Çin’de yaşamanın harika olmasının 10 nedeni!

Kanada’dan Çin’de yurtdışında yaşamak için yola çıktığımızda, bunun harika olacağını biliyorduk, ama bunun bu inanılmaz olacağını bilmiyorduk! Çok seyahat ettik, ancak bir ay boyunca bir yerde kalmanın yanı sıra, aslında yurtdışında hiçbir yerde yaşamamıştık.

Bu kadar uzun süre yolda olduktan ve Çin’de İngilizce öğretirken Yangzhou’da yaşadıktan sonra biraz rutin için hazırdık, sırt çantasıyla biraz mola verirken hala yeni bir kültür deneyimlemenin en iyi yolu gibi görünüyordu.

[Widget ID = ”Shortcodes-Entitate-2 ″]
9 aydır Çin’in Yangzhou kentinde yaşıyoruz ve onu seviyoruz.

İşte Çin’de yaşamanın harika olmasının birçok nedeni!

1. Yeni bir daireye taşınma. Bir yere ilk geldiğinizde nerede yaşamak istediğinizi anlamak heyecan vericidir. Çok sayıda yere göz atmak ve bir stüdyo değil, tek bir yatak odalı daire istediğiniz emlakçı (İngilizce konuşmayan) ile karşılaşmaya çalışmak kesinlikle eğlencelidir. Çin’de dairemizi veya kınamakları bulmak biraz zaman aldı, ama sonunda bundan çok memnunuz.

İngilizce öğretmek müthiş bir iştir, ancak nasıl para kazanmayı ve seyahat için ödeme yapmayı öğrenmek isteyenler için çok daha fazla seçenek var. 101 seyahat işinin destansı listemize göz atın, işin nasıl bulunacağını, her işin ne kadar ödediğini ve işin ne gerektirdiğini öğrenin.

Yangzhou, Çin’de yeni dairemize veya kınamaklara taşınıyor
2. Farklı mevsimsel değişiklikler yaşama. Bazı insanlar için, yurtdışında yaşamak ilk kez farklı mevsimler gördüğünü gösterebilir. Diğerleri için, tüm yıl boyunca sıcak, güneşli havanın tadını çıkarmayı veya şiddetli sağanak yağışlar yaşadığını gösterebilir. Hiç bir tayfun aracılığıyla tek hızlı bir bisiklet sürmeyi denediniz mi? Deli, ama eğlencenin hepsi.

Bahar zamanı! Evimizin yakınındaki çarpıcı çiçekler
3. Yerlilerle arkadaşlıklar kurmak. Bir süredir burada yaşıyoruz ve meyvelerimiz, sebzelerimiz, sokak yiyenler ve en iyi Çin yemeklerimiz için gittiğimiz çok sevilen küçük dükkanlarımız ve restoranlarımız var. Dükkan sahiplerinden meslektaşlarına kadar, bir yerde yaşarken, yerel halkı daha yakın bir seviyede tanıyorsunuz.

Arkadaş olduk! Çin’deki normal meyve satıcımızla.
4. Her gün yeni bir şey görmek. Her gün uyanırız, görülecek yeni bir şey olacağını biliyoruz. Çin sürprizlerle dolu. Parkta dans eden kadın gruplarından, uçurtmalarıyla ve muazzam yo-yos ile oynayan yaşlı erkeklere, her zaman bir şeyler oluyor.

5. Yeni şehrinizi ve yakındaki şehirlerinizi keşfetmek. Etrafta dolaşmak ve şehrimizin kısımlarını keşfetmek, günü geçirmek için müthiş bir yoldur. Yangzhou kanallarla doludur, bu yüzden sadece bir tane seçip yorgun olana kadar yürüriz! Ayrıca sadece bir otobüs yolculuğu uzaklıktaki yakındaki şehirler ve kasabalar da vardır. Yeni çevreye göz atmak her zaman heyecan vericidir.

Yakındaki bir şehre günlük bir gezi her zaman heyecan vericidir
6. Yeni Para Birimi Kullanma. Dolar yerine Yuan’da düşünmek, alışmak biraz gereken bir şeydir. Bir dükkan sahibine hangi faturaların ve madeni paraların verileceğini bulmak, ilk başta biraz macera olabilir, ama sonuçta eğlenceli olabilir.

7. Farklı bir dil denemek. Çinlilerimiz korkunç. Hiçbirini bilmiyoruz… “A” noktasından “B” noktasına ulaşabilir, restoranlarda biraz yiyecek alabilir ve birkaç temel tanıtım sorusu sorabiliriz, ancak bunun dışında emiyoruz. Adil olmak gerekirse, Çince zor bir dildir. Hareket ettiğiniz ülkenin dilini tanımak için çok daha fazla zaman harcamanızı öneririm.

Biraz Çince öğrenmek, burada yaşarken bir ihtiyaçtır!
8. Her gün farklı yiyecekler yemek. Bizim için yeni Çin yemekleri denemek yurtdışında yaşamakla ilgili en iyi şeylerden biri! Duymadığımız çok fazla yemek var ve denediğimiz her şey seviyoruz. Denemekle ilgilenen her şey olmadığımız kesinlikle ciddi garip sokak yiyecekleri var, ama çoğunlukla … hepsi lezzetli!

Yerel yemek yemek, yurtdışında yaşamanın birçok avantajından biridir
9. Yeni kültürleri öğrenmek. Bir yere seyahat ederken, yüzeyi kazıyırsınız ve içinde bulunduğunuz ülke hakkında biraz bilgi edinirsiniz. Gerçekten bir yerde yaşadığınızda, gümrük ve kültür hakkında gerçekten tanıyacaksınız. Çinli insanlar hakkında o kadar çok özel şey öğrendik ki, buraya bir ay boyunca seyahat etmekten asla bilemeyeceğimiz.

10. işe gitmek. Tamam, bu yüzden birçok insan bir sevinçle çalışmayı sınıflandırmıyor, ama bizim için öyle! Büyüleyici Çinli çocuklara İngilizce gösteriyoruz, haftada sadece 17 saat çalışıyor ve seyahat etmek için tasarruf etmek için yeterli para kazanıyoruz! Bana sorarsan bu oldukça iyi bir anlaşma. Yurtdışında yaşıyorsanız, muhtemelen evde farklı bir meslekte çalışıyorsunuz… değişim heyecan verici. Birçok öğretim işi varN Çin Shane Okulu ile. Çok daha fazlasını öğrenmek ve başvurmak için buraya tıklayın.

Yeni bir çalışma alanı yaşamak, yurtdışında yaşamak için müthiş bir parçadır

Hayatınızı paketlemek ve Çin’e adım atmak isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? Başka bir seçenek daha var – İngilizce’yi evden veya dünyanın herhangi bir yerinde gösterebilirsiniz! Kanada veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz, Vipkid’e göz atın ve Çinli öğrencilere çevrimiçi İngilizce göstermek için para kazanın. Kuzey Amerika’dan değilseniz endişelenmeyin, yine de çevrimiçi olarak gösterebilirsiniz. Ayrıntılar için gönderimize göz atın:

☞ ingilizceyi çevrimiçi gösterin: Bu ilk 5 şirkete ödeme alın

Paketlemek ve yeni bir ülkeye geçmek korkunç bir şey gibi görünebilir, ancak sadece bir kez yaşarsınız. bir şans ver. Olabileceklerinden en kötüsü nedir? Beğenmiyorsanız, her zaman eve dönebilirsiniz. Yurtdışında yaşamak, başka hiçbir şeye benzemeyen bir macera ve deneyimdir… kesinlikle tavsiye ettiğimiz.

Hiç yurtdışında mı yaşıyordun yoksa daha önce yurtdışında mı yaşadınız? Bize aşağıdaki deneyimlerinizden bahsedin!

Çin seyahat blogları

Çin’de yaşama maliyeti

Bu yazı tahtaya layık mı?

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon Ortak ve diğer bazı perakendeciler için bir ortaklıktır. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatıp bu perakendecilerden satın alırsanız komisyon kazandığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *