10 Yalnız Kadın Gezginler için İnanılmaz Hedefler

Son Güncelleme: 8/19/2018 | 19 Ağustos 2018

Her ay, Be My Travel Muse’dan Kristin Addis, şüphesiz konu hakkında ustaca konuşamadığım için yalnız kadın gezginler için fikirler ve öneriler içeren bir konuk sütunu yazıyor! Bu ay, seyahat eden bekar kadınlar için inanılmaz bir destinasyon listesiyle geri döndü!

Kadın olarak yalnız seyahat etmek, tamamen yeni bir ortamda ve geçmişinizden herhangi bir birey olmadan tam olarak kim olduğunuzu öğrenmek için özel bir fırsattır. Bu korkutucu bir olasılık olabilir, ancak iyi haber şu ki, kendinizi güvende ve hoş geldiniz hissettirebilecek birçok yer var. Ve ideal bir yerde, solo bir gezi – ne kadar sürdüğüne bakılmaksızın – yıllarca size fayda sağlama gücüne, hatta bir ömür boyu bile vardır.

Yalnız seyahat etmeden önce – ve ne kadar geç olduğunu fark etmeden önce, oldukça dehşete kapıldım, çünkü çoğunlukla kendi şirketimi 7/24 solo olacak kadar istemediğimi düşünmedim. Düzenli olarak yeni insanlarla tanıştığımı fark ettim (genel olarak yalnız gezginler için geçerli bir şey). Yoldayken insanlar sosyaldir ve düzenli olarak yeni arkadaşlar edinebilirsiniz!

Her yerde ilham almak ve heyecanlanmak mümkün olsa da, özellikle birkaç yer yalnız seyahat eden kadınlar için müthiş seçenekler olarak dışarı çıkıyor. Aşağıda, muhtemelen kadın odaklı hizmetleri veya güvenlik, yalnızlık, maneviyat veya sosyallikleri için, özellikle yalnız kadın gezginler için harika olmayı beklemediğiniz 10 solo seyahat destinasyonu bulunmaktadır.

İşte en iyi solo kadın seyahat destinasyonları:

1. Moab, Utah

Moab, açık hava meraklıları için bir Mekke’dir. Kampçı Van Life, Bouldering, Yürüyüş ve Kayak ile ilgili olanlar için Moab her şey devam ediyor. Canyonlands ve Arches Milli Parkları ve Dead Horse State Park’ı bulacağınız yer burası. Temel olarak, yüksek konsantrasyonda olağanüstü kaya oluşumları ve ücretsiz kamp alanları ile dünyadaki en çarpıcı alanlardan biridir.

Solo kadın gezginler için neden müthiş: Sadece ücretsiz kamp alanlarının, kafelerin etrafında asılı kalarak ve solo Amerikan Güneybatı yolculuğum sırasında Dead Horse Point üzerinden gün batımının tadını çıkararak insanlarla kolayca tanıştım. Bir yer, ortak bir ortak ilgi, özellikle de açık havada bir şey nedeniyle insanları çektiğinde, sosyal olma eğiliminde olduğunu görüyorum. Moab bunun en iyi örneğidir.

2. Yubeng, Çin

Yubeng, Çin Himalayalarında sadece ayak veya katırla ulaşılabilen uzak bir köydür. Yürüyüş sırasında, Tibet Dua bayraklarının ağaçtan ağaca, kar yağışı ve tüm kasabada serbestçe dolaştığını gördüm. Her yerde stupalar (kalıntılardan oluşan ve meditasyon için kullanılan höyük benzeri yapılar) vardır.

Yubeng, Çin’in geri kalanının çoğunun olmadığı bir şekilde sakin. Duyguyu açıklamak zor, ama geçen herkes tarafından hissediliyor. Çin’in geri kalanından bunalmışsanız, Yubeng’e sığının.

Solo kadın gezginler için neden müthiş: Büyük şehirlerde, dolandırıcılıklar genellikle genç kadın turistleri hedefler, ancak Himalayalar’da çok daha saygın bir konuksınız. Yubeng’in dostça insanları, oraya akın eden genç turistler gibi, tipik olarak bazı İngilizce yeteneği ve yabancı ziyaretçiler hakkındaki merakla çok rahat, sabırlı ve misafirperver.

Yalnız bir gezgin olarak, bunu tamamen yalnız bırakacağımdan endişeliydim, ama genç ve dostça Çinli insanların da aynı kutsal yeri arayarak bu rotayı aldığını bulmaktan heyecan duydum.

3. Maui, Hawaii

Maui genellikle birçok insan solo bir gezi düşündüğünde zihniyle ilgili değildir, ancak tüm aktiviteleriyle – sörf ve yürüyüşten Hana’ya giden yola çıkmaya ve tekne gezisi ve şnorkel gezileri almaya kadar – aslında bunlar için müthiş bir yer yalnız uçmak.

Düzenli olarak değişen mikro iklimleri ile çarpıcı adada kumlu gün batımı plajları, yayılan tatil köyleri, şirin küçük kamp noktaları ve vadi boyunca yürüyüşleri vardır.

Neden Yalnız Kadın Gezginler için Müthiş: Maui ile ilgili şaşırtıcı şey, eyaletlerden farklı bir ülke gibi hissetmesi, tropik hava ve Hawai kültürü ile ne, ancak pasaporta, bir RTW uçuşuna ihtiyacınız olmaması veya öğrenmek için zevk almak için farklı bir dil. Ayrıca, özellikle yeni bir spor yapmak için destekleyici bir kadın grubu bulmaya çalışan yalnız kadın gezginler için yaratılan Maui Surfer Kız Kampı gibi kadın odaklı etkinlikler var. Hem güçlendirici hem de eğlenceli bir deneyim!

4. El Chaltén, Arjantin

Doğayı seviyorsanız, dünyada Patagonia’dan tamamen zevk almak için daha iyi bir yer yoktur. Bölgenin çoğu oldukça uzak olabilir, ancak El Chaltén Arjantin’in trekking başkentidir ve bu nedenle orada bol miktarda pansiyon vardır ve tüm kasaba kesinlikle soğutulmuştur. Ayrıca, izi paylaşmak için başkalarıyla tanışmaktan memnun olan ve çok sayıda solo gezgin çekiyor.Sabit, bazıları orada olduğum zaman (kendim solo olmasa da) tanıştığım ve yürüyüş yaptığım ve yeni arkadaşlar olarak ayrıldık.

Solo kadın gezginler için neden müthiş: sürekli catcall’ları ile Güney Amerika genellikle solo kadın gezginler için stresli hissedebilir, ancak bu trekking kasabası farklıdır. Doğayı seven sanatçılar ve hippilerle doludur ve yalnız görünseniz bile, parkurlarda başkalarıyla kolayca tanışabilirsiniz. Böylece, kasabada sadece ürpertici ve dinlenerek zaman geçirebilir veya Glacier yürüyüşlerine katılabilirsiniz, tırmanmayı nasıl kaya taşıyacağınızı veya hepsi solo gezginleri barındıran kamp gezilerine gidebilirsiniz.

5. İzlanda

İzlanda’daki kuzey ışıklarına bakarken bana çarptı, onların yeşilin yanıp sönmelerle gökyüzünde dönüp yılanların tadını çıkarıyordu, bunun en özel ve damla ölü çarpıcı yerlerden biri olması gerekiyor. Bu gezegende, siyah kum plajları, buzlu fiyortları ve bu huggable, ünlü midilli ile. Kuzey ışıklarını, gayzerleri ve olağanüstü kara oluşumlarını tek bir noktada başka nerede görebilirsiniz? Çok fazla şelale gördüm, Ring Road maceram sırasında saymayı ve hatta dikkat etmeyi bıraktım. Doğal çekicilik bu kadar bol!

Solo kadın gezginler için neden müthiş: İzlanda dünyanın en güvenli ülkesidir. Cidden, insanlar bakkal alışverişine gittiklerinde, içerideki anahtarlarla otomobillerini çalışır durumda bırakırlar. İnsanlar arasındaki bağımlı seviyesi bu kadar yüksek! Ayrıca, sermaye, ABD’den gelen katmanlara o kadar çok solo gezgin çekiyor ki, altın çember gibi bir günlük gezi için otomobil kiralamasını bölmek veya hatta daha uzun bir yolculuk için bir otomobil kiralamasını bölmek için inanılmaz biriyle tanışmak zor olmayacak Çevre yolu.

6. Ylläs, Finlandiya

Bir kaçış düşünürken, kış aylarında Kuzey Kutbu’na gitmek tam olarak listemin en üstünde değildi, ancak Kuzey Kutbu’nun İzlanda’da ne kadar şaşırtıcı olabileceğini deneyimledikten sonra, Ocak ayında Lapland, Finlandiya.

Hava o kadar soğuk olduğunda, donmanın 30 ° ‘ye düştüğünü gördüm, havanın son derece gevrekleştiğini gördüm. Ayrıca, o kadar kuzeyde, güneş kısa sürede ufukta zar zor oturur ve alışılmadık bir kombinasyon gündoğumu/gün batımı yaratır.

Neden Yalnız Kadın Gezginler için Müthiş: Yerliler o kadar sevimli ki, özellikle kadın sahip ve koşu Aurora arazisine giderseniz, sahiplerin inanılmaz bir şey planlamanıza yardımcı olabileceğiniz birkaç arkadaş edineceğinizden emin olabilirsiniz. Geziler kar motosikleti ve kar ayakkabısı. Bölge aynı zamanda ülkedeki yalnız gezginler çizme eğilimi gösteren tek kayak yamaçlarına da ev sahipliği yapıyor. SKI sonrası bir bara gidin, bir Husky Safari’ye katılın veya Snowman World’deki (Ice Bar and Restaurant) yerlilerle konuşun. kim bilir? Kuzey ışıklarını da yakalayabilirsiniz!

7. Big Sur, California

Kaliforniya’yı evine çağırıyorum, ama bir nedenden dolayı nihayet Big Sur’a bakmam 29 yaşıma kadar beni aldı – ve kaçırdığım şeyi inanamadım: kayalık kıyı şeridi, balinalar uzaktan ihlal ediyor, yunuslar hemen hemen her zaman Ufukta ve eyalet parklarındaki şelalelere baktı. Central Coast’un uzun süredir büyüleyici aktörleri, şairleri ve yazarları olması şaşırtıcı değil (sadece Jack Kerouac’ın herhangi bir kitabını açıyor ve en azından kıyı Kaliforniya, özellikle Big Sur hakkında okumak zorundasınız).

Solo kadın gezginler için neden müthiş: Big Sur’da kamp yapmak, kampçılar dostça olduğu için başkalarıyla tanışmak için en iyi fırsattır. Muhtemelen bir sonraki kamp noktasında bir arkadaş edinebilirsiniz, özellikle onlara yerel olarak demlenmiş bir bira sunarsanız. Los Angeles’ın koşuşturmacası bazı ziyaretçileri kapatır, bu yüzden aradığınız şey olağanüstü bir doğa ise, sadece beş saat kuzeye gidin ve cennette olacaksınız. Bir Redwood ağacına (dünyanın en büyük ve en eski ağaçlarından bazılarına) nasıl bakabilir ve hareket etmeyebilirsiniz?

8. Nusa Adaları, Endonezya

Endonezya’daki Bali kıyısındaki Nusa Adaları, Balinese kültürünün cazibesini istiyorsanız, ancak kalabalık olmadan gelmesini dilerseniz, bulmaya çalıştığınız şeydir. Nusa Lembongan, Nusa Penida ve Nusa Ceninman olmak üzere üç adadan oluşan, insanların 30 yıl önce Bali’nin benzediğini söyledikleri.
Bali’nin kalabalığının yarısı, Manta Rays ile yüzme ve gerçek bir ağaç evinde kalma fırsatları, bazı ayak işi gerektiren ama kesinlikle layık ve hayal edebileceğiniz en mavi su ile çarpıcı plajları düşünün. Birkaç gece geçirmek ve Bali’nin nasıl olduğunun harika bir tadına sahip olmak için büyüleyici bir yer.
Solo kadın gezginler için neden müthiş: Bu bölgede seyahat eden birçok çift Bali’yi seçer, bu yüzden sansasyonel bir plajda sevgi dolu bir çiftin yanında garip bir şekilde oturma şansınız Nusa Adaları’nda çok daha azdır. Bazı yollar diğerinden daha iyi durumda olsa da, hepsi bir bisiklette solo keşif gezisi için müthiş. Muhtemelen diğer solo gezginlerle aynı noktalara gireceksiniz, bu yüzden başkalarıyla tanışmak da çok kolay.

9. Sossusvlei, Namibya

Omight seem like a barren desert isn’t the place to take pleasure in by yourself, but I have found it to be quite the opposite. That kind of space to think and feel can really be extraordinary for personal development. Plus, in Namibia, it’s warm and dry, so the sky is absolutely extraordinary for stargazing.

Climbing up and around Dune 45 at sunrise was a stunning experience for me. After everyone else descended, I stayed up top to explore a bit a lot more — and I had the whole view to myself. Can you think of sitting in one of nature’s greatest sandboxes and having it feel like it’s all yours? My inner six-year-old rejoiced.

Why it’s terrific for solo female travelers: Namibia is adventurous and social without feeling dangerous. all of the backpackers and camping accommodations have pools and other common areas, which makes it easy to meet others if you’re solo. It’s also a stunning destination in Africa that isn’t crowded and chaotic and is a lot more about the peace and space than anything else. In a country of only two million people, your greatest worry is the scorpions (for real, though — enjoy out for those!).

You can also join a excursion or safari and meet plenty of other solo travelers. It’s what I did, and I loved it!

10. Berlin, Germany

How did a big city make this list? Well, Berlin is not just any city; it’s full of artists and has been for the past 30 or so years. It’s hard not to feel inspired in a place where so lots of people make their living by creating and honoring their passions. This is why I’ve also made it my home base and became a citizen of Germany. I just couldn’t be without this funky place for too long!

Though it’s the capital, Berlin doesn’t feel crowded because it is so spread out. and with so lots of big parks in just about every neighborhood, peace and quiet is easy to come by.

Why it’s terrific for solo female travelers: Berlin draws lots of solo travelers, and it’s easy to meet others. It’s also a socially progressive city with a low violent crime rate that’s basic to navigate and easy to love. Take a street art excursion and combine everything at once! There are also tons of expats, so check out a Meetup.com group or a Couchsurfing event to get a mix of visitors and those who are a lot more familiar with the city.

***
While solo traveling and soul-searching don’t lend themselves to a one-size-fits-all approach, normally the places that draw solo travelers are the ones that are the most interesting and unique, supply opportunities to take pleasure in nature and connect with others (and with yourself). regardless of which place you’re targeting in the world, with these best places for women to travel alone covering just about every continent and style of travel, you can find a place that suits your needs!
Kristin Addis, kadınlara dünyayı otantik ve maceracı bir şekilde seyahat etmeye ilham veren solo bir kadın seyahat uzmanıdır. A former investment banker who sold all of her valuables and left California in 2012, Kristin has solo traveled the world for over four years, covering every continent (except for Antarctica, but it’s on her list). There’s nearly nothing she won’t try and nearly nowhere she won’t explore. Musings’in çok daha fazlasını Be Travel Muse’da veya Instagram ve Facebook’ta bulabilirsiniz.

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik fikirler ve püf noktaları
Uçuşunuz
Find a low-cost flight by using Skyscanner. Bu benim en sevdiğim arama motoru çünkü dünyanın dört bir yanındaki web sitelerini ve havayollarını arıyor, böylece her zaman hiçbir taş kalmadığını biliyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
You can book your hostel with Hostelworld. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için sürekli olarak en ucuz fiyatları iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını unutma
Seyahat sigortası sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı güvence altına alacaktır. Herhangi bir şeyin ters gitmesi durumunda ayrıntılı koruma. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan en sevdiğim şirketler:

SafetyWing (best for everyone)

Insure My trip (for tho

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *