Araba Kiralama Seyahati: Yeni Bir Esneklik Seviyesi

Kiralanan bir otomobilin ve kamyonun bir gezgin için ödeyebileceği esnekliği hakkında ifade edilecek bir şey var. Kesinlikle, korkak halkın teslimatında seyahat etmeyi ve trenlerde, otobüslerde, arabalardaki yerlileri anlamayı seviyoruz, ancak bir süre içinde bir araba kiralamak ve bir kontrol etmek için iyi olduğunda Ülke kendi hızınızda.

Kiralık araba olmadan hayat…

Çok sayıda ülkede bir araba ve kamyon kiraladık ve seyahat etmek için en tatmin edici yöntemlerden biri olduğunu keşfettik. İstediğiniz zaman durma, istediğiniz yerde uyku ve gerçekten zaman ayırma yeteneği sağlar. Otobüsler neredeyse hiç olmasını istediğiniz yere gitmezler, hatta yaptıklarında bile, genellikle yol boyunca her bit tek at kasabasında dururlar.

Biz Güney Afrika 5 hafta boyunca bizim küçük Chevy uyarıcı vardı ve gerçekten bizim gezi sonunda kendi arabalarımız ve kamyon gibi hissettim. Son olarak veda etmenin yanı sıra bir sonraki hedefimize bir halka açık otobüse atlamak için oldukça talihsiz bir durumduk.

Bizim bit Chevy Spark’ı sevdik! 5 haftalık bir yolculuk için mükemmel bir otomobil ve kamyon oldu

En iyi fırsatları nerede keşfediyorsunuz?

Bu günlerde araba ve kamyon kiralamalarında mükemmel maliyetler ve Carrentals.com gibi siteler veya Expedia.com gibi siteler keşfedebilirsiniz. İnternette sipariş vermek tercih ettiğiniz tedarikçiyi keşfetmenize yardımcı olabilir.

Sadece uçuş terminalinde görünmenin ve bir kiralama aramanın da işe yaramadığını keşfettik, çünkü çevrimiçi olduğunuzdan çok daha fazlasını ödediğiniz için.

Ayrıca, bir araba ve kamyondan önce rezerve etmezseniz, neyle sonuçlanacağınızı asla anlamazsınız! Bazı durumlarda, tüm büyük otomobil ve kamyonlar (veya genel olarak tüm otomobiller ve kamyonlar) şanssız kalacağınız kadar konuşulabilir.

Havaalanında harika bir araba ve kamyon alabilmeniz için önceden rezerve etmek en iyisidir.

Birkaç ipucu

Arabayı kiraladıktan sonra, yürüyüş için hazır olduğunuzdan emin olun (ve telefonunuzla bir video/fotoğraf çektiğinizden emin olun).

Bazı kiralık şirketler diğerlerinden daha az doğrudur ve daha önce orada olsa bile, geri döndüğünüzde arabalara ve kamyona her türlü çizik, sürtünme veya kazıma için sizi ding yapmaya çalışırlar.

Sigorta kapsamınızın düz lastikleri, hasarlı ön camları, temel aşınmayı ve gözyaşını kapsadığını garanti etmek harika bir kavramdır.

Çok daha tanınmış işlerin bazıları tamamen ücretsiz çekme sunmalıdır ve gelişmiş sigorta kapsamı planları toplam yol yardımını içerebilir. Aracınızı rezerve etmeden önce kiralama işini incelediğinizden emin olun.

Bizim bit Chevy patlak bir lastik vardı… ve biz yedek lastikler vardı!

Ayrıca, yol web trafik biletleri verilirse hangi ücretlerin kullanılacağını keşfedin. Bazı işler sizi hız/park/sarhoş sürüş biletleriniz masrafları üzerinde önemli ücretlerle çivileyecektir (umarım ikincisiyle suçlanmamak için yeterli sorumludur).

Yolda

Her türlü ülkede araba kullanmayı seçmeden önce bölgesel yasaları ve yol politikalarını anladığınızdan emin olun. Yolun diğer tarafında ve otomobillerin ve kamyonun diğer tarafında da sürdüğünüzü unutmayın! Bunun kullanılması uzun zaman alabilir.

Organize güzergahınız için yolu ve gece güvenliğini kontrol edin. Güney Afrika’da geceleri araba kullanmanın çok zararlı olduğu, Carjackings endişesi için, karanlıktan sonra kırmızı ışıklar çalıştırmanın gerçekten yasal olduğu yerler var! It’s most likely finest to prevent these circumstances entirely as well as just have your cars and truck parked by sundown.

Düz bir lastiği nasıl değiştireceğinizi tam olarak anlıyor musunuz? You may want to have a lesson before you head out across the Australian outback on a 2-week driving trip (click here for a quick how-to video). Make sure you can do minor maintenance on the cars and truck as well as if you’re driving on harmful roads or for long periods of time, it’s always finest to have a good friend with you to share the workload.

Make sure you understand the basics, like exactly how to modification a tire, before heading out

Pack a first-aid kit. Most rental business are not going to include an emergency bag in their cars. The only thing that you’re likely to discover in the trunk is a spare tire as well as tire iron (make sure you inspect to guarantee they’re there). It’s always a great concept to pack your own emergency bag. include great deals of water, some non-perishable food items, a knife as well as lighter or matches. You never understand when you’ll be in a bind so it’s always finesthazırlıklı olmak.

Araba kiralamak için en iyi yerler

Güney Afrika: Deneyimlerimize göre, Afrika’da kötü yollar ve yüksek suç seviyeleri nedeniyle bir araba ve kamyon kiralamaya değer birkaç yer var. Ancak Güney Afrika, esas olarak harika yollar ve bir araba kiralamak için harika bir yer vardır, ancak kesinlikle geceleri araba kullanmıyor.

Bir araba ve kamyon kiralayarak sağlanan esneklik paha biçilemez

Avustralya: Bu ülke her zaman bir otomobil ve kamyon kiralama mekke olmuştur, ancak çok daha belirgin olan bir RV veya kampvan kiralama kavramıdır.

Avrupa: Yunanistan’da bir araba ve kamyon kiraladık ve mutlak bir patlama yaşadık! Yollar mükemmel durumda, sürüş güvenli, gezinmek kolay ve bazı güzel sürücüler var. Yunanistan’ın yanı sıra Avrupa’nın diğer birçok kısmı otomobiller ve kamyon ve RV kiralama için mükemmeldir.

Asya: Asya’nın çoğu bir araba ve kamyon kiralamak için olağanüstü, ancak Tayland, Vietnam, Endonezya ve Filipinler çevresindeki birçok güney adasında bir motosiklet kiralamanın daha ucuz ve daha eğlenceli olduğunu keşfetiyoruz.

Asya’da bir araba ve kamyon kiralamak yapılabilir, ancak motosiklet seçiyoruz!

Amerika: Başka bir otomobil ve kamyon kiralamak Mekke, Kanada’da, Oregon kıyısında, Meksika’nın yanı sıra Orta ve Güney Amerika’ya seyahat etmek için daha iyi bir yöntem yok. Kuzey Amerika’da harika yollar, uygun fiyatlı kiralar veya yol kenarındaki mekanik sıkıntısı yoktur, ancak bunlar daha da güneye ulaştıkça azalabilir.

Orta Doğu: Dünyanın bu bölgesindeki birçok ülkede inanılmaz yollar, uygun fiyatlı arabalar ve kamyon kiralama ve uygun fiyatlı benzin var. Ürdün’de ve Lübnan’da geçirdiğimiz süre boyunca bir araba ve kamyon kiraladık. Küçük ülkeleri görmek için mükemmel bir yöntem. Çok sayıda insan Orta Doğu’ya seyahat etmekten korkuyor, ancak biz oradayken% 100 hissettik ve yerliler yol tariflerine yardımcı olmak için mükemmeldi.

Lübnan’da bit kiralık arabalarımız ve kamyonumuzla

Maliyetler

Otomobil ve kamyon kiralama suçlamalarının toplanabileceği sorusu yoktur, ancak önceden rezervasyon yaparsanız, çevrimiçi olarak, genellikle bir araba ve kamyonu yaklaşık 20US / gün boyunca ve bazı durumlarda daha az keşfedebileceğinizi keşfedeceksiniz. Uzun süreli kiralarsanız pahalı.

Yakıt maliyetlerinin dünya çapında son derece farklı olduğunu unutmayın, bu nedenle bütçe 50 ¢ ila 3US / litre arasında bir şey planlayın!

Gazın yanı sıra kira maliyetleri, sigorta, bakım ve yolculuğunuzda tahakkuk ettiğiniz her tür bilet için çok daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir.

Hepsi bir arada, iyi seyahat etmiyorsanız, kiralık arabalarınızı ve kamyon maliyetlerini gaz, sigorta kapsamı ve kira ücretleri de dahil olmak üzere günde yaklaşık 40 dolara kadar tutabilmeniz gerekir. Ton arabalar ve kamyon 4 maceracı gezginle birlikte kamuya açık maliyetler.

Araba kiralama seyahat etmek için mükemmel bir yöntemdir!

En iyi seyahat deneyimlerimizden bazıları, çantalarımızdan, bir haritamızdan ve moda bir arabadan daha fazla bir şeyimiz olmadığı inanılmaz yol gezilerimizden geliyor. Bir ülkede gezinmek kendi başınıza gezinmek de heyecan vericidir ve kesinlikle herkesin en az bir kez araba ve kamyon kiralama seyahatini denemesini öneririz.

Seyahat ederken araba ve kamyon kiralıyor musunuz? Bu listeye ekleyeceğiniz herhangi bir öneri? Bize aşağıda göster!

Beğeniyor mu? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *