetleme ve hasarlı geri çeşitlilikle olan bağlantısı, Hunter Valley manzarasının önemli bir parçasıdır.

Ama bu sonda lezzetli yemeklerimiz kadar önemli değil.

Bu beş çeşit geyik, bir kase straciatella peyniri, ızgara balkabağı, lahana ve siyah zeytinyağı ile başladı. Bu gevrek Margan Ceres Hill Chardonnay ile ayrıldı.

Sırada elle yuvarlanan Gnocchi, Pancetta, İsviçre Chard ve şaraphanenin geleneksel Fordwich Hill Semillon ile Beurre Noisette oldu.

Şef Joey’nin başladığını gördüğümüz bir sonraki yemekten heyecanlandık: füme güzellik salonu paralarıYacon, kereviz ve maydanoz ile. O kadar lezzetli ve yemeğin yaratılışının bir parçası gibi hissetmek tuhaf bir şekilde hoş. Bu, avcıda büyük bir popülerlik kazanan İber Yarımadası’ndan bir menzil olan bir bardak Ceres Hill albarino ile geldi.

Bizim son lezzetli yemek, bir Ceres Hill Barbera ile servis, witlo, pancar ve yaban havucu ile inanılmaz derecede hassas bir ördek göğsü oldu.

Son olarak, mutfağın sanatını gerçekten göstermenin yanı sıra, küllenmiş brie köpüğü tatlısı, armut sorbe ve her biri ideal quenelles şeklinde haşlanmış ayva. Genç Botrytis Semillon tamamen bu yemekle eşleşti.

Kırmızı şarap bardaklarımızdaki son birkaç damlayı sevdikçe, bit bahçesine baktığımızda derin bir memnuniyet duygusu vardı, yeni yediklerimizin çoğunun bu noktadan geldiğini anlıyor.

Balık bile Newcastle’ın yakın kıyılarından ve Port Stephens’in yanı sıra sadece kıt olmayan türler için adil bir şekilde balık tutan sağlayıcılardan geliyor.

Bir şaraphanenin mahzen kapısına gitmenin (birçok) tatmin edici anlarından biri, üzümlere bakabilmenin yanı sıra kırmızı şarabınızın nereden geldiğini anlamaktır.

Sadece yemeğinizin nereden geldiğini görmenin ne kadar daha tatmin edici olduğuna inanın.

Margan – şaraphane, restoran ve mutfak alanı bahçesi

1238 Milbrodale Yolu,
NSW’yi kırdı

Mutfak Alanı Bahçesi’nin yanı sıra, tüm yıl boyunca Margan Wines ile doğrudan rezerve edilebilir.

Bununla birlikte, şef Joey Ingham ile kuyruk pişirme masterclass ölçeği de dahil olmak üzere tüm deneyim sadece Hunter Valley Red Wine ve yemek festivali sırasında sunulmaktadır.

Hunter Valley Red Wine Country ile medya konukları olarak Margan Wines’e gittik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *